Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Največja rivala tudi po večnem derbiju z enakim točkovnim izkupičkom

Ljubljana, 27. 08. 2017 19.30 |

Pred več kot 13.000 gledalci v Stožicah sta se največja rivala na sončni strani Alp razšla brez zadetkov. Na obeh straneh smo videli disciplinirano igro, ki ni dovoljevala konkretnejših priložnosti. Po videnem je delitev točk najbolj pravičen razplet 126. večnega derbija med Olimpijo in Mariborom.

• Izjava Darka Milaniča po tekmi Olimpija - Maribor
    00:56
    Izjava Darka Milaniča po tekmi Olimpija - Maribor
  • Vrhunci tekme Olimpija - Maribor
    04:55
    Vrhunci tekme Olimpija - Maribor

Še pred uvodnim žvižgom glavnega sodnika Damirja Skomine so privrženci zeleno-belih izvedeli dokaj presenetljivo novico o odhodu nigerijskega napadalca Blessinga Elekeja v izraelski Ashdod. Resnici na ljubo se omenjeni 21-letnik v prestolnici ni pretirano izkazal, občasni prebliski pa so bili preprosto premalo za pozitivno oceno.

Ostrih dvobojev na prvem od skupno štirih večnih derbijev v novi sezoni ni manjkalo. FOTO: Aljoša Kravanja
Ljubljančani so bili podjetnejši in nevarnejši od samega začetka, Mariborčani pa niso pretirano poizkušali ogrožati vrata zmajev, ki so v 126. večni derbi v malodane razprodanih Stožicah - več kot 13.000 ljubiteljev nogometa se je zbralo na osrednjem nogometnem objektu na sončni strani Alp -  vstopili z Rokom Vodiškom v vratih, s štirimi branilci - kapetanom Brankom Ilićem, Kenanom Bajrićem, Mitchom Apaujem in Dinom Štiglecom, z dvema obrambno usmerjenima vezistoma Tomislavom Tomićem in Darijem Čanađijo, tremi ofenzivnejšimi vezisti Nathanom Oduwo, Ricardom Alvesom in Nikom Kapunom ter s klasičnim napadalcem Issahom Abassom. Tudi Darko Milanič na drugi strani ni presenetil z izbiro začetne enajsterice, v kateri se tokrat ni znašel kapetan Marcos Tavares, je pa od prve minute zaigral Martin Kramarič.

V 13. minuti je po nespretnem posredovanju v svojem kazenskem prostoru Marko Šuler ponudil priložnost Ljubljančanom, a je žoga ušla agilnemu Abassu, ki je z agresivno igro oviral organizacijo napada aktualnih državnih prvakov. V 27. minuti smo videli najlepšo akcijo v prvem delu igre, ko so zeleno-beli izpeljali šest natančnih podaj na sredini igrišča, komaj 18-letni Nigerijec je poslal predložek z roba kazenskega prostora nekoliko z desne strani, a je bila podaja premočna za vtekajočega Nika Kapuna. V mariborski vrsti smo pogrešali več domiselnosti v igri in prodornosti, tako da domači obrambi ni bilo težko nadzirati dogajanje pred vrati Roka Vodiška. Rezultat se do odhoda v slačilnici ni spremenil in tako je ostalo pri začetnih 0:0.

Največja rivala v slovenskem klubskem nogometu sta se razšla brez zmagovalca (0:0). FOTO: Aljoša Kravanja

V nadaljevanju so zmaji skušali prek obeh krilnih položajev ogrožati vrata vijoličastih, ki so v 52. minuti po lepi globinski podaji Blaža Vrhovca in slabega zaključka Martina Kramariča zamudili morebiti najlepšo priložnost na srečanju. V 68. minuti se je v neposrednem dvoboju z izkušenim osrednjim branilcem vijoličastih Markom Šulerjem spretno odzval Issah Abass, ki je prišel do zaključnega strela, ki pa ga je Jasmin Handanović brez težav odbil v kot. Le tri minute pozneje, torej v 71. minuti, je po lepi podaji Ricarda Alvesa do zaključnega strela prišel Stefan Savić, ki je le nekaj trenutkom pred tem vstopil namesto Nathana Oduwe. Poizkus nadarjenega Avstrijca srbskih korenin je na žalost številnih privržencev zeleno-belih končal prek gostujočih vrat.

Do konca zelo izenačenega obračuna smo videli le še eno konretnejšo priložnost, ko je v 75. minuti po desni strani prodrl Gregor Bajde, ki je podal v osrčje kazenskega prostora Olimpije, toda v zadnjem trenutku je pred Tavaresom žogo v kot izbil odlični kapetan zmajev Branko Ilić. Delitev točk je glede na prikazano igro z obeh strani najbolj pravičen razplet prvega od skupno štirih večnih derbijev v novi sezoni 2017/18.

Prva liga Telekom Slovenije, 7. krog, izid:
Olimpija ‒ Maribor 0:0 (0:0)
Stadion Stožice, gledalcev 13.100, sodniki: Skomina (Koper), Žunić in Kajtazović (oba Kranj).
Olimpija: Vodišek, Štiglec, Bajrić, Ilić, Apau, Čanađija, Tomić, Kapun, Alves (od 78. Vombergar), Oduwa (od 69. Savić), Issah (od 83. Brkić).
Maribor: Handanović, Viler, Rajčević, Šuler, Milec, Kabha, Vrhovec, Ahmedi (od 85. Hotić), Bohar (od 74. Bajde), Kramarič (od 65. Tavares), Mešanović.
Rumeni kartoni: Oduwa, Čanađija; Vrhovec, Kabha, Ahmedi, Mešanović.