Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Ljubljančani prekinili črni niz, a znova ostali brez zmage, trmasti kozlički odnesli točko

Ljubljana, 19. 03. 2017 18.39 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 6 min

V okviru 25. kroga Prve lige Telekom Slovenije sta se v ljubljanskih Stožicah pomerili ekipi Olimpije in Kopra. Aktualni državni prvaki so v spomladanski del sezone krenili katastrofalno, saj so izgubili uvodne tri tekme. Tokrat pa so prišli do prve točke, potem ko so remizirali s Koprom (1:1). Strelca sta bila Leon Benko in Matic Paljk.

Blessing Eleke je zapravil dve izjemni priložnosti za zadetek Olimpije

Nogometaši Olimpije so mizerno krenili v spomladanski del sezone in so v bitki za naslov prvaka močno zaostali za vodilnim Mariborom. Vijoličasti so imeli po remiju s Celjem v 25. krogu že 10 točk naskoka in aktualni državni prvaki si enostavno niso smeli privoščiti spodrsljaja, če še želijo upati o ubranitvi naslova prvaka. Tokrat so se v domačih Stožicah pomerili z ekipo Kopra, ki je spodbudno začela spomladanski del sezone. Primorci so namreč na uvodnih treh tekmah ostali neporaženi in so zbrali sedem točk, s katerimi so se resno vmešali v boj za četrto mesto, ki bi lahko po koncu sezone še prinašalo uvrstitev v evropska pokalna tekmovanja. Koper se je v letošnji sezoni že izkazal za neugodnega tekmeca, saj je slavil sredi Ljubljane, na domači Bonifiki pa so klonili šele v zaključku tekme, ko jih je strl izjemen gol Roka Kronavetra (ta je po poškodbi bržčas že zaključil z aktualno sezono).

Srečanje v Ljubljani se je začelo zelo živahno. Prvi so zapretili gostje, ki so poskusili preko Senijada Ibričića, a je bil na pravem mestu Nejc Vidmar in vpisal prvo obrambo na srečanju. Na drugi strani je takoj s strelom z roba kazenskega prostora poskusil domači napadalec Leon Benko, a je meril mimo desne vratnice gostujočega vratarja Marijana Antolovića. Takoj za tem je z nevarnim prodorom za domače poskusil še Kingsley Boateng, a je bil znova na mestu Antolović, ki je pravočasno zapustil svoja vrata in preprečil strel Olimpije na njegov gol. Zelo živahen je bil na začetku srečanja tudi Blessing Eleke, ki je v 10. minuti prodrl po levi in poskušal zaposliti Boatenga, ki pa ni najbolje sprejel žoge in nevarnosti ni bilo konec. Na drugi strani je bil zelo aktiven Courage Pekuson, ki pa ni bil najbolj pri strelu, saj je iz obetavne akcije, kar za nekaj metrov zgrešil gol domačega vratarja Vidmarja. V 19. minuti pa so domačini povedli. Najprej so imeli na voljo kot, iz katerega jim ni uspelo pripraviti nevarne akcije, a kljub temu so obdržali žogo v posesti. Do nje je na desni strani prišel David Tijanić, ki je s predložkom našel Nemanjo Mitrovića, ta je odlično ustavil žogo in jo nato nesebično podaljšal do Benka, kateremu pa iz neposredne bližine ni bilo težko zabiti svojega šestega prvenstvenega gola, ter popeljati aktualne državne prvake v vodstvo. Nekaj trenutkov za tem je v koprski kazenski prostor nevarno prodrl Eleke in padel ob Toniju Datkoviću. Nigerijec je zahteval enajstmetrovko, a je glavni sodnik Matej Jug zgolj odmahnil z roko in pustil, da se igra nadaljuje. V 31. minuti je znova nevarno zapretil zelo živahni Tijanić, ki je sprožil z leve strani kazenskega prostora, toda slabo zadel žogo in ta se je odbila naravnost na nogo Benka, ki pa ni uspel izkoristiti lepe priložnosti. Na prvi pogled je bilo videti, kot da je hrvaški napadalec v prepovedanem položaju, a se zastavica stranskega sodnika ni premaknila. Vseeno je ostalo pri 1:0 za aktualne državne prvake. Ob koncu polčasa so bolj agresivno in veliko bolj napadalno zaigrali gostje. Najprej je z atraktivnim volejem zgrešil Pekuson, nato pa je iz neposredne bližine zunanji del domače mreže stresel še Ibričić. Do konca polčasa se izid ni več spremenil in Ljubljančani so na odmor odšli z minimalno prednostjo 1:0.

