Prva liga Telekom Slovenije

Mreža aktualnega prvaka vnovič nedotaknjena, zmaji drugoligašu nasuli sedem golov

Čatež ob Savi, 21. 01. 2017 18.19 |

Po prepričljivi zmagi na uvodni pripravljalni preizkušnji proti Zagrebu (3:0) so zmaji na obračunu z domačim drugoligašem Dobom slavili s še bolj prepričljivih 7:0, kar je dober obet pred nadaljevanjem priprav na spomladanski del sezone, ko bo Olimpija lovila drugi zaporedni naslov prvaka.

Milan Mandarić in Luka Elsner
Milan Mandarić in Luka Elsner FOTO: Damjan Žibert
Trener Olimpije Luka Elsner se je znova odločil, da bo priložnost za igro ponudil čim večjemu številu igralcev, med katerimi je do svojih prvih minut v zelenem dresu prišel tudi ganski krilni napadalec Kingsley Boateng. Ljubljanski strokovnjak tokrat ni mogel računati na Denisa Klinarja, Antonia Delameo Mlinarja, Lea Ejupa, Miho Zajca, Roka Kronavetra, Ricarda Alvesa Coelha da Silvo, Issaha Abassa, Nika Kapuna, Nemanjo Mitrovića in Nejca Vidmarja. V primerjavi s sredinim dvobojem je v začetni postavi zmajev prišlo do manjših sprememb, in sicer so tekmo z Dobom pričeli: Rok Vodišek v vratih, Marko Vukčević, Aris Zarifović, Kenan Bajrić in Dino Štiglec v obrambni vrsti, sredino igrišča so sestavljali Aljaž Krefl, Alexandru Cretu in Danijel Miškić, medtem ko so v konici napada od uvodne minute zaigrali Daniel Avramovski, David Tijanić in Blessing Chibuike Eleke.

Kingsley Boateng
Kingsley Boateng FOTO: NK Olimpija Ljubljana

Kljub velikemu številu priložnosti in očitni razliki v kakovosti med moštvoma so zeleno-beli do vodstva prišli "šele" v 23. minuti, ko je bil uspešen Aljaž Krefl. Na 2:0 je po lepi akciji povišal Daniel Avramovski, le minuto pozneje pa je bilo že 3:0. Strelec je bil tokrat Marko Vukčević, kar je bil obenem rezultat prvega polčasa. Velika terenska premoč zmajev, ki je bila nadgrajena s hitrimi prehodi na napadalno polovico, je še toliko bolj prišla do izraza v nadaljevanju srečanja, ko je Elsner na zelenico v Čatežu ob Savi poslal sveže moči. Četrti zadetek za zmaje je z uspešno izvedenim strelom z bele točke dosegel vezist Danijel Miškić (73. minuta), kasneje pa je na svoj račun prišel tudi Kingsley Boateng, ki se je med 83. in 88. minuti kar dvakrat vpisal med strelce. Vmes, natančneje v 84. minuti je bil uspešen tudi David Lukanc. V 2. polčasu so priložnost za igro dobili še: Aleksander Šeliga, Mario Jurčević, Đorđe Crnomarković, Leon Benko, Julius Wobay, Kingsley Boateng, David Lukanc in Jakob Novak. Zmaji se po uspešno opravljenih mini pripravah v Čatežu ob Savi vračajo v prestolnico, kjer bodo do konca tekočega meseca nadaljevali z vadbo po začrtanem programu, nato se bodo znova za štiri dni (30. 1. – 2. 2.) preselili na Dolenjsko, med 6. in 19. februarjem pa sledi odhod v Turčijo, ko bo na sporedu osrednji del priprav.