Prva liga Telekom Slovenije

Ljubljana, 16. 10. 2016 08.27 |

V 13. krogu Prve lige Telekom Slovenije je bil na sporedu drugi večni derbi v letošnji sezoni. Zmage sredi Stožicah pa so se veselili Mariborčani, ki so Olimpijo ugnali s 3:1. Zmaji imajo na vrhu prvenstvene lestvice tako le še točko naskoka pred glavnimi konkurenti za naslov prvaka.

Iz 24UR: Olimpija izgubila proti Mariboru

Nogometaši Maribora so z izjemno predstavo sredi razprodanih Stožic s 3:1 ugnali Olimpijo in se ji na prvenstveni lestvici približali na točko zaostanka. Vijoličasti so odigrali taktično izjemen obračun in bili pri tem v napadu izjemno učinkoviti. Mrežo Roka Vodiška je kot prvi v prvem polčasu načel Milivoje Novaković, ki je z glavo izkoristil predložek Marcosa Tavaresa in tako dosegel še svoj tretji gol na večnih slovenskih derbijih, od kar je oblekel dres Mariborčanov. V drugem polčasu sta zadetka dosegla še Aleks Pihler, ki je bil po mnenju mnogih eden najboljših posameznikov na igrišču in nato še Luka Zahović, ki je zadel globoko v sodnikovem dodatku. Častni gol za zmaje pa je dosegel še en Mariborčan, in sicer Rok Kronaveter. Olimpija po derbiju tako ostaja pri 28-ih točkah in ima zgolj še točko prednosti pred 13-kratnimi državnimi prvaki, ki so v izjemnem nizu, saj so na zadnjih devetih tekmah v vseh tekmovanjih kar osemkrat slavili in zgolj enkrat remizirali. Na drugi strani je bil to prvi poraz Luke Elsnerja, od kar je sedel na klop aktualnih državnih prvakov, pred tem je dosegel šest zaporednih zmag. Nekdanji trener Domžal je sicer po tekmi športno priznal poraz in pojasnil, da je bil na tokratnem derbiju Maribor pač boljši nasprotnik.

Mariborčani so drugič zapored osvojili Stožice. Za končnih 3:1 je v 95. minuti zabil Luka Zahović. FOTO: Miro Majcen

"Odigrali smo odlično tekmo. Zelo sem zadovoljen s tem, kako so fantje pristopili, kako so bili moštveni, kako so odigrali v fazi napada, kako so se skozi tekmo dvigovali. Začetek tekme je bil na strani domačinov, vendar smo po desetih minutah vzpostavili ravnotežje in potem odigrali dobro in zadeli gol. Napadalci in vsi ostali so oddelali odlično tekmo, še posebej v začetku drugega polčasa, ko smo jim odvzeli veliko žog na njihovi polovici;" je bil takoj po tekmi nad predstavo svojih varovancev zadovoljen Darko Milanič, ki je tako še drugič zapored, od kar je ponovno sedel na klop vijoličastih, Stožice zapustil kot zmagovalec.

V taboru aktualnih prvakov so bili po tretjem domačem porazu v letošnji sezoni vidno razočarani, saj so v zadnjem obdobju nizali same zmage in so bili pred derbijem polni optimizma. Zanimivo, da je Olimpija v letošnji sezoni prav vse tri prvenstvene poraze doživela pred domačimi gledalci, ki jih tokrat, kljub fantastičnemu navijanju, niso uspeli ponesti do boljšega rezultata. "Prvih dvajset minut smo dobro stali na igrišču. Maribor je v prvem polčasu, poleg prečke, imel samo to priložnost, s katere je dosegel zadetek. Žogo smo imeli več časa v posesti, a v napadu nismo bili dovolj konkretni. Nato smo si v obrambi privoščili dve napaki in prejeli dva zadetka. In nato se je težko vrniti proti takšni ekipi, kot je Maribor. V drugem polčasu smo pritisnili, dosegli zadetek za priključek, a na koncu nam je malo zmanjkalo. Dali smo vse od sebe, ampak tokrat se ni izšlo," je bil po porazu na derbiju vidno razočaran najboljši nogometaš in strelec minule sezone PLTS, Rok Kronaveter.

Na igrišču je sicer potekal hud boj za vsako žogo. Ni manjkalo grobih prekrškov in brezkompromisnih bojev za vsako žogo. FOTO: Miro Majcen

Zelo zadržan pa je bil po derbiju branilec Maribora Marko Šuler, ki se zaveda, da je do konca prvenstva še dolga pot in da tudi zmage na derbiju štejejo zgolj tri točke in nič več. "Derbi kot derbi. Lepe tri točke, še posebej sredi Ljubljane. A na koncu, ko bomo seštevali, bodo vredne zgolj tri in mi gremo naprej, v sredo je že nova tekma," je bil po tekmi kljub zmagi previden branilec Maribora. Mariborčane sedaj v naslednjem krogu pred domačimi navijači čaka obračun z Gorico, ki je vijoličaste v letošnji sezoni že premagala. Aktualni prvaki pa odhajajo na gostovanje k Rudarju, ki je v letošnji sezoni slavil v Stožicah na eni tekmi pa tudi remiziral z Mariborom. Obe tekmi si boste lahko ogledali v živo v naših neposrednih prenosih na Kanalu A in VOYO.