Matic Paljk je v deveti minuti nadaljevanja izid poravnal na 1:1.
Matic Paljk je v deveti minuti nadaljevanja izid poravnal na 1:1. FOTO: Damjan Žibert

Na začetku drugega polčasa sta tako Marijan Pušnik, kot Igor Pamić na zelenico postala isti enajsterici, ki sta tekmo tudi začeli. Drugih petinštirideset minut so bolje začeli Koprčani, ki so takoj zapretili preko Nermina Hodžića, a je njegov strel mirno ukrotil Vidmar v golu zmajev. V 50. minuti pa je bil Pušnik prisiljen v prvo menjavo, saj se je poškodoval Boateng, v igro pa je namesto nekdanjega člana AC Milana vstopil Julius Wobay. Odločen začetek v drugem polčasu pa se je Koprčanom obrestoval v 54. minuti. Gostje so imeli na voljo kot, Mitrović je žogo poskušal izbiti, a storil to slabo in je žoga prišla do Datkovića, ki je žogo podaljšal v petmetrski prostor, tam pa je bil najbolj iznajdljiv Matic Paljk in iz neposredne bližine brez težav premagal Vidmarja in izid poravnal na 1:1. V 59. minuti je Wobay nevarno sprožil, a se je Antolović izkazal z obrambo. Pet minut kasneje pa je še lepšo priložnost zapravil Eleke. Wobay je podal z desne strani in v petmetrskem prostoru lepo našel Elekeja, ki je dobro sprožil z glavo, a naravnost v Antolovića in ostalo je pri izidu 1:1. Nigerijec bi iz tako ugodnega položaja moral bolje zaključiti, ne pa streljati naravnost v vratarja. Pušnik je pred tem opravil tudi drugo menjavo, namesto Tijanića je v igro poslal Ricarda Alvesa. V 70. minuti je novo izjemno priložnost zapravil Eleke. Tokrat je odlično po desni prodrl Alexandru Cretu in v sredini kazenskega prostora našel povsem samega Elekeja, ki pa je iz ugodnega položaja znova zadel naravnost v Antolovića. Kmalu za tem je domači strateg opravil še zadnjo menjavo. Iz igre je odšel Cretu, na zelenico pa je prišel povratnik po  poškodbi Daniel Avramovski. V 77. minuti je iz roba kazenskega prostora znova sprožil Wobay, a je bil tudi tokrat na pravem mestu gostujoči vratar Antolović. V 82. minuti je Olimpija znova zapravila izjemno priložnost. Eleke je lepo premešal gostujočo obrambo, akciji pa so sledili še štirje njegovi soigralci, a se niso uspeli dogovoriti, kdo bo sprožil. Na koncu je streljal Benko, a so njegov strel Koprčani blokirali. V ugodnem položaju za zaključni strel pa so bili še Alves, Avramovski in Wobay. Do konca srečanja si nobena iz med ekip ni uspela pripraviti prave priložnosti za dosego zadetka in tekma se je končala z remijem 1:1. Ljubljančani so prišli do prve točke v spomladanskem delu sezone in sedaj za vodilnim Mariborom zaostajajo za devet točk. Koprčani pa so prišli do 35. točke v letošnji sezoni in so tudi na četrti tekmi to pomlad ostali neporaženi (2 zmagi in 2 remija).

Olimpija - Koper 1:1 (1:0)