Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Mešanović odločil obračun v Ljudskem vrtu, Ankaran precej namučil vijoličaste

Maribor, 21. 10. 2017 21.35 |

Nogometaši Maribora so v tekmi 13. kroga Prve lige Telekom Slovenije precej težje od pričakovanj slavili minimalno zmago proti zadnjeuvrščenemu Ankaranu, ki se je na zelenici Ljudskega vrta izkazal s požrtvovalno in taktično disciplinirano igro v obrambi. Odločilni trenutek srečanja je nastopil v 40. minuti, ko je po podaji Dareta Vršiča v polno zadel Jasmin Mešanović.

Izjava trenerja Ankarana Vlada Badžima po porazu v Mariboru

Že začetna enajsterica Mariborčanov, v kateri so ob izkušenemu čuvaju mreže Jasminu Handanoviću v obrambni vrsti začeli Marko Šuler, Jean-Claude Billong, Martin Milec in Mitja Viler, v zvezni Marwan Kabha, Damjan Bohar, Aleks Pihler in Dare Vršič bližje gostujočim vratom ter v konici napada kapetan Marcos Tavares in Jasmin Mešanović, je napovedovala popoln napad proti vratom trenutno zadnjeuvrščene ekipe Prve lige Telekom Slovenije Ankarana Hrvatinov.

Ob tem velja poudariti, da je prvič po vrnitvi pod Kalvarijo v začetni postavi aktualnih državnih prvakov začel izkušeni napadalno usmerjeni vezist Vršič, zvezno vrsto pa je 50-letni primorski strateg Darko Milanič postavil v obliko t. i. romba s Kabho na položaju obrambno usmerjenega vezista, medtem ko je 33-letnega Apačana pomaknil bližje vratom Bužana. Domači so že v 3. minuti prišli do svoje prve priložnosti na srečanju, ko je napako Badžima pri vračanju žoge svojemu vratarju z močnim strelom s približno 20 metrov skušal izkoristiti Vršič, a je njegov poizkus s skrajnimi močmi Bužan odbil v kot. Pričakovati je bilo silovit pritisk varovancev Darka Milanića, ki so se po boleči evropski zaušnici med tednom z novo prvenstveno zmago želeli oddolžiti svojim navijačem, toda razen strela Mešanovića z roba kazenskega prostora v 8. minuti, potem ko so se gostujoči obrambni igralci še drugič precej nespretno poigravali nedaleč od svojih vrat, od vijoličastih nismo videli.

Veselje ob zadetku Jasmina Mešanovića, kateremu je v 40. minuti lepo podal Dare Vršič. FOTO: Damjan Žibert

Kabha je v 28. minuti z diagonalno podajo lepo našel na levi strani agilnega Mešanovića, ki je s približno 12-ih metrov skušal presenetiti Bužana, ki pa je bil znova na pravem mestu in žogo izbil v kot. Mariborčani so vodilni zadetek lovili z jalovimi napadi, gostje so se s srčno in taktično disciplinirano obrambo skušali kolikor toliko upirati favoriziranemu tekmecu, a je njihova obramba po napaki Burkića v 40. minuti naposled le klonila. Vršič se je dokopal do žoge in lepo videl na desni strani vtekajočega Mešanovića, kateremu iz neposredne bližine ni bilo težko popeljati svoje moštvo v sicer zasluženo vodstvo z 1:0, kar je bil tudi izid prvih 45 minut.

V nadaljevanju smo spremljali podobno razmerje moči na zelenici Ljudskega vrta, domači nogometaši so nadzorovali potek tekme, a brez konkretnega zaključka. Gostje pa so na drugi strani, predvsem v drugi polovici drugega polčasa nekaj več poizkušali tudi v fazi napada, toda obramba vijoličastih je vsak najmanjši poskus Ankarana zatrla v kali. Milanič je v drugih 45-ih minutah opravil vse tri menjave, in sicer so namesto Vršiča, Boharja in Mešanovića vstopili Valon Ahmedi, Dino Hotić in Gregor Bajde. Gostujoči strateg Vlado Badžim pa je v nadaljevanju priložnost za igro ponudil še Vinko Cerovec in Patrik Matošević, ki sta zamenjala Žana Humarja oziroma Mihovila Klapana. Še najlepšo priložnost za povišanje vodstva je zapravil Damjan Bohar, potem ko je v 77. minuti prejel lepo podajo od kapetana Tavares, a je njegov strel zaustavila leva vratnica. Tako je ostalo pri minimalni zmagi Maribora, ki je tokratni ligaški obračun očitno odigral še vedno pod vtisom klavrne podobe s torkove preizkušnje v elitni ligi prvakov proti Liverpoolu.