Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Zmaji kljub terenski premoči "le" do točke v Celju, a znova na vrhu lestvice

Ljubljana, 23. 09. 2017 06.30 |

V dvoboju 10. kroga Prve lige Telekom Slovenije sta se moštvi Celja in ljubljanske Olimpije na Areni Z'dežele razšli brez zmagovalca. Glede na priigrane priložnosti in po enkrat zadeti okvir vrat na obeh straneh je končni izid 0:0 najpravičnejši razplet tekme. Zmaji so z osvojeno točko znova zasedli vrh prvenstvene razpredelnice.

Vrhunci 2. polčasa tekme Celje - Olimpija

Nogometaši Olimpije so v dvoboj 10. kroga Prve lige Telekom Slovenije na Areni Z'dežele v Celju krenili nekoliko previdneje, kar so domači izkoristili za rahlo terensko premoč v uvodnih desetih minutah. Tako je že v 8. minuti po odbiti žogi ljubljanskega kapetana Branka Ilića do zaključnega strela z roba kazenskega prostora prišel tokrat za igro izjemno razpoloženi Rudi Požeg Vancaš, ki pa je meril prek gostujočih vrat. Domači strateg Dušan Kosić, nekoč uspešni trener zmajev, se je odločil v začetno enajsterico trenutno osmouvrščenega moštva PLTS uvrstiti mladega vratarja Jurharja, Vidmajerja, Travnerja, Džinića, Brecla, Žinka, Lupeto, Piška, Pungarška, Požega Vancaša in Dangubića.

Igor Bišćan, ki je z Ljubljančani izjemno uspešno vstopil v novo sezono domačega prvenstva, saj kapetan Ilić in druščina v dosedanjih devetih odigranih krogih še ne poznajo poraza, ni presenetil z izborom začetne postave, v kateri je namesto poškodovanega Issaha Abassa na položaju desnega "wingerja" priložnost za igro dobil Stefan Savić. V vratih je tudi tokrat začel Rok Vodišek, obrambno vrsto so sestavljali že večkrat omenjeni kapetan Branko Ilić, Kenan Bajrić, Dino Štiglec in Mitch Apau, za destrukcijo in obenem kreacijo igre so skrbeli Stefan Savić, Tomislav Tomić, Nik Kapun, Ricardo Alves in Dario Čanađija, medtem ko je v konici napada 'sameval' Andres Vombergar. Po zapravljeni priložnosti Požega Vancaša na domači strani so imeli v 18. minuti še lepšo priložnost za dosego vodilnega zadetka gostje iz prestolnice, ko se je po natančni globinski podaji Ricarda Alvesa sam pred vratarjem Jurharjem znašel Vombergar, ki pa mu zaključek ni najbolje uspel. Ljubljančani so začeli pritiskati proti celjskim vratom, vajeti igre so v svoje noge prevzeli nogometaši na sredini igrišča, kjer so lepo kombinirali Čanađija, Kapun in Alves, zmaji so še uspeli spraviti žogo do roba domačega kazenskega prostora, zmanjkala pa je uspešna končnica.

Ljubljančani tokrat niso uspeli kronati terenske premoči na gostovanju v Celju.
Ljubljančani tokrat niso uspeli kronati terenske premoči na gostovanju v Celju. FOTO: Aljoša Kravanja

Ko je že kazalo, da do konca prvega polčasa ne bomo videli omembe vredne priložnosti, je znova udarila Olimpija. V 41. minuti je domača obramba storila prekršek nad gostujočim igralcem, prosti udarec je s skrajno desne strani blizu kazenskega prostora Celja izvajal Alves, Jurhar je žogo uspel le odbiti, Kapun je skušal vse skupaj zaključiti z neposredne bližine, a je žogo z golove črte izbil Travner. Do te je prišel kapetan zeleno-belih Branko Ilić, ki je poizkusil s strelom, a ob tem zadel enega od celjskih nogometašev, na koncu pa je Mitch Apau zadel prečnik. Precej sreče za Celje in obenem precej smole za Ljubljančane, ki v zaključku prvega dela niso uspeli unovčiti očitne terenske premoči.

V nadaljevanju je gostujoči strateg Bišćan v želji po zmagovitem zadetku opravil vse tri menjave - namesto Vombergarja, Kapuna in Tomića so vstopili Benko, Miškić in Boateng -, kar pa vodilnemu moštvu PLTS ni prineslo želenega učinka. Kljub veliki borbenosti z obeh strani se mreži do zaključnega sodnikovega žvižga nista zatresli. Na ljubljanski strani so v drugem polčasu poizkusili Savić, Apau in Ilić, medtem ko je na domači strani najlepšo priložnost na tekmi za morebitno prvo zmago pod vodstvom novega stratega Dušana Kosiča zamudil Brecl, ki je v 90. minuti zadel prečnik. Ko se potegne črta pod celotno dogajanje na Areni Z'dežele, je delitev točk najpravičnejši razplet dvoboja v Celju, ki je ponudil živahno igro z lepimi priložnostmi na obeh straneh.

Prva liga Telekom Slovenije, 10. krog:
Celje - Olimpija 0:0 (0:0)
Stadion Z'dežele, gledalcev 500, sodniki: Kajtazović (Kranj), Friš (Sladki Vrh) in Benc (Rače).
Celje: Jurhar, Vidmajer, Travner, Džinić, Brecl, Žinko, Pišek, Pungaršek (od 67. Križan), Lupeta (od 88. Šušnjara), Požeg Vancaš, Dangubić.
Olimpija: Vodišek, Štiglec, Bajrić, Ilić, Apau, Čanađija, Tomić (od 66. Boateng), Kapun (od 86. Miškić), Alves, Savić, Vombergar (od 76. Benko).
Rumeni kartoni: Travner, Vidmajer; Kapun, Miškić.