Prva liga Telekom Slovenije

Precej razlogov za slabo voljo v taboru prvakov: poraz z Zaprešićem ter poškodbi Mešanovića in Ahmedija

Bakovci, 01. 07. 2017 19.29 |

Nogometaši Maribora so izgubili pripravljalno tekmo s hrvaškim prvoligašem Interjem Zaprešićem. V Bakovcih so klonili z 1:2, a bolj kot poraz Štajerce skrbita poškodbi Jasmina Mešanovića in Valona Ahmedija. Edini zadetek na tekmi za vijoličaste je zabil kapetan Marcos Tavares.

Mešanović je staknil poškodbo in v 29. minuti odšepal z igrišča.
Mešanović je staknil poškodbo in v 29. minuti odšepal z igrišča. FOTO: Kanal A

Maribor je tekmo začel s postavo Handanović, Palčič, Rajčević, Šuler, Viler, Ahmedi, Pihler, Kabha, Hotić, Mešanović, Zahović. Vratar Jasmin Handanović je hitro moral po žogo v svojo mrežo, ko je iz indirektnega prostega strela v 3. minuti zadel stari znanec slovenskih zelenic Lovre Čirjak. Sledil je nov šok v 29. minuti, ko je zelenico zaradi poškodbe moral zapustiti okrepitev poletnega prestopnega roka Jasmin Mešanović. Ta je odšel naravnost v bolnišnico, zaenkrat pa še ni znano, kako resna je njegova poškodba. Sledila je še poškodba Valona Ahmedija, na katerega je trener Darko Milanič - sodeč po pripravljalnih tekmah - v tej sezoni resno računal.

Tudi v drugem polčasu, v katerem je trener vijoličastih Milanič povsem spremenil enajsterico (Obradović, Hodžić, Mertelj, Uskoković, Kolmanič, Vrhovec, Ogrinec, Kramarič, Bajde, Tavares, Celar), Mariboru ni šlo vse po načrtih, saj so gostje s Hrvaške praktično iz nič povedli z 2:0, potem ko je enajstmetrovko uspešno realiziral Tomislav Mazalović. In to na kakšen način: vratarja Matka Obradovića, ki je v vratih zamenjal Handanovića, je premagal s t. i. 'panenko'. Velja dodati, da so Hrvati cel drugi polčas odigrali zgolj z deseterico zaradi izključitve v 41. minuti.

V 74. minuti je imel znižanje zaostanka na nogi kapetan Marcos Tavares, ki ga je odlično zaposlil mladi, 17-letni Žan Kolmanič, a je veselje Štajercem preprečila vratnica. To je bilo sicer še tretjič, ko so Mariborčani zatresli okvir vrat, pred tem sta okvir vrat zadela še Martin Kramarič in Blaž Vrhovec. Kar Tavaresu ni uspelo v 74. minuti, mu je v 83. S podajo z leve strani ga je lepo znova zaposlil Kolmanič, Tavares pa je gostujočega vratarja Anteja Mrmića premagal s strelom z glavo. Tako je znižal zaostanek Maribora na 1:2. To je bil tudi končni izid tekme v Bakovcih, kar je pomenilo, da je Maribor zabeležil še drugi poraz na pripravljalnih tekmah pred začetkom sezone 2017/2018. Pred tem je klonil prav tako s hrvaško ekipo Osijekom.

Precej boljših občutkov bodo danes novopečeni prvoligaši, nogometaši Triglava. Ti so v avstrijskem Bilčovsu odigrali pripravljalno tekmo z avstrijskim prvoligašem AC Wolfsbergerjem in remizirali z 2:2. Kazalo je celo na zmago Gorenjcev, a so Avstrijci uspeli izenačiti v 85. minuti tekme. Oba zadetka za Triglavane je dosegel Luka Majcen. Prvič je mrežo Avstrijcev zatresel v 33. minuti, drugič pa v 54.