Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Remi na Bonifiki: Koprčani in Celjani še naprej brez zmage v prvenstvu

Koper, 02. 08. 2015 06.30 |

Nogometaši Luke Koper in Celja so se v 3. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1. Tudi po tekmi na Bonifiki sta ekipi še brez zmage v novi sezoni, Koprčani so osvojili sploh svojo prvo točko v prvenstvu.

Vrhunci tekme Krka - Gorica

Nogometaši z Obale so v 3. krogu le prišli do prve točke v sezoni, pa čeprav so zadnjih 12 minut igrali z igralcem manj. Celjanom, ki so bili v drugem polčasu konkretnejši, pritiska ni uspelo unovčiti, tako da sta se ekipi razšli z delitvijo plena. Kot zanimivost velja omeniti, da so na zadnjih 12 prvenstvenih tekmah teh dveh tekmecev Primorci dobili kar devet rdečih kartonov. Koprčani so povedli v 11. minuti, ko je po podaji Ivice Guberca, ta je nevarno meril že v uvodu tekme, z glavo s petih metrov zadel Denis Halilović. V kar odprti tekmi so Celjani, ki so pred tem zagrozili s prostim strelom Blaža Vrhovca, izenačili v 25. minuti, po podaji Valona Ahmedija iz kota je z glavo žogo v mrežo poslal Ivan Firer. Ob koncu polčasa sta pri domačih, ki so bili aktivnejši, kar zadeva zaključne strele, poskusila še Guberac, ki je bil malce premalo natančen z 20 metrov, in Amar Rahmanović s približno 30 metrov. Novinec v celjskih vratih Ivan Hosman je imel nekaj težav z branjenjem, a je ostalo pri 1:1.

Celjski napadalec Sunny Omoregie na Bonifiki nikakor ni bil pri strelu.
Celjski napadalec Sunny Omoregie na Bonifiki nikakor ni bil pri strelu. FOTO: Aljoša Kravanja

V drugem polčasu so Celjani izvedli prvo nevarnejšo akcijo, tik pred Sunnyjem Omoregiejem pa je žogo v kot izbil Damir Hadžić. Sunny, v zadnjem obdobju v strelski krizi, je v 65. minuti prišel do še lepše priložnosti, a se sam pred Vasjo Simčičem ni znašel in žogo poslal malo mimo vrat. Tudi sicer so bili Celjani v teh trenutkih nevarnejši, podjetnejši, za nameček pa so od 78. minute igrali še z igralcem več, saj je bil zaradi grobega prekrška nad Adnanom Bašićem izključen Denis Šme. Takoj zatem se je spet sam pred Simčičem znašel Sunny, a koprski vratar je bil uspešnejši. Celjani so v končnici iskali zmagoviti zadetek, Koprčani pa so se uspešno branili.

Preobrat v Novem mestu

Novomeščani in Novogoričani so v prvem polčasu pokazali kar dinamično predstavo. Domači so nekoliko konkretneje začeli in si priigrali nekaj polpriložnosti, eden nevarnejših strelov pa je bil tisti Denisa Mojstroviča v 24. minuti z 20 metrov. V tem obdobju so tudi Primorci prišli do svojih obetavnih akcij, ki pa so se končale s preslabimi streli. V 31. minuti pa so gostitelji povedli, potem ko je Josip Fuček v kazenskem prostoru iz obrata premagal gostujočega vratarja. Žoga se je od tal odbila čez Grega Sorčana in od okvira gola v mrežo. Deset minut pozneje so domači še enkrat zatresli mrežo, a iz prepovedanega položaja, minuto zatem pa je na drugi strani razigrani Amel Džuzdanović prišel sam pred vratarja Krke in ga z desetih metrov premagal za 1:1.

Novogoričani so prišli do popolnega izkupička v Novem mestu.
Novogoričani so prišli do popolnega izkupička v Novem mestu. FOTO: Damjan Žibert

Gosti iz Nove Gorice so povedli v 53. minuti, ko je Matija Širok prišel do odbite žoge in s 25 metrov mojstrsko zadel za 2:1. Tako Novogoričani kot Novomeščani so nato prišli še do nekaj zaključnih strelov, enega nevarnejših je v 83. minuti sprožil Leo Ejup, Sorčan pa se je izkazal. Že pred tem pa je Krka na igrišču ostala le z deseterico, saj je neposredni rdeči karton dobil Jamilu Collins zaradi prekrška nad Alenom Joganom.