Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Rezervist Vršič odrešil trpljenje mariborskih navijačev z golom Kopru v zadnji sekundi tekme

Maribor, 17. 07. 2016 22.31 |

M.G./Ž.L.
87

Nogometaši Maribora, aktualni državni podprvaki, so novo sezono Prve lige začeli z minimalno zmago nad Koprom (1:0), za katero so morali pošteno garati. Prišla je prav v zadnji akciji, ko je gostujočega čuvaja mreže Vasjo Simčiča premagal Dare Vršič. Koper se v Ljudski vrt ni prišel braniti in je prikazal kombinatorno predstavo, Maribor pa je predvsem v zaključku tekme zapravil tri lepe priložnosti.

• Gol Dareta Vršiča proti Kopru
    01:20
    Gol Dareta Vršiča proti Kopru
  • Vrhunci tekme Maribor - Koper
    06:51
    Vrhunci tekme Maribor - Koper

Maribor, pri katerem je Milivoje Novaković začel na klopi, je prek Sunnyja Omoregieja že v drugi minuti prišel do imenitne priložnosti, potem ko je kardinalno napako v obrambi Kopra storil eden od branilcev, a je vratar gostov Vasja Simčič še uspel izbiti žogo pred napadalcem Štajercev, nato pa je odbitek visoko prek gola pospravil kapetan Marcos Tavares. Le dobro minuto kasneje je mrežo Kopra zatresel Gregor Bajde, a je bil ob podaji Marka Šulerja v prepovedanem položaju, tako da so sodniki njegov zadetek razveljavili. Po minutah zatišja je v 18. minuti z roba kazenskega prostora poskusil Bajde, a je bil Simčič pripravljen na njegov strel in žogo brez težav ukrotil. Koper pa je prvo priložnost po lepi ekipni akciji dočakal v 29. minuti, ko je z roba kazenskega prostora močno sprožil Joel Valencia, a je njegov poskus z lepo parado zaustavil domači čuvaj mreže Jasmin Handanović. Maribor je v 36. minuti tekme odgovoril preko osrednjega branilca Marka Šulerja, ki je z zvitim strelom z desnico poskusil po podaji Dina Hotića s kota, a je njegov strel z dobrim refleksom Simčič odbil. Dobrih pet minut pred koncem polčasa so gostje imeli krasno priložnost, ko je Zlatan Muslimović lepo zaposlil Rubena Belimo, a je nogometaš iz Ekvatorialne Gvineje, ki je bil ob strelu neoviran, z desne strani iz neposredne bližine gola meril mimo mariborskih vrat. Polčas se je tako zaključil z rezultatom 0:0.

Sunny Omoregie se je takole sam znašel pred Simčičem, a je koprski vratar žogo uspel pravočasno izbiti. FOTO: Damjan Žibert

V izteku 49. oz. na začetku 50. minute je Koper sprožil pravo ofenzivo na mariborska vrata. Naprej je žogo v kazenski prostor Senijad Ibričić, a je Handanović žogo odbil. Ta pa je prišla naravnost na noge Belime, ki je sprožil z roba kazenskega prostora, Muslimović je z glavo preusmeril žogo proti golu, z golove črte pa je odbila poletna okrepitev Maribora Blaž Vrhovec, ki je s tem zanesljivo preprečil vodilni zadetek Kopra. Trener Maribora se je po dobri uri igre odločil, da osveži napad z Novakovićem, v vezno linijo pa je poslal Dareta Vršiča. Na klop sta odšla Sunny in Aleks Pihler. V 67. minuti pa je Hotić z leve strani z levico izvrstno zaposlil prav rezervista Novakovića, ki je čakal v kazenskem prostoru Kopra. Izkušeni slovenski reprezentant je z glavo osamljen iz izjemno ugodnega položaja meril mimo leve Simčičeve vratnice. Krasno priložnost za vodstvo Maribora je v 73. minuti imel še kapetan Tavares, ki je poskusil z roba kazenskega prostora po podaji Vršiča, a meril za kakšen meter mimo koprskih vrat. V 81. minuti je po podaji 17-letnega Adisa Hodžića z glavo znova pokusil Novaković, a nameril točno v roke koprskega čuvaja mreže. Še precej lepšo priložnost je imel Vršič minuto kasneje, ko je že premagal Simčiča, a je z drsečim startom Toni Datković preprečil vodstvo Maribora. Ko je že kazalo, da si bosta ekipi v Ljudskem vrtu razdelili točki, je iz hitrega napada v prazen prostor na levi strani lepo vtekel Vršič in z minilobom spravil žogo prek Simčiča za zmago Maribora z 1:0. Ljudski vrt je eksplodiral, v taboru Kopra pa niso mogli skriti razočaranja. Še posebej zato, ker je sodnikov podaljšek predvidel tri minute tekme, gol pa je padel že v četrti minuti podaljška.

Vršič je v slogu Ronalda zgoraj brez proslavil zadetek za zmago Maribora.
Vršič je v slogu Ronalda zgoraj brez proslavil zadetek za zmago Maribora. FOTO: Damjan Žibert