Prva liga Telekom Slovenije

Belek, 11. 02. 2017 16.55 |

Ž.L./B.B.
65

Nogometaši Maribora so odigrali zadnjo prijateljsko tekmo na osrednjih pripravah v turškem Beleku. Zadnji nasprotnik pa je bila Budućnost iz Podogorice. Vijoličasti so po Slovačkem doživeli še drugi zaporedni poraz, saj so bili Črnogorci boljši s 3:1. Aktualni jesenski prvaki pripravljalno bazo v Turčiji tako zapuščajo s štirimi remiji in dvema porazoma.

Dino Hotić po porazu proti Budućnosti

Nogometaši Maribora so odigrali zadnjo tekmo v turškem Beleku, pred zapustijo osrednjo pripravljalno bazo in se vrnejo v Slovenijo, kjer jih kmalu čaka prva tekma spomladanskega dela Prve lige Telekom Slovenije, ko bo v Ljudski vrt prišla aktualna državna prvakinja Olimpija. Za zadnji dvoboj v Beleku je strateg vijoličastih Darko Milanič na zelenico poslal povsem drugačno postavo, ki je dan prej izgubila proti ekipi FC Slovačko. Tako je minutažo namenil igralcem, ki so igrali proti BATE-ju in Ludogorcu.

Prvo priložnost na srečanju so si priigrali črnogorski nogometaši- V osmi minuti se je z obrambo izkazal vratar Aljaž Cotman, potem ko je zaustavil strel Miloša Raičkovića. Mariborskega vratarja je kmalu za tem preizkusil še Goran Vujović, a strel je bil preslab in Cotman ni imel veliko delo z obrambo. Tretji nevarnejši napad tekmeca iz Podgorice pa se je končal z vodilnim zadetkom. Marko Raičević je izkoristil podajo z desne strani in zmedo v kazenskem prostoru vijoličastih in premagal Cotmana za vodstvo z 1:0. To se je zgodilo v 15. minuti. Kmalu za tem je znova zapretil Vujović, a sta ga s skupnimi močmi zaustavila Aleksander Rajčević in Cotman. V 32. minuti pa so črnogorski jesenski prvaki povedli že z 2:0. Raičković je tokrat vendarle uspel premagati Cotmana in poskrbel, da je njegova ekipa na odmor v vroči Turčiji odšla z dvema goloma prednosti.

Mariborčani so priprave v Beleku zaključili z dvema zaporednima porazoma.
Mariborčani so priprave v Beleku zaključili z dvema zaporednima porazoma. FOTO: Damjan Žibert

Milanič je za drugi polčas pošteno premešal začetno enajsterico. V igro so tako vstopili Nino Irgolič, Daniel Vujčič in Gregor Bajde. In prav omenjeni, ki se je v zimskem prestopnem roku vrnil pod Kalvarijo, je v 48. minuti poskrbel za znižanje izida na 2:1. Dino Hotić je spretno podal in osmešil obrambo nasprotnika. Pred golom pa se je odlično znašel Bajde, ki je brez težav zadel prvi gol Mariborčanov na srečanju. Vijoličasti so iskali izenačujoči zadetek, a bili po uri igre znova kaznovani za nezbranost v obrambi. Tokrat je takoj po vstopu za 3:1 z močnim strelom z razdalje zadel Luka Mirković. Do konca srečanja se izid ni več spremenil in ostalo je pri zmagi Budućnosti s 3:1. Mariborčani so s tem zaključili pripravljalno obdobje v Turčiji in odhajajo nazaj v Slovenijo. Tam jih čaka še zaključni del priprav pred nadaljevanjem sezone. Zadnji nasprotnik pred večnim derbijem z Olimpijo pa bo znanec iz prvoligaških zelenic velenjski Rudar. Vijoličasti so sicer v pripravljalnem obdobju v Beleku odigrali šest tekem in ostali brez zmage. Štirikrat so remizirali, dvakrat pa izgubili.

NK Maribor - Budućnost Podgorica 1:3 (0:2)
Bajde 48.; Raičević 15., Raičković 32., Mirković 64.

NK Maribor: Cotman (od 46. Irgolič), Hodžić, Šme, Rajčević, Uskoković, Mertelj (od 79. Mertelj, Ogrinec, Sallalich (od 46. Vujčić), Hotić, Zahović, Celar (od 46. Bajde). Klop: Irgolič, Vujčić, Moravac, Ahmedi, Bajde, Hajrić, Štor.
Trener: Darko Milanič.

Budućnost Podgorica: Dragojević, Radunović, Raspopović, Mitrović, Vukčević, Hočko, Raičković, Vučurović, Raičević, Vujović, Đalović. Igrali so še: Mirković, Camaj, Marković, Janketić, Banović, Terzić.