Prva liga Telekom Slovenije

Kot da igrajo za lovoriko Lige prvakov: Mariborčani so jih na pripravljalni tekmi z Rusi dobesedno dobili po glavi

Belek, 02. 02. 2017 15.30 |

Nogometaši Maribora so na prvi pripravljalni tekmi v Turčiji z ruskim Arsenalom Tulo remizirali (1:1), tekma pa je bila vse prej kot prijateljska, potem ko so ruski nogometaši dobesedno pretepli vodilno moštvo slovenske Prve lige. Med drugim jo je grdo skupil Sintayehu Sallalich.

Na tekmi - posebna je bila zaradi tega, ker se je igralo dvakrat po 60 minut - so nogometaši Maribora prejeli kar nekaj grobih udarcev s strani ruske ekipe. Dokaz, da je temu bilo tako, je tudi fotografija Sintayehuja Sallalicha, ki je utrpel udarec v glavo, zdaj pa ima na njej opazno buško.

"Zelo sem zadovoljen, s pristopom in izvedbo. Morda je v nekaj uvodnih minutah še bilo nekaj zadržanosti, tedaj smo tudi dobili gol, potem pa je sledila naša prevlada z veliko lepimi potezami. V drugem polčasu, ko smo zamenjali ekipo, je bila dinamika v igri izredna. Ob prikazanem je veliko razlogov za zadovoljstvo, v različnih pogledih," je trener Darko Milanič opisal prvo tekmo na turških tleh, ki so v zadnjih letih stalna pripravljalna baza vijoličastih. Izoljana na klopi Štajercev je motil zgolj preveč čvrst pristop nogometašev Arsenala Tule. "Pošteno je pokalo. Prejeli smo nekaj udarcev, a bomo oskrbeli rane in tudi to je pozitiven znak, da smo se dobro odzvali. Nismo poznali nasprotnika, vendar smo se med tekmo hitro prilagodili in izpeljali več domiselnih akcij," je sklenil Milanič.