Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Gorica prva zabila gol Olimpiji v spomladanskem delu in ji odščipnila dve pomembni točki

Nova Gorica, 06. 04. 2016 17.57 |

Derbi 28. kroga Prve lige Telekom Slovenije med Gorico in Olimpijo se je zaključil z remijem (1:1). Ljubljančane je v vodstvo popeljal Rok Kronaveter, ki je v 40. minuti zabil iz 11-metrovke, za izenačenje pa je v 80. minuti poskrbel Andrej Kotnik, ki je z natančnim strelom matiral nemočnega Aleksandra Šeligo, ki je dobil priložnost po bolezni Nejca Vidmarja.

Srebrnič po remiju z Olimpijo

Prva se je do lepe priložnosti dokopala do Olimpije, po fanatastični podaji Miroslava Radovića je do neoviranega strela v tretji minuti tekme prišel Matic Fink, ki pa je meril za kakšen meter prek vrat Grege Sorčana. Sledil je strel Roka Kronavetra v sedmi minuti, a je ob poskusu z desne strani izven kazenskega prostora meril prek goriških vrat. Za Gorico, ki zaradi poškodb danes ni mogla računati na Alena Jogana in Marshala Mfona Johnsona,  je v deveti minuti z razdalje poskusil Andrej Kotnik, a z močnim strelom meril točno v naročje vratarja Aleksandra Šelige, ki je tokrat dobil priložnost po poškodbi Nejca Vidmarja, ki je včeraj pristal v bolnišnici zaradi otekline na obrazu. V 12. minuti je vnovič poskusil Kronaveter, a je njegovo 'bombo' tudi tokrat uspešno zaustavil domači čuvaj mreže Sorčan. Med 20 in 24. minuto je sledil mini pritisk Novogoričanov, ki pa ni obrodil resnejšega poskusa proti vratom Šelige. Po minutah zatišja in neprepričljive igre Olimpije je Matija Škarabot naredil napako, ko si je predolgo podal žogo, nato pa nespametno podrl Matica Finka v domačem kazenskem prostoru. Glavni sodnik Damir Skomina je sprva okleval, nato pa z zamudo dosodil najstrožjo kazen. Kronaveter je nato v 40. minuti iz 11-metrovke rutinirano zabil za vodstvo Olimpije z 1:0. To je bil tudi končni izid prvega polčasa.

Strelca obeh zadetkov na tekmi - Rok Kronaveter in Andrej Kotnik.
Strelca obeh zadetkov na tekmi - Rok Kronaveter in Andrej Kotnik. FOTO: Damjan Žibert

V drugem polčasu je v 51.minuti s prostega strela z ugodnega položaja poskusil Miha Zajc, a meril prek vrat Sorčana. V 55. minuti je z voleja močno sprožil Jan Humar, a zadel svojega soigralca Miho Gregoriča, ki je žogo preusmeril v golavt. Če do kontakta z žogo ne bi prišlo, bi ta lahko resno ogrozila vrata Šelige. V 61. minuti tekme je z razdalje za Gorico sprožil še Jaka Kolenc, a meril prek vrat Šelige. Že v naslednjem napadu pa je 'vrnil' Ricardo Alves, ki je z roba kazenskega prostora močno sprožil z leve strani, a mu je strel ubranil Sorčan. Najlepšo priložnost na tekmi za Gorico je v 70. minuti po podaji Gregoriča imel Škarabot, ki je meril proti oddaljenejši vratnici, a meril za las prek vrat Šelige, ki bi bil ob dobri izvedbi strela tokrat nemočen.Andrej Kotnik je v 80. minuti tekme izenačil izid na 1:1, potem ko ga je obramba Olimpije pustila preveč samega (Ćale in Kelhar). Kotnik je sprožil natančno, Šeliga pa je bil prekratek, da bi žogo še lahko preusmeril. V 83. minuti tekme je z močnim strelom poskusil Kronaveter, a se je tudi tokrat z obrambo izkazal Sorčan. V 87. minuti je z velike razdalje s prostega strela sprožil Uroš Celcer, a Šeliga ni imel težkega dela pri lovljenju žoge. V sodnikovem podaljšku je iz protinapada Olimpije z roba kazenskega prostora sprožil Radović, a meril mimo vrat Sorčana. Ta pa se je izkazal že v naslednji akciji, ko je z leve strani sprožil Kronaveter, a je vratar Gorice žogo celo ujel. Izid se do zadnjega sodnikovega žvižga ni več izgubil, Primorci pa so tako odščipnili dve pomembni točki Olimpiji v boju za naslov državnega prvaka. Kot zanimivost naj za konec dodamo, da sta danes v novogoriškem Športnem parku zadeli dve sedmici (7) - Kronaveter in Kotnik. Gorica je kot prva v šestih krogih spomladanskega dela uspela zabiti zadetek Olimpiji, potem ko na uvodnih petih tekmah zmaji niso dobili zadetka.