Prva liga Telekom Slovenije

Novo mesto, 11. 09. 2015 17.21 |

Odigrani sta bili prvi tekmi devetega kroga Prve lige Telekom Slovenije. Olimpija je prekinila urok gostovanj v Novem mestu in slavila s 3:1 ter se začasno povzpela na vrh prvenstvene tabele. Rezervist Miha Zajc je dosegel dva gola. Zavrčani so se veselili zmage proti Luki Koper (1:0).

Vrhunci dvoboja Zavrč - Luka Koper
Marijan Pušnik je z Olimpijo slavil šestič zapored in s tem izenačil najdaljši niz zmag Ljubljančanov v prvoligaški konkurenci. FOTO: Damjan Žibert
Novomeščani tudi na četrti tekmi pred domačimi gledalci ostajajo brez točke. Tokrat so morali priznati premoč razpoloženi Olimpiji, ki je izenačila najdaljši niz zmag v prvoligaški konkurenci, saj je slavila že šestič zaporedoma. Junak tekme je bil Miha Zajc z dvema zadetkoma in tako svoji ekipi vsaj začasno pomagal na vrh lestvice. Ljubljančani so bili tisti, ki so v prvem polčasu prevladovali na novomeški zelenici. Ne nazadnje so proti tekmečevim vratom sprožili deset strelov, na drugi strani Dolenjci le enega. In tega v 43. minuti, ko je z glavo poskusil Nana Welbeck Maseko, izkazal pa se je Aleksander Šeliga. Gosti so pred tem imeli terensko premoč, prihajali do zaključnih udarcev, ki pa z redkimi izjemami niso bili posebej nevarni. Izpostaviti velja že lepo priložnost Andraža Šporarja v drugi minuti, Darijana Matića v 17. minuti, ko je imel sicer razpoloženi Miodrag Mitrović nekaj težav z ustavljanjem žoge, in Roka Kronavetra, ki je dve minuti pozneje žogo iz kazenskega prostora poslal malo čez vrata.

Miha Zajc je vstopil v nadaljevanju ter močno poživil igro Olimpije. Primorec je dosegel lepa gola in podal s kota za prvi ljubljanski zadetek v Novem mestu. FOTO: Aljoša Kravanja

Čeprav so imeli Ljubljančani še nekaj strelov, pa je naslednjega nevarnejšega sprožil Ezekiel Henty v 39. minuti, ko je žoga končala za vrati po strelu v oddaljenejši zgornji kot domačih vrat, isti igralec pa je znova sprožil v 44. minuti, toda Mitrović je bil spet na mestu. Olimpija je silovito začela tudi drugi polčas, po le malce premalo natančnih strelih Kronavetra v 48. minuti z 20 metrov in Šporarja v 53. minuti, ko je po posredovanju enega domačih nogometašev žoga le malce zgrešila prečko, je nekaj trenutkov zatem zadel Henty. Po podaji Mihe Zajca iz kota je Kenan Bajrić podaljšal žogo proti drugi vratnici, kjer jo je Henty pospravil v nebranjen del mreže. V 79. minuti se je med strelce vpisal še Zajc, ki je po lepi kombinaciji Olimpije in po podaji Šporarja zadel za 2:0 s prefinjenim strelom iz kazenskega prostora. Domači so hitro odgovorili, Damjan Marjanović je podal v kazenski prostor v 83. minuti, žogo pa je v mrežo pospravil Žiga Kastrevec. Toda tri minute zatem je ljubljanska ekipa odločila zmagovalca, Zajc se je s približno 20 metrov odločil za strel in v visokem loku dosegel pravi "evrogol".

Zavrčani pred domačimi gledalci slavili po večmesečnem postu

Nogometaši Zavrča niso slavili pred domačimi gledalci že skorajda pol leta oziroma na zadnjih devetih prvenstvenih tekmah. Toda ta negativni niz so prekinili danes proti Koprčanom, ki so med reprezentančnim premorom doživeli številne kadrovske spremembe. Konec prestopnega roka je pokalnim prvakom odnesel Domna Črnigoja in Marka Krivičića, ob tem je obalnega prvoligaša zapustil še Rodolfo Vanoli, ki je predal trenerski stolček Nedