Prva liga Telekom Slovenije

VIDEO in FOTO: Niz zmajev končan, Zavrč po Mariboru ugnal še Olimpijo

Velenje, 23. 09. 2015 07.48 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

Nogometaši Zavrča so v Stožicah pripravili prvovrstno presenečenje. Zanj sta poskrbela Veljko Bratković in Jure Matjašič, ki sta zabila v 17. oz. 19. minuti prvega polčasa. To je šele drugi poraz zmajev v novem tekmovalnem letu. V Ljudskem vrtu so Domžalčani odščipnili točko prvakom (1:1).

Gola z dvoboja Maribor - Domžale

Nogometaši ljubljanske Olimpije so v 11. krogu Prve lige Telekom Slovenije gostili sila neugodni Zavrč. Slavko Matić je v svojih izbrancih prebudil željo po zmagi, po nizu skromnih rezultatov spet igrajo kot prerojeni, po zmagi nad vijoličastimi, pa so očitno sila neobremenjeni pripotovali v prestolnico. Tudi z najnovejšo okrepitvijo Albertom Riero. Omenjeni je dvoboj začel na klopi, a Matić je imel v zasedbi dovolj razpoloženih igralcev. Že v 17. minuti je Veljko Bratić zabil za 1:0, dve minuti zatem pa je z evrogolom na 2:0 povišal Jure Matjašič. Zmaji so sicer poizkušali, se trudili kar najhitreje ujeti tekmeca, a ni šlo.

Tudi v nadaljevanju so bili preskromni, da bi se lahko tekmecu povsem približali oz. ga ujeli. Tako se prvoligaš iz Haloz veseli še drugega velikega skalpa v zadnjih dneh. Prvi jim je uspel pred dnevi, ko so so pred domačimi gledalci z 2.1 premagali vijoličaste, sedaj pa so zmagali še na gostovanju v Stožicah in so spet na poti k zastavljenim ciljem.

Alfa in omega kluba Miran Vuk je namreč pred začetkom tekmovalnega leta napovedoval boj za tretje mesto.

Maribor se je moral zadovoljiti s točko
Za trenerja Mariborčanov Krunoslava Jurčića je bila to prva tekma v Ljudskem vrtu. Začela se je z glasnim aplavzom, po prvih ocenah 5000 gledalcev, nadaljevala z borbeno igro na obeh straneh, Domžalčani pa so z zmerno previdnostjo vseskozi nadzirali potek dvoboja in pazili na kakšno hitro akcijo tekmeca.

Gostitelji so bili tisti, ki so po nekaj uvodnih minutah prevzeli pobudo, nato pa le stopnjevali ritem in čakali na napako obrambe tekmeca. Dočakali so jo v 49. minuti, ko je Marcos Tavares zatresel mrežo Nejca Vidmarja. Po vodstvu so nekoliko bolj napadalno zaigrali gostje iz Domžal, ki pa so hitro prišli do izenačenja. Že v 58. minuti je zanj poskrbel Slobodan Vuk.

Kot se je kasneje izkazalo je bil to tudi zadnji gol na obračunu in tekmeca sta si v Ljudskem vrtu razdelila točke.

Je za kanarčke posijalo sonce?
Nogometaši Luke Koper so v 11. krogu Prve lige Telekom Slovenije, po treh zaporednih porazih, okusili slast zmage. Pred približno 400 gledalci so s kar 4:0 premagali Krško. Četo Nedžada Okčića je že v 10. minuti v vodstvo popeljal Josip Ivančić, na 2:0 je povišal Amar Rahmanović, za 3:0 je poskrbel Leo Štulac, za končnih 4:0 pa je zabil Luka Vekić. Ob tem dodajmo, da so še naprej v velikih težavah Krčani, ki jim nikakor ne uspe zatresti mreže tekmeca. Strelski post čete Tomaža Petrovića traja kar 390 minut.

Josip Ivančić
Josip Ivančić FOTO: Damjan Žibert

Rudar do tretje letošnje zmage
Po domači zmagi nad Celjani – na stadionu ob Jezeru je bilo 4:0 – so Velenjčani remizirali v Novem mestu, naslednja domača priložnost za zmago pa se jim je ponujala proti drugouvrščeni zasedbi Prve lige Telekom Slovenije Gorici. Četa Mirana Srebrnića je po dveh porazih – najprej so jih s 4:1 ugnali Mariborčani, nato še s 3:0 Olimpija – očitno na tleh. Vsaj tako je bilo videti v prvem polčasu dvoboja z Velenjčani. Izbranci Jerneja Javornika so ga dobili z 1:0, po samostojni akciji pa je mrežo vratarja Gregorja Sorčana zatresel Mario Babić. 100 odstotno priložnost za gol je imela tudi Gorica, a je bil vratar Velenjčanov Matej Radan uspešnejši od novogoriškega ostrostrelca Blessinga Elekeja. "Izgleda, da nismo pravi. Vsaj prvi polčas nismo bili. Pred nami je še cel drugi polčas in verjamem, da bo v nadaljevanju bolje," je po prvem delu dvoboja razmišljal novogoriški napadalec Miran Burgić. Velenjčani so v 14. minuti zaman čakali na 11-metrovko, ko je Tine Kavčič v svojem kazenskem prostoru oviral Luko Prašnikarja, priložnost za povišanje prednosti pa je imel še Jaka Ihbeisheh, a je ob strelu padel in žoga je zletela mimo vrat.

Matej Radan je ohranil mrežo nedotaknjeno.
Matej Radan je ohranil mrežo nedotaknjeno. FOTO: Damjan Žibert
V nadaljevanju pa se razmerje moči na zelenici ni bistveno spremenilo. Velenjčani so še naprej poizkušali, v 56. minuti prek Amerja Krcića še drugič na dvoboju zatresli mrežo, a rezultat se ni spremenil, saj je bil Mario Babić v prepovedanem položaju. Srebrnićeva četa pa je bila tudi v nadaljevanju dolgo neprepoznavna, z nekaj hitrimi nasprotnimi napadi pa so opozorili gostitelje, da dvoboja še ni konec. Aktiven je bil predvsem Eleke, a to moštvu ni pomagalo do tako želenega izenačenja. Tako so Velenjčani še tretjič zapored ostali neporaženi, zasedba s severa Primorske pa tretji obračun zapored zelenico zapušča sklonjenih glav.

Nov poraz državnih podprvakov
Nogometaši NK Celja še naprej ne najdejo poti iz rezultatske krize. Četudi je imel trener Iztok Kapušin na voljo povratnika po poškodbi, vratarja Matica Kotnika, grofje niso odigrali dovolj odločno, da bi lahko Portoval zapustili z dvignjeno glavo. Novomeščani so to v zaključku dvoboja izkoristili in z golom Marina Perića, globoko v sodniškem dodatku, prišli do želenih treh točk. Četa Andreja Kastrevca ima tako po zmagi, enako kot velenjski Rudar 13 točk, Celjani pa s šestimi ostajajo prikovani na dno lestvice.

Bruno Marotti je pomagal gostiteljem do zmage.