Prva liga Telekom Slovenije

Maribor, 01. 08. 2015 20.20 |

Nogometaši NK Maribora so dočakali še drugo zmago v letošnji sezoni zapored. V 3. krogu so bili s 4:1 boljši od doslej neporažene zasedbe Krškega. Zmage so se veselili tudi igralci Zavrča.

Izjava Anteja Šimundže po tekmi s Krškim

Nogometaši Maribora so brez kančka podcenjevanja krenili v dvoboj z edinim klubom, ki ima v letošnji sezoni 100 odstotni izkupiček. Krčanom so se zoperstavili z močno zasedbo, igrali zelo napadalno in bili za ofenzivno igro nagrajeni že v osmi minuti obračuna nagrajeni. Takrat je vratarja Marka Zalokarja premagal Jean-Philippe Mendy. Vijoličasti so po golu nadaljevali z agresivno igro, hitro prišli do priložnosti za povišanje prednosti in jo realizirali. Natančen je bil Dare Vršič. Tudi po visokem vodstvu so gostitelji nadaljevali z nizanjem priložnosti, nekaj so si jih ustvarili tudi Krčani, a izid se do izteka prvega dela dvoboja ni spremenil. Lep je bil tudi pogled na tribune, kjer so lahko gledalci videli koreografijo Viol ob njihovem rojstnem dnevu, na drugi strani pa so bili glasni tudi gostje iz Krškega, ki so z dvema avtobusoma navijačev pripotovali v najbolj nogometno slovensko mesto.

Agim Ibraimi
Agim Ibraimi FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju so bili še naprej bolj razpoloženi gostitelji in po slabih dveh minutah nadaljevanja se je še tretjič zatresla Zalokarjeva mreža. Za to je poskrbel ljubljenec mariborskih nogometnih navdušencev Agim Ibraimi. A tudi gostje so dočakali trenutek za zadovoljstvo. V 61. minuti je zaostanek znižal David Poljanec. Z golom je gostitelje samo razhudil, saj je Ibraimi z mojstrovino sedem minut kasneje povišal na 4:1. Tako je bil dobrih 20 minut pred iztekom igralnega časa bolj ali manj jasen odgovor na vprašanje, kdo se bo v Ljudskem vrtu veselil treh točk. Do izteka igralnega časa se izid ni več spremenil in prvaki so se veselili zmage s 4:1.

Zavrč dočakal prvo letošnjo zmago
Nogometaši Zavrča so na začetku letošnje sezone vknjižili točko na gostovanju v Mariboru (1:1) in odigrali 0:0 z Olimpijo. Dve točki po dveh krogih jih niso ravno zadovoljili, a četa Ivice Solomuna se je zavedala, da bo napočil trenutek za prvo zmago. Dočakali so ga ob velenjskem Jezeru, kjer so igrali z ’ranjenimi’ Velenjčani. Četa Jerneja Javornika je upala, da bi lahko prav proti zasedbi iz Haloz prišla do prve letošnje zmage, a dvoboj so slabo začeli. Že v četrti minuti je Dejan Polić zabil za 1:0, Dejan Glavica pa je dvajset minut kasneje povišal na 2:0. Še pred odhodom na odmor je uspel Luka Prašnikar znižati zaostanek za goste. A kaj več od častnega gola, Velenjčanom ni uspelo doseči. Še več, gostje so v samem zaključku dvoboja z drugim golom Glavice za končnih 3:1, potrdili prvo zmago v letošnji sezoni.

Dominik Picak je pobral žogo iz svojih vrat le v 44. minuti, ko je bil natančen Luka Prašnikar. FOTO: Damjan Žibert