VIDEO in FOTO: Maribor izkoristil rdeči karton Nunića in napolnil mrežo Radomelj

Maribor, 10. 09. 2016 06.30 |

T.Š./Ž.L.
175

Maribor je v 8. krogu PLTS v Ljudskem vrtu gostil moštvo Radomelj. V 39. minuti je rdeči karton dobil igralec gostov Nunić, vijoličasti so izkoristili številčno prednost in napolnili mrežo tekmeca (4:0).

V Ljudskem vrtu so gostitelji imeli terensko premoč v prvem polčasu, a dolgo niso znali izkoristiti svojih priložnosti. Vijoličasti so zapravili kopico priložnosti, a je bil izvrsten vratar Radomelj Aljaž Ivačič, ki je delal sive lase napadalcem Maribora. Prvo lepo priložnost je imel Novaković v 25. minuti, minuto kasneje je Kabha zadel prečko, nato v 33. minuti tudi Vršič po strelu z glavo, nato pa še Omoregie v 36. minuti, a se je bil kot omenjeno odličen vratar gostov.

A ob koncu polčasa se je gostiteljem le odprlo, tudi zaradi dejstva, da so Radomlje ostale le z deseterico. V 39. minuti je rdeči karton dobil Marko Nunić po prekršku nad Pihlerjem in le minuto zatem je vodstvo Mariboru zagotovil Milivoje Novaković, ki se je dobro znašel pred golom in poslal žogo pod prečko. V sodnikovem podaljšku je v 46. minuti vodstvo povišal Sunny Omoregie. Iz strani je podal Janža, napadalec Maribora pa je streljal z glavo in premagal Ivačiča. Izid 2:0 je bil tudi izid polčasa.

Drugega so nadaljevali, tako kot so končali prvega. V 51. minuti je po Vršičevem strelu iz kota najvišje skočil Marko Šuler in z glavo poslal žogo v mrežo Radomelj, ki se jim je obetala rezultatska katastrofa. Šest minut kasneje nova akcija Maribora, močan strel Kabhe je Ivačič odbil, žoga se je odbila do Vršiča, ki je nesebično podal Omoregieju, ki je bil sam pred golom in je brez težav dosegel svoj drugi gol na tekmi. V 58. minuti je trener Darko Milanič na igrišče poslal Damjana Boharja, zamenjal je Pihlerja, v 67. Luko Zahoviča, ki je zamenjal Novakovića, v 83. pa še Marcosa Tavaresa, na klop je šel Vršič. Mariborčani so imeli v drugem delu še nekaj lepih priložnosti, najlepši sta zamudila Vršič in Omoregie. Vijoličasti so zelo dobro izkoristiili izključitev v moštvu Radomelj in zanesljivo vknjižili vse tri točke.

Milivoje Novaković je dosegel vodilni gol na tekmi.
Milivoje Novaković je dosegel vodilni gol na tekmi. FOTO: Aljoša Kravanja

Maribor - Radomlje 4:0 (2:0)
Novaković (40.), Omoregie (46., 57.), Šuler (51.)
RK: Nunić (39.)

Maribor: Handanović, Šme, Šuler, Defendi, Janža, Kabha, Pihler (od 58. Bohar), Sallalich, Vršič (od 83. Tavares), Sunny Omoregie, Novaković (od 67. Zahović).
Radomlje: Ivačič, Stoiljković, Jazbec, Karamatić, Anđelković, Barukčič, Balić (od 46. Vidmar), Cerar (od 62. Šipek), Nunić, Gajič (od 65. Kovjenić), Jugovar.

-4
Čudno da Zahović in Milanić ne kritizirata sodnika,ki je neupravičeno izključil igralca Radomelj Nunića.načelnost pa taka! In potem hvalisanje Milanića o odlični igri! Pa saj ste igrali z zadnjim na lestvici in s sodnikovo pomočjo zmagali!
CURVANORD Zanetti
11. 09. 2016 08.26
Milanic govori v svojem imenu tak da se motis ce mislis da smo Mariborcani poleteli vceraj v nebo
+0
če ne bi bilo sodnika, ki je pokazal rdeč karton bi bil rezultat 0:0. Mb se je rešil enega da ostanejo nekajčasa v šoku da lahko zadanejo. Vsaka čast Radomljam za borbo.
-7
Js sm na vsaki tekmi, če niste opazil komentiram tekme Olimpije šele drug dan... na dan tekme oz. po njej nimam cajta ker sem z družbo s tekme, eni pa ne morte zgleda brez neta niti na tekmi (če jo sploh obiščete... zvesti pa to) :D
BOSON
10. 09. 2016 22.58
+2
Daj nehaj flancarit, pri vas vseh obiskovalcev tekme in to na treh tekmah skup, ni tolko kot šteje naša družba po tekmi
revolution17
10. 09. 2016 23.08
+7
aja torej aki10 je eden izmed teh 10 ljudi na tribuni v stožicah?
+2
se strinjam. je pa ze vprasanje kaj bo v naslednjem krogu. takrat bo ze slika drugacna.
10. 09. 2016 23.46
+2
Eh sedaj si je rit resil tudi ce 2 tekmi zgubi in pol bo eno spet zmagal in tako naprej res sem upal da bi letel danes,hemeti Radomlje
VSEMOGO?NI1
10. 09. 2016 22.10
+8
Cestitke pubeci. Samo tako naprej. Cestitke tudi radomljam za borbo se bolj pa njihovemu golmanu za odlicno predstavo.
+1
Čestitke za kaj? Za zmago nad zadnjim na lestvici in še to z igralcem več? Ha,ha,ha,ha,ha ......
VSEMOGO?NI1
11. 09. 2016 10.20
+1
nima veze kateri na lestvici so radomlje. vsi smo PRVOLIGAŠI. vi ste čestitali za zmago nad tretjeligašem hehehehehe, tudi vi imate velikokrat igralca več ko sodnik NEUPRVIČENO izključi igralca nasprotne ekipe
-7
bravo stajerci znasate se nad zadnjo uvrsceno ekipo z igralcem manj. Ni cudn da vse lepse stajerke spokajo v ljubljano iskat moske
VSEMOGO?NI1
10. 09. 2016 22.13
+6
Pocakaj na derbi te bos vido kaj bojo z vami delali.
BOSON
10. 09. 2016 22.09
+8
Na žalost bo Milanič komentiral, da fantom čestita za izdatno zmago in odlično tekmo. Namesto: do izključitve smo bili za k....!
VSEMOGO?NI1
10. 09. 2016 22.11
+0
Do izkljucitve je maribor totalno dominiro.....
AlternativeFacts
+1
BOSON
10. 09. 2016 22.22
+4
Bogo...proti najšibkejšim v ligi, doma,...in rabiš izključitev, da ti zalaufa. In na koncu je manjkal še kakšen gol. in tudi brez sodniških posegov bi jih morali bolj nažgat. Tak kot je zgledalo po izključitvi, bi moralo zgledat od začetka
Jaka 3.3.
10. 09. 2016 22.05
+4
Mb je igral dovolj dobro, da bi verjetno tudi brez sodniške pomoči vknjižil tri točke
Vprašanje, recimo da bi jim dali 2...... V prvem polčasu ne bi dali nobenega, v to smo lahko 100%....
+0
Sodnik si je danes prislužil T*A*M-ov kamion.....
10. 09. 2016 21.57
+1
Na pa so pozabili zaliti travo...Pa vse čestitke sodniku..........
Limonin sok
10. 09. 2016 21.55
-1
sramota kje ste zdej štajerci z vašimi bednimi komentarji kok sodnik pomaga olimpiji ?
Nevzdrzni
10. 09. 2016 22.01
+0
No zmajcek da se ne bos razpocil... sodnika je zahotu mandarinko priporocil ker je njim za drobis zrihto naslov :):):)
VSEMOGO?NI1
+3
kot je ze nevzdrzni povedal. imeli smo dobro priporocilo od mandarica. saj on najbolje ve kako pa kaj. zelo nazorno je povedal kaj mormo naret da zmagamo in postanemo prvaki. hvala mandaric za pomoc in informacije
Jaka 3.3.
+2
pri tem rezultatu bi pa sodnik lahko piskal bolj pošteno
Shyni
10. 09. 2016 21.52
+2
Mariborčani so me tokrat res presenetili...ko na začetku tekme misliš da je Novaković popolnoma nezasluženo v enajsterici tip da gol, omoregie se je tokrat izkazal odlično, šuler pa je tokrat le zadel pravo mrežo
šmajser1
10. 09. 2016 22.06
+1
No.... O prvem polcajtu ne bi komentiral kaj dosti. Razen obeh golov, po izkljucitvi, je bil milorecno ZANIC! V drugem precej bolje, a prava vrednost se bo pokazala proti boljsim. Tam pa, se bojim, bomo v druganm polozaju! Danes je bil nadprotnik slab in se brez igralca. To ni realna slika. Vseeno pa cestitke moj Mb za zasluzeno zmago! Pricakujem malo vec samozavesti in lahkotnosti v bodoce. Izjava Milanica pa za hehehe
Shyni
11. 09. 2016 08.46
To da so me presenetil sem rekel ker na tekmi s aluminijem so pa zgubil
10. 09. 2016 21.49
-1
Radomlje po rdečem sploh žoge ne upajo brcnit..... :))
Optimisty
10. 09. 2016 21.44
-6
a ma maribor spet sodnika na svoji strani???pa saj to ni res!!!!hahaha to se je prvic zgodilo po dolgem casu!!! no vsaj zmagal boste koncno toteki!!! cestitke iz ljubljane za zmago upam na zanimivo ligo in boj do zadnje tekme
Nevzdrzni
+2
Spet sodnika na svoji strani? Kaj to je prva tekma Maribora kaj jo spremlas? Al si pozabil vzet terapijo
Optimisty
10. 09. 2016 22.00
+0
VSEMOGO?NI1
11. 09. 2016 10.32
res je zanimiv boj bo za 1 tri mesta med mariborom gorico in domžalami. vi se pa boste z spodnjim delom. olimpija koper
b1azonja
10. 09. 2016 21.31
+7
bohar mora vsakič ko vstopi v igro dobit rumen karton zaradi neverjetno grde frizure, se pravi vsako tretjo tekmo izpusti zaradi kazni