FOTO in VIDEO: Gorica z disciplinirano igro zaigrala po notah Mariborčanov in premagala Olimpijo v Stožicah

Ljubljana, 29. 11. 2015 18.43 |

T.Š./M.G./Ž.L.
175

Gorica je na zadnji tekmi 19. kroga Prve lige Telekom Slovenije pripravila presenečenje v Stožicah, ko je z 2:0 premagala vodilno Olimpijo. S tem so Goričani poskrbeli za veselje v taboru Maribora, ki si je v soboto privoščil spodrsljal proti Zavrču (3:3). Razlika med vodilnima ekipama po 19. krogu znaša šest točk v korist Olimpije.

Izjava Mirana Srebrniča po tekmi z Olimpijo

"Odigrali smo tekmo proti dobremu tekmecu. Dobro smo jih zaprli in odigrali dobro v obrambi. Bile so tudi težave, a tekmo smo odigrali na visokem nivoju. Mislim, da smo si zaslužili zmago glede na prikazano," je po veliki zmagi Gorice v Stožicah za našo televizijo povedal trener vrtnic Miran Srebrnič. "Čestitke Gorici za zasluženo zmago, dvakrat so zadeli, preveč smo poskušali na silo, bili smo neprecizni. Nismo znali izkoristiti dvanajstih strelov iz kota. Zelo slabo smo udarjali predložke in bili nenatančni v zaključnih strelih. Gremo dalje," pa je svoje misli takoj po tekmi strnil trener Olimpije Marijan Pušnik.

Olimpija začela s priložnostjo Šporarja
V zadnjem času vroči Andraž Šporar je imel prvo lepo priložnost za Olimpijo že v peti minuti, ko se je po lepi podaji Ricarda Alvesa sam znašel pred Grego Sorčanom, a meril nenatančno. Gorica je hitro vrnila z obrestmi, v naslednjih dveh minutah je namreč dvakrat z glavo poskusil Miran Burgić, toda obakrat se je z izjemnima obrambama izkazal domači čuvaj mreže Aleksander Šeliga. V 20. minuti se je v priložnosti znova znašla Olimpija, ko je močno, s kakšnih 25 metrov sprožil Miha Zajc, a je Sorčan žogo uspel odbiti v kot. Prvi so se do gola dokopali Goričani. Amel Džuzdanović je bil ob podaji Sandija Arčona sam v kazenskem prostoru in z leve strani z natančnim strelom premagal Šeligo. V 36. minuti si je rumeni karton za simuliranje prislužil Rok Kronaveter, ki je z neposrečenim teatralnim vložkom skušal prelisičiti izkušenega sodnika Damirja Skomino. Z nevarnim strelom je v 44. minuti poskusil Ricardo Alves (s kakšnih 22 metrov), a je žoga za las švignila preko prečke goriških vrat.

Gorica je dobro ustavila prvega strelca lige Andraža Šporarja.
Gorica je dobro ustavila prvega strelca lige Andraža Šporarja. FOTO: Aljoša Kravanja

Šporar je hitro poskusil na začetku drugega polčasa, prvi strelec prve lige je sprožil s kakih 22 metorv, žoga je oplazila Tineta Kavčiča in za las švignila prek prečke goriških vrat. Šporar je do nove lepe priložnosti prišel v 57. minuti, ko je sprožil z roba kazenskega prostora, a se je z obrambo izkazal Sorčan. V 64. minuti je z roko v kazenskem prostoru Olimpije igral Nemanja Mitrović, potem ko je z desne strani v kazenski prostor žogo poslal Matija Širok, a Skominova piščalka je ostala nema. Gorica se je v novi nevarni akciji znašla v 70. minuti, ko se je v lepem položaju v kazenskem prostoru zmajev znašel Džuzdanović, a so branilci Olimpije uspeli blokirati njegov strel. Blessing Eleke je v 76. minuti poskušal z roba kazenskega prostora, a je sprožil premalo močno in Šeliga ni imel težkega dela pri lovljenju žoge.

Henty tokrat ni prišel do izraza.
Henty tokrat ni prišel do izraza. FOTO: Aljoša Kravanja

Olimpijo je pred še višjim zaostankom rešila prečka, potem ko je močno sprožil Marshal Johnson, žoga pa se je odbila od enega ljubljanskih branilcev in silovito zadela okvir vrat. Kazen bi skorajda sledila na drugi strani, ko je z velike razdalje sprožil Martin Mimoun, žoga je oplazila Uroša Celcerja, a je Sorčan fantastično posredoval. Silovit pritisk Olimpije se je nadaljeval - v 84. minuti je s prostega strela Rok Kronaveter zatresel vratnico Gorice. Z novo krasno obrambo se je v 88. minuti izkazal Sorčan, ki je ujel žogo, potem ko je z neposredne bližine za Olimpijo sprožil Šporar. Za še višje vodstvo Gorice je v sodnikovem podaljšku poskrbel Goran Cvijanović, ki je po lepi akciji po utekanju premagal Šeligo in (najbrž) poskrbel za veliko veselje nekdanjih soigralcev v Mariboru.