Prva liga Telekom Slovenije

Celje, 18. 09. 2015 19.55 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

Nogometaši Maribora so v 10. krogu Prve lige Telekom Slovenije z 1:2 izgubili na gostovanju pri Zavrču. Vijoličasti so dosegli vse tri gole, saj sta za zmago gostiteljev z avtogoloma poskrbela Marko Šuler in Marwan Kabha.

Vrhunci tekme Zavrč - Maribor

Prvi polčas je sicer minil ob rahli pobudi gostov, ki so na sredini pogrešali kaznovanega Željka Filipovića, toda nič kaj niso zaostajali niti domači nogometaši, pri katerih še ni zaigral Španec Albert Riera. Že v deveti minuti je moral Jasmin Handanović dobro posredovati po poskusu Tonija Datkovića z glavo. Mariborčani so nase opozorili v 11. minuti prek Marwana Kabhe, ki je žogo poslal čez gol, in v 19. minuti, ko je Agim Ibraimi za malo zgrešil cilj. Tudi v 25. minuti so bili gosti blizu zadetka, ko je po Ibraimijevi podaji do strela z glavo prišel Marcos Tavares, vratar Pavol Bajza pa je žogo pravočasno ustavil. V 37. minuti so domači povedli. Po podaji Veljka Batrovića v kazenski prostor je žogo skušal izbiti Marko Šuler, a je to storil nespretno in jo poslal v lastno mrežo. Tri minute zatem je imel na drugi strani priložnost Jean-Philippe Mendy, a pri zaključku akcije ni bil natančen.

Jasmin Handanović je naredil veliko napako ob zmagovitem golu Zavrča.
Jasmin Handanović je naredil veliko napako ob zmagovitem golu Zavrča. FOTO: Miro Majcen
V drugem polčasu si ekipi dolgo časa nista pripravili nevarnejše akcije, malce aktivnejši so bili gosti, katerih napadi pa so bili jalovi. V 76. minuti pa jim je vendarle uspelo prebiti domačo obrambo. Marcos Tavares je prišel do strela, sprožil, Bajza je žogo odbil, a le do Damjana Boharja, ki jo je nato pospravil v mrežo za 1:1. Sledila sta še strela Dareta Vršiča in Kabhe, prav slednji pa je v 86. dosegel zadetek, a v lastno mrežo. Žogo je podal nazaj proti svojemu vratarju Handanoviću, te pa mariborskemu čuvaju mreže ni uspelo ustaviti, pod nogo mu je ušla v mrežo. Sodniki so sicer kar za dobrih 20 minut podaljšali tekmo zaradi prekinitev, nekaj so jih zakrivili mariborski navijači po drugem zadetku Zavrča, ko so v domačega vratarja metali različne predmete. Nekaj vroče krvi je bilo tudi med igralci, ki so po še eni prekinitvi zaradi navijaških izgredov morali v slačilnice. Po vrnitvi na igrišče večjih priložnosti gledalci niso več videli.

Celjani pred domačimi gledalci niso uspeli ugnati Krškega.
Celjani pred domačimi gledalci niso uspeli ugnati Krškega. FOTO: Miro Majcen
Celje in Krško s praznimi naboji

Krčani so tekmo začeli veliko bolje. Že v tretji minuti je poizkusil Dejan Urbanč, minuto kasneje Petar Petranić. Po desetih minutah so Celjani vzpostavili ravnotežje, prvič pa streljali v 13. minuti prek Danijela Miškića. Gosti so bil spet nevarni v 23. in 24. minuti. Najprej je še enkrat streljal Urbanč, bolj nevarno je bilo nekaj trenutkov kasneje, ko je do zaključka prišel David Poljanec; Amel Mujčinović je zgrešil žogo, ki jo je želel odbiti, Poljanec pa je bil preslabo postavljen, da bi zadel. V 30. minuti je sicer padel gol, zadel ga je domačin Ivan Firer, vendar je bil v prepovedanem položaju. Do konca prvega polčasa so za Celje poizkusili še Ali Abd Al-Rahman Osman, Valon Ahmedi in Blaž Vrhovec, vendar so žoge letele mimo gola.

Na začetku drugega polčasa je prvi strel sprožil domači vezist Enis Đurković, ki je bil nenatančen. V 57. minuti je bilo nevarno pred celjskim golom. David Poljanec je zaposlil Luko Volariča, ki je streljal, z obrambo se je izkazal Amel Mujčinović, zatem je poizkusil še Tim Čeh, žogo pa je poslal mimo desne vratnice. Deset minut kasneje in na drugi strani igrišča se je za strel odločil Henriqu De Sousa in zadel prečko. Domačini so pritiskali na gostujočo obrambo, v 75. minuti je Milan Spremo streljal z leve strani, na pravem mestu je bil Marko Zalokar. V 80. minuti sta poizkusila Đurković in Ahmedi, v 85. Miškić, v 88. Spremo, na drugi strani sta streljala v 82. Poljanec in v 91. minuti Žiga Jurečič, čeprav je bil zadnji poizkus nevaren - Mujčinović je v zadnjem trenutku ustavil žogo - se izid ni spremenil.

Nogometaši Krke niso našli poti mimo obrambe Rudarja.
Nogometaši Krke niso našli poti mimo obrambe Rudarja. FOTO: Miro Majcen

Tudi v Novem mestu brez golov

Novomeščani in Velenjčani so se pomerili še drugič v treh dneh. Potem ko je bil v pokalnem tekmovanju v osmini finala v Velenju boljši Rudar, sta se tokrat ekipi razšli brez zadetkov, kar pomeni, da na lestvici ostajata točkovno izenačeni (10) pri vrhu spodnjega dela. So pa Novomeščani s točko prekinili negativen niz na domačih tleh, doslej v sezoni so namreč vse točke zbrali na gostovanjih. V dvobojih z Rudarjem pa so neporaženi na zadnjih petih prvenstvenih tekmah. Čeprav so Velenjčani odločneje začeli tekmo in prihajali pred kazenski prostor domačih, pa so ti hitro odgovorili s priložnostmi na drugi strani. Eno lepših je v 14. minuti zapravil Leo Ejup, ki je s prostega strela zatresel vratnico. Že pred tem je isti igralec s strelom z glavo za malo zgrešil cilj. Sedem minut pozneje je moral posredovati domači vratar Miodrag Mitrović, ko je iz prve sprožil Amer Krcić. V dokaj izenačeni predstavi sta si ekipi priigrali še nekaj strelov, a je ostalo pri 0:0.

V 50. minuti je z glavo po podaji s prostega strela poskusil Luka Prašnikar, Mitrović pa je dobro posredoval. Sicer je bila igra v tem delu igre bolj raztrgana in posledično brez resnih priložnosti. V 72. minuti pa je vendarle Josip Fuček poskrbel za novo razburjenje, ko je prišel do strela v kazenskem prostoru, David Kašnik pa je žogo odbil pred golovo črto. Pet minut pozneje je Klemen Bolha sprožil z roba kazenskega prostora in meril le malce premalo natančno. V 83. minuti je pri Velenjčanih prosti strel dobro izvedel Milan Kocić, toda izvrstno je posredoval Mitrović in tako ohranil mrežo nedotaknjeno za delitev plena.

Celje - Krško 0:0

Krka - Rudar 0:0

Zavrč - Maribor 2:1 (1:0)
Šuler (37./ag), Kabha (86./ag); Bohar (76.)