Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Zmago Maribora priborila Vršič in Zahović, ki je z mojstrovino še močneje potrkal na vrata reprezentance

Nova Gorica, 07. 03. 2017 17.50 |

M.J./Ž.L./M.G.
619

Nogometaši Maribora so v 23. krogu Prve lige prišli do pomembne zmage na gostovanju pri Gorici (4:2). Z dvema goloma sta blestela Dare Vršič in Luka Zahović, izkazal pa se je tudi vratar Jasmin Handanović, ki je Miranu Burgiću ubranil enajstmetrovko. Maribor zdaj pred Olimpijo vodi že za velikih šest točk.

Miran Srebrnič po porazu z Mariborom

Mariborčani so prvi prišli do strela v izteku četrte minute, ko je s kakšnih 22 metrov sprožil vezist Dare Vršič, a meril prek vrat Grege Sorčana. V sedmi minuti je prvi resnejši napad sestavila tudi Gorica. Miran Burgić je po podaji Mihe Gregorića sprožil z glavo, a meril mimo štajerskih vrat. Po podaji Matije Škarabota je Bede Osuji v 14. minuti padel v kazenskem prostoru Mariborčanov, pri čemer mu je nekoliko pomagal tudi vratar Jasmin Handanović, glavni sodnik tekme Dejan Balažič pa je pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je tako kot z devetim golom v sezoni pretvoril Burgić. To je bil še sedmi zadetek Gorice, ki ga je v tej sezoni dosegla iz enajstmetrovke, pri čemer je daleč spredaj v tem elementu Prve lige. Marwan Kabha je v 30. minuti poskusil z velike razdalje, a meril visoko prek primorskih vrat. Burgić je v 32. minuti po tretji podaji s kota Novogoričanov prišel do strela z glavo, a meril premalo natančno, da bi resneje ogrozil Handanovića, ki je brez večjih težav žogo ujel. Vršič je po podaji Milivoja Novakovića v 35. minuti le poskrbel za veselje peščice mariborskih navijačev v Novi Gorici, ko je s kakšnih 18 metrov s strelom od tal premagal nemočnega Sorčana. Da je pri strelu je Vršič dokazal tudi v 41. minuti, potem ko je znova izkoristil podajo Novakovića in iz neposredne bližine z natančnim in močnim strelom z levico povedel Maribor v vodstvo z 2:1. To je bil tudi končni izid prvega polčasa v s soncem obsijanem Športnem parku.

Drugi polčas bi se lahko sanjsko začel za Mariborčane, potem ko se je v 49. minuti sam znašel pred Sorčanom, a mu je 21-letnik strel uspel ubraniti, potem ko je strelec prvih dveh štajerskih zadetkov preskromno zamahnil z levico. Gorica je v 53. minuti lepo kombinirala, rezervist Andrija Filipović je krasno našel Dejana Žigona, ki pa se je zakockal ob sprejemu žoge, tako da na robu kazenskega prostora ni prišel do zaključnega strela. V 58. minuti pa je po strelu Jake Kolenca Marko Šuler v kazenskem prostoru igral z roko, sodnik Balažič pa je znova pokazal na belo točko. Tokrat pa Burgić ni bil natančen oz. bolje zapisano Handanović se je izkazal z mojstrsko ubranjeno enajstmetrovko. Nenapisano pravilo, kdor ne da dobi, se je izkazalo za resnično slabih pet minut kasneje, ko je iz hitrega protinapada po novi podaji Novakovića mrežo domačinov zatresel Luka Zahović za visoko vodstvo Maribora s 3:1.

Zahović je zablestel s potezo pri zadnjem zadetku, ko je s peto žogo spravil mimo novogoriške obrambe. FOTO: Damjan Žibert

Zahović je tako zabil še dvanajsti zadetek v tej sezoni Prve lige. Burgić pa se je za zgrešeno enajstmetrovko oddolžil v 72. minuti, ko je z glavo z neposredne bližine matiral Handanovića, potem ko ga je z glavo lepo našel Filipović. Rifet Kapić je v 76. minuti zapravil krasno priložnost za izenačenje, potem ko mu je rezervist Leon Marinič pripravil lepo priložnost, a je nogometaš iz BiH sprožil premalo močno, tako da je Handanović žogo uspel ujeti. 15 minut pred rednega dela je zelenico zapustil Kabha, ki je že hodil po robu rdečega kartona, namesto njega pa je vstopil Sandi Ogrinec. Tri minute kasneje je igro zapustil tudi strelec dveh mariborskih zadetkov Vršič, priložnost za igro je dobil Blaž Vrhovec. S prekrasnim individualnim vložkom v 85. minuti tekme - z mojstrskim preigravanjem s peto in še boljšim zaključkom - je Zahović popeljal Maribor do vodstva s 4:2. Vsekakor mojstrovina, ki bo kandidirala za najlepši zadetek v tej sezoni Prve lige in zadetek, s katerim je Luka resno potrkal na vrata slovenske reprezentance. Ali pač ne? S trinajstim prvoligaškim golom pa se je izenačil na vrhu lestvice z Dominikom Glavino. V sodnikovem podaljšku je s strelom od daleč poraz skušal omiliti Filipović, a meril prek štajerskih vrat, tako da je na koncu ostalo pri zmagi Maribora s 4:2. Tako imajo Štajerci na vrhu lestvice že velikih šest točk prednosti pred Olimpijo (52/46). Gorica je zdaj peta z 31 točkami.

Zlatko Zahović je lahko zadovoljen s predstavo svojega sina, ki je znova dokazal, da jabolko ne pade daleč od drevesa. FOTO: Damjan Žibert