Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Maribor po kotu (srečno) zadel za zmago, vijoličasti so že prvi na lestvici

Maribor, 22. 10. 2016 06.30 |

Nogometaši Maribora so dosegli tretjo zaporedno zmago in vsaj za en dan bodo na vrhu prvenstvene lestvice. V domačem Ljudskem vrtu so v 14. krogu PLTS gostili vselej neugodno Gorico, ki pa tokrat ni bila tako nevarna, da bi domačim preprečila pot do načrtovanih treh točk (1:0).

Vrhunci tekme Maribor - Gorica

Nogometaši Maribora so z remijem na prvi četrtfinalni tekmi Pokala Slovenije proti Gorici (1:1) nadaljevali nepremagljivi niz, ki so ga že prejšnji konec tedna podaljšali z zmago na večnem derbiju. Zdaj so Štajerci sredi epske trilogije z Novogoričani, s katerimi se bodo pomerili kar trikrat v manj kot desetih dneh. Vrtnice so bile boljši nasprotnik v domačem Športnem parku, kjer pa je trener vijoličastih Darko Milanič odpočil številne nosilce igre. A obenem je za tokratno domačo preizkušnjo ostal brez pomembnega vezista Aleksa Pihlerja, medtem ko je novogoriški obračun s "plavimi" vzel še Damjana Boharja.

Pihler je bil seveda med junaki večnega derbija, prispeval je odločilni drugi zadetek, Mariborčani pa bodo morali brez novopečenega slovenskega reprezentanta odgovoriti na kar dva zaporedna poraza proti severnim Primorcem. Ti so bili od vijolic boljši v zaključku minule sezone, ugnali so jih tudi na začetku te sezone. Strelec odločilnega zadetka je bil Miran Burgić, medtem ko na edinega vijoličastega strelca Gregorja Bajdeta Milanič ne more več računati. Dvoboj v Ljudskem vrtu so bolj obetavno začeli gostitelji in si v 5. minuti priigrali že lepo priložnost za hitro spremembo izida. Povratnik v udarni enajsterici slovenskih podprvakov Dino Hotić je odlično podal v srce goriškega kazenskega prostora, kjer je bil nepričakovano povsem sam izkušeni Ljubljančan v vijoličastem dresu Milivoje Novaković, ki pa je iz lepe situacije preslabo meril z glavo. V prvih petnajstih minutah so gostje le tu in tam prešli sredino igrišča, Maribor je veliko bolj podjeten in ima konkretno terensko premoč, a še ni rezultatsko oplemenitil svoje prevlade. V drugi polovici prvega polčasa so varovanci trenerja Mirana Srebrniča le vzpostavili ravnotežje na travniku Ljudskega vrta, vendar si omembe vrednih priložnosti njiso pripravili. Le-te so še naprej prihajale iz mariborskega tabora, a je bil vratar gostov Grega Sorčan vselej na mestu. Goričani so nase (napadalno) opozorili v 27. minuti, ko se je v obetavni situaciji znašel Andrej Kotnik, vendar je bil mariborski vratar Jasmin Handanović dovolj priseben.

Marcos Tavares
Marcos Tavares FOTO: Damjan Žibert

Mariborska dominanca je v končnici prvega dela povsem splahnela, gostje so vse bolj prihajali do "daha" in tudi veliko bolj pogumno prehajali na nasprotnikovo polovico. Čeprav smo v prvih 45 minutah priča živahni, napadalni igri z obeh strani, pa sta mreži po prvem polčasu mirovali. Zato pa so Mariborčani že v uvodnih minutah, tudi srečno, prišli do vodilnega gola in rezultatske prednosti. Po kotu je bil z nogo, ob "pomoči" goriške obrambe, uspešen izkušeni branilec Marko Šuler. Mariborski nalet se je nadaljeval tudi po uvodnem zadetku. Goričanom je (poceni) prejeti gol vidno spodrezal krila in v zraku je visel še drugi zadetek v mreži Sorčana. Za takšen podvig so imeli varovanci trenerja Darka Milaniča kar nekaj možnosti, a je ostalo pri minimalni mariborski prednosti. Premoč slovenskih podprvakov je bila v nadaljevanju drugega polčasa manj izrazita, gostitelji so uspešno branili minimalno prednost in poskušali povsem umrtviti igro Goričanov. Gostje so sicer prevzeli pobudo, ki pa ni prinesla pravega učinka pred vrati Handanovića. Maribor je na drugi strani preko Novakovića imel dve lepi mpriložnosti, da končnico naredi mirno, tako pa so gostje vsaj upali, čeprav prave priložnosti za izenačenje niso imeli.

Maribor ‒ Gorica 1:0 (0:0)