Prva liga Telekom Slovenije

Krško presenetilo še Koper in prevzelo vodstvo na lestvici!

Krško, 26. 07. 2015 20.30 |

Nogometaši Krškega so po zmagi v uvodnem krogu Prve Lige Telekom Slovenije v drugem ugnali še pokalne zmagovalce iz Kopra in prevzeli vodstvo na lestvici. Edini gol na tekmi je dosegel David Poljanec.

Trener Rodolfo Vanoli tokrat ne more biti zadovoljen s predstavo svojih varovancev. FOTO: Damjan Žibert

Krški nogometaši so sanjsko začeli svojo krstno sezono med prvoligaši. Po zmagi proti Celju so danes na prvoligaški premieri na stadionu Matije Gubca z 1:0 odpravili še Koprčane po zaslugi zadetka novinca Davida Poljanca po dobre pol ure igre. Koprčani so sicer imeli že v prvem delu več strelov proti vratom, v drugem delu pa so še bolj pritisnili proti krškim vratom, toda luknje v domači obrambi niso našli, tako da so doživeli še drugi poraz v sezoni. Brez prvoligaške zmage pa so že osem tekem.

Ekipi v prve pol ure nista ravno ogreli številnih gledalcev v Krškem, saj so bile priložnosti redke. Ko pa se je zdelo, da Koper prevzema pobudo v svoje roke, pa so udarili domačini. V 32. minuti so povedli, eden novincev v moštvu David Poljanec je sprejel žogo na desni strani kazenskega prostora in jo poslal v nasprotni kot koprskega gola. Igralci z obale so pred zadetkom imeli nekaj polpriložnosti, tudi Matej Palčič, ki pa je v 39. minuti s strelom z glavo žogo znova poslal čez vrata. Palčič se je po podaji Daliborja Radujka znašel v priložnosti tudi v 42. minuti, a je njegov poskus žogo poslati ob desni vratnici ustavil Marko Zalokar. Dve minuti zatem so Koprčani zatresli še prečko po prostem strelu Ivice Guberaca z roba kazenskega prostora.

Tudi v uvodu drugega polčasa so imeli pobudo gostje, ki pa niso znali poiskati luknje v obrambi Krčanov. V 57. minuti sta morala posredovati oba vratarja. Najprej Simčič po poskusu Mihe Drnovška, nato pa še Zalokar po strelu Štromajerja. Gostitelji so imeli ob koprskem pritisku vse več prostora za protinapade, nevarno so zagrozili v 70. minuti, ko je Luka Volarič zadel zunanji del mreže. Dve minuti pozneje je Štromajer na drugi strani z leve strani zadel vratnico, v 79. minuti pa je istemu igralcu Zalokar obranil strel z glavo. Na trenutke so bili vsi igralci Kopra na domači polovici, a odpora domačih niso strli.

Krško – Koper 1:0* (1:0)