Prva liga Telekom Slovenije

Mariborčani z goloma Zahovića in Šulerja do zmage proti Dinamu (B)

Limbuš, 28. 06. 2017 19.56 |

Mariborčani so se v sklopu priprav na novo sezono v Limbušu pomerili z Dinamom iz Bukarešte. Vijoličasti so zmagali z 2:1, gola sta v drugem polčasu dosegla Luka Zahović in Marko Šuler. Mariborčani so tekmo končali z deseterico, saj je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Blaž Vrhovec.

Mariborčani nadaljujejo s pripravami na novo sezono, odigrali so že peto prijateljsko tekmo. Tokrat so v Limbušu gostili nogometaše Dinama iz Bukurešte. Naslednji tekmec Maribora bo 1.7. Inter Zaprešić. Trener Darko Milanič še vedno ni mogel računati na poškodovane Jeana-Clauda Billonga in Denisa Šmeja, Damjan Bohar je začel s treningi, vendar še ni nared za igro, v moštvu pa je bil znova Luka Zahović, so zapisali na klubski spletni strani.

Nogometaši Dinama so zapretili v 22. minuti, ko je Rivaldo Junior dočakal dvoboj ena na ena z vratarjem Jasminom Handanovićem, ki pa je izjemno posredoval in preprečil vodstvo. V prvem polčasu golov ni bilo, Maribor je imel nekaj priložnosti, a brez uspeha. V drugem polčasu je v 55. minuti ob predložku Vilerja prekršek nad Zahovićem storil Stelian v kazenskem prostoru, sodnik Tkalčič je pokazal na belo točko. Zahović je prevzel vlogo izvajalca in z natančnim udarcem premagal vratarja Branescuja. Le štiri minute kasneje je Maribor vodil z 2:0, po podaji Ahmedija je bil Marko Šuler najbolj spreten pred golom, žogo je poslal v desni spodnji del mreže.

Zaradi drugega rumenega kartona je v 68. minuti moral z igrišča Vrhovec, ob številčni prednosti pa so Romuni zmanjšali zaostanek. V vratih je Obradović, ki je zamenjal Handanovića, prvič uspešno posredoval, toda žoga se je odbila do Costacheja, ki je iz bližine zadel. Marcos Tavares je imel po podaji Vilerja v 79. minuti lepo priložnost, a je vratar Branescu žogo odbil z nogo. Ob naslednji akciji pa je žoga končala v mreži po strelu Mešanovića, a je bil njegov tretji zaporedni zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.