Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Maribor z igralcem manj do rezultatskega zasuka in zmage v Kidričevem

Maribor, 22. 09. 2017 06.27 |

Na stadionu v Kidričevem so prvič v zgodovini kluba zasvetili žarometi. V goste je prišel aktualni državni prvak Maribor. Praznik nogometa za navijače Aluminija v 10. krogu PLTS, Mariborčani pa, navkljub nekaterim poškodovanim igralcem, računajo na poln izkupiček in prevzem vodstva na lestvici PLTS. Prenos na Kanalu A. Pred koncem tekme je 2:2.

• Francesco Tahiraj dosegel gol za 1:0
    00:56
    Francesco Tahiraj dosegel gol za 1:0
  • Valon Ahmedi poskrbel za 1:1 v Kidričevem
    00:54
    Valon Ahmedi poskrbel za 1:1 v Kidričevem
  • Aluminij s srečnim golom Marka Nunića spet povedel (2:1)
    01:03
    Aluminij s srečnim golom Marka Nunića spet povedel (2:1)
  • Jean Claude Billong zabil za izenačenje (2:2)
    00:54
    Jean Claude Billong zabil za izenačenje (2:2)
  • Dino Hotić dosegel odločilni gol proti Aluminiju
    00:55
    Dino Hotić dosegel odločilni gol proti Aluminiju
  • Vrhunci tekme Aluminij - Maribor
    03:16
    Vrhunci tekme Aluminij - Maribor

Drugo četrtino državnega nogometnega prvenstva so odprli nogometaši Aluminija in Maribora. Vijoličasti so v 10. krogu PLTS gostovali v Kidričevem, pri nasprotniku, ki jim je znal, tudi v pretekli sezoni, precej zamešati štrene. Gostitelji so bili dodatno motivirani zaradi televizijskega prenosa in dejstva, da so prvič v športnem parku zasvetili žarometi. V mariborskem taboru so bili, tako so trdili pred dvobojem, z mislimi pri Aluminiju, malce pa seveda že pogledovali proti Ligi prvakov in tekmi s Sevillo, ki jih čaka med tednom. Kar se tiče zdravstvenega "kartona" sta bila nazaj v moštvu Aleksander Rajčević in Marwan Kabha, na stranskem "tiru" pa Marko Šuler (poškodba gležnja), Martin Milec, ter še Dare Vršič, Denis Šme in Luka Zahović. Začetne minute tekme pred rekordnim številom gledalcev v Kidričevem so bolj pripadle gostom iz Maribora, ki so dvakrat zagrozili, prvič preko Grege Bajdeta, drugič pa še z Valonom Ahmedijem, a za vrata Aluminija ni bilo prave nevarnosti. Zato pa so Kidričevci povedli že iz prve obetavne akcije pred tekmečevimi vrati. Po samostojnem prodoru in odličnem strelu je domače navijače razveselil Francesco Tahiraj (1:0).

Francesco Tahiraj (levo) je zabil gol za 1:0.
Francesco Tahiraj (levo) je zabil gol za 1:0. FOTO: Damjan Žibert

Vodstvo gostiteljev je prvake iz Maribora seveda "razhudilo" in varovanci trenerja Darka Milaniča so še bolj vneto pogledovali proti vratom Aluminija in povsem prevzeli terensko pobudo, gostitelj pa se je bolj ali manj opredelil na protinapade. Mariborski nalet po prejetem golu je bil "kratke sape", Aluminij je brez težav "odbil" vse poskuse in bil v preostanku prvega dela povsem enakovreden nasprotnik udeležencu letošnje Lige prvakov. Za nameček se je še pred odmorom poškodoval Martin Kramarič in Milanič je moral opraviti prisilno menjavo. V igro je prvič vstopil Izraelec Eilor Inbrom. V končnici prvega polčasa bi gostitelji kmalu povedli z dvema goloma razlike, a je poskus Marka Nunića iz neposredne bližine odlično ubranil Jasmin Handanović in na odmor so Kidričevci odšli z minimalno prednostjo (1:0). Gostujoča klop je pred nadaljevanjem v ogenj poslala najizkušenejše orožje, v igro je namesto Grege Bajdeta vstopil Marcos Tavares. Vijoličasti so imeli ves čas pričakovano terensko pobudo, toda pravega naleta proti domačim vratom niso uprizorili. Še več, domačin se nikakor ni povsem povlekel v obrambo, zavedajoč se, da bi lahko to bilo zanj usodno, tako da je še naprej celo iskal drugi gol v Handanovićevi mreži. Maribor je v 65. minuti vendarle izenačil. Inbrom je podal v sredino kazenskega prostora, kjer je izkušeni Tavares spustil žogo do Valona Ahmedija, ki je nato s strelom po tleh matiral Matijo Kovačića. Kidričevci se niso zmedli po prejetem golu in že čez nekaj minut vnovič povedli. Srečno je, po odbitku, zadel Marko Nunić. Za Ljubljančana je to tretji gol v sezoni. Maribor je do novega izenačenja prišel ob prekinitvi, ko je z glavo po kotu prvič v dresu Maribora zadel Jean Claude Billong. Prvakom je lov na zmago močno otežil rdeči karton Izraelca Inbroma deset minut pred koncem dvoboja. Varovanci trenerja Slobodana Grubora so v finišu (naivno) lovili tretji gol za zmago in bili za preveč lahkomiselno (napadalno) igro kaznovani v 89. minuti, ko je hitro mariborsko akcijo z lepim golom kronal Dino Hotić (3:2).

Aluminij - Maribor 2:3 (1:0)
Tahiraj 15., Nunić 70.; Ahmedi 66., Billong 75., Hotić 89.
RK: Inbrom 81.

Aluminij: Kovačič, Vrbanec, Jakšić, Muminović, Jurčević, Mesec, Škoflek, Petrović, Tahiraj (Kranjc), Mensah, Nunić. Trener: Slobodan Grubor.

Maribor: Handanović, Palčič, Rajčević, Billong, Viler, Kabha, Pihler (Hotić), Ahmedi, Bajde (Tavares), Kramarić (Inbrom), Mešanović. Trener: Darka Milanič.

Sodnik: Rade Obrenović (Ljubljana).