Prva liga Telekom Slovenije

Belek, 08. 02. 2017 16.13 |

T.Š./B.B.
76

Nogometaši Maribora so na pripravah pred začetkom spomladanskega dela PLTS v Turčiji odigrali četrto prijateljsko tekmo. Pomerili so se z bolgarskim Ludogorecom, tekma se je končala brez zmagovalca. Mariborčani so po prvem polčasu vodili z dvema goloma Luke Zahoviča.

Izjava trenerja Darka Milaniča

Za Ludogorec je bila to generalka pred začetkom spomladanskega dela tekmovalne sezone, ki se v Bolgariji začenja že ta konec tedna, prihodnji četrtek pa jih čaka prvi dvoboj šestnajstine finala Lige Evropa.

Za Maribor je bila to četrta tekma na pripravah v Turčiji in po zaslugi Luke Zahoviča se je zelo dobro začela, saj so vijoličasti vodili od pete minute. Tudi pri drugem golu Maribora je bil vpleten Zahovič. po podaji Celarja je napadalca odrinil Moti in sodnik Ismailov je pokazal na belo točko. Luka je prevzel vlogo izvajalca in povišal rezultat na 2:0. V drugem polčasu je trener Darko Milanič ponudil priložnost tudi igralcem na klopi in je v igro poslal tudi Vršiča, Bajdeta, Kabho, Pihlerja, Boharja in Hajrića. Ob vztrajnih napadih je Ludogorec zmanjšal zaostanek v 63. minuti, ko je Keseru po predložku z leve strani poslal žogo čez vratarja Jasmina Handanovića. V 84. minuti je Lukoki prišel sam do Handanovića in izenačil.

Luka Zahovič
Luka Zahovič FOTO: Damjan Žibert

Maribor - Ludogorec 2:2 (2:0)
Zahovič 5, 31. (11m); Keseru 63., 2:2 Lukoki 84.

Postava NK Maribor:
Handanović, Hodžić, Šme, Rajčević, Viler (od 62. Vršič), Vujčić (od 79. Kabha), Mertelj (od 79. Pihler), Ogrinec (od 70. Bohar), Hotić, Zahović (od 54. Hajrić), Celar (od 46. Bajde);
rezerve:
Irgolič, Uskoković, Kabha, Pihler, Vršič, Bohar, Moravac, Ahmedi, Bajde, Hajrić;

-5
toooooooooo v golu handanovića 7 komadov ..!¨¨!
MaunelNeuer
09. 02. 2017 15.57
degenos
Norbert
08. 02. 2017 20.27
-1
Juhu - spet lahko pišem ! Me je moderator zablokiral zaradi dvoživk... Bljak - zeleno je grdo!!!
+1
Ko boste zeleni igrali neodločeno z ludogorcem se javi.
+6
moramo si vsi rečt da luki maribor res ugaja. tujinski klubi žal ne. samo maribor
degenos
08. 02. 2017 19.20
-8
2:0...vodit paše to penal ........in remizerat 2:2...zelo slabo za šampione ...ane toteki
+1
tipicno za Balkance ce bi igrali en polcas bi bili mogoce celo prvaki, tako pa nebo nikoli nic, z nami, nevem zakaj sploh igramo nogomet ce ga neznamo? bolje bi bilo da bi ta denar vlozili v Rokomet in Kosarko ter zimske sporte , tam kjer igrajo slovenci, in ne sami ici in buckurici.
degenos
08. 02. 2017 20.23
-2
maxmoritz
08. 02. 2017 21.17
+1
boljše bit totek ko pa dvoživka z mrenico...
09. 02. 2017 16.00
močvirje vse pokrade, zat drugje ni nič, leglo kriminala pač, zato je kvakaland tud prvak, aber v Evropi ne moreko podmazat zato tud ni Evrope
+2
zelelenko moj habarcek si videl Lukec ze zabija gole, kako pa takozvana puma pa to ha ha ha
zeleleni
+2
Dej rajš povej kaj je z podkupovanjem vaših pubecev za pumo ne vem kako je nisva v stikih boš bolje ti vedel zgleda da bolj spremljaš kot jaz si pa pozabil gazdo pa ojre,planice pa še enkrat lukec žal lahko igra samo v mb drugje bi pogorel je že pokazal v deželi tulipanov sedaj pa muci malo lazanje in spančkat pa lukija sanji
šmajser1
08. 02. 2017 18.41
+10
Bravo sampioni! Forma se dviga! Kader je dober. Ni kaj, samo se zacetek prvenstva cakamo, da opecemo te zabje krake....MARBOR SAMPION
degenos
08. 02. 2017 18.44
-6
pri vas ni za hvalt ..hehee...dons na prenosu bolj zanič ko dobr....na konc bi skor fasal gol ...zegn pa tak!!?
jack1992
08. 02. 2017 18.24
+3
Od blizu sem videl že dosti tekem Olimpije in Maribora oziroma ne tekem, bolje rečeno navijačev. Samo eno je za povedati, kapo dol Supporters Olimpiji, ker so tisto kar bi morali biti navijači. Po drugi strani pa Dragonsi- poden od podna po obnašanju, Oprostite izrazu..skupina pijanih zadrogiranih mladeničev, ter kaj je še grše videt mladenk, ki ponavadi še niti stat ne morejo sami in potem se imajo za neko najboljšo navijaško skupino. Žal mislim da temu ni tako. Viole sicer po zgoraj napisanem obnašanju malo zaostajajo, vendar kapo dol Supporterson Olimpije, ki so za vzgled kakšne navijače bi moral imeti vsak klub. To se tudi vidi, da so lahko nameščeni na glavnih tribunah in niso porinjeni nekam na blato oz stran od igrišča, za razliko od po njihovem mišljenju "pravih.zvestih" navijačev ko pridejo v goste in so v večini le strošek lastnemu klubu zaradi izgredov, kot pa nek dodaten motiv pri igralcih na terenu