Prva liga Telekom Slovenije

Maribor, 28. 11. 2015 19.00 |

V 19. krogu Prve lige Telekom Slovenije je Maribor doma remiziral z Zavrčom (3:3). V nogometni poslastici na Ljudskem vrtu so Haložani vodili že s 3:1, a so se vijoličasti vrnili v igro in na koncu prišli do izenačenja na 3:3.

Zavrčani tako na tekmah proti Mariboru v letošnji sezoni v Prvi ligi ostajajo neporaženi. Julija so v Ljudskem vrtu remiziral (1:1), v Zavrču pa so nogometaše iz štajerske prestolnice premagali z 2:1 in so trenutno zadnja ekipa, ki je uspela premagati Maribor. Tudi tokrat so bili na pragu zmage, a so se varovanci Krunoslava Jurčića - slednji je razočaran zavrnil kratko izjavo za našo televizijo po koncu tekme - po zaostanku z 1:3 dokopalo do izenačenja. "Dogovorili smo se, da bomo do konca poskušali zadržati prednost. Imeli smo vodstvo 3:1, vse smo držali v svojih rokah. Ne morem verjeti, da smo podlegli pritisku in tako hitro dobili dva gola. Znova smo se morali vrniti v igro, toda na koncu je ta točka za nas zelo pomembna in smo si jo zaslužili," je za našo televizijo po koncu tekme povedal trener Zavrča Ivica Solomun.

Maribor letos še ni premagal Zavrča.
Maribor letos še ni premagal Zavrča. FOTO: Damjan Žibert

Zavrč se v Maribor ni prišel branit in domačini so v uvodnih minutah pokazali veliko navdiha v napadu, a prvo resnejšo priložnost so si v 12. minuti tekme priigrali domači. Po podaji Dareta Vršiča z desne strani je do strela z glavo prišel Marcos Tavares, a meril mimo vrat Dominika Picaka. V 17. minuti tekme je Maribor povedel po lepi akciji z leve strani. Gregor Bajde je podal, Agim Ibraimi pa je v kazenskem prostoru sprožil 's prve' in matiral Picaka. Maribor je prevzel pobudo, a šok je prišel v 37. minuti, ko je Dejan Glavica s krasno samostojno akcijo prodrl vse do Jasmina Handanovića in ga matiral za izenačenje na 1:1.

Ibraimi je prvi zatresel mrežo v Ljudskem vrtu.
Ibraimi je prvi zatresel mrežo v Ljudskem vrtu. FOTO: Damjan Žibert

V drugem polčasu so Haložani prišli do vodstva z 2:1, ko je Abel Gigli podrl Alberta Riero v kazenskem prostoru. Sodnik Mitja Žganec je nemudoma pokazal na belo točko, iz 11-metrovke pa je zatresel prav zveneče špansko ime Riera. Šok se v Ljudskem vrtu še ni dobro polegel, ko je zadel še Veljko Batrović po napaki v mariborski obrambi in Zavrčani so povedli kar s 3:1. Mariborčani so potrebovali nekaj minut, da so se sestavili, z golom Jeana Philippa Mendyja, ki je mrežo zatresel z glavo, so pol ure pred koncem tekme znižali na 2:3. To je bil še šesti gol Mendyja v prvenstvu. Za izenačenje na 3:3 pa je s prekrasnim zadetkom poskrbel 'prisilni' rezervist Marwan Kabha, ki je v 53. minuti v igro vstopil po poškodbi Željka Filipovića. To je bil tudi zadnji zadetek na tekmi, končni izid katere je bil 3:3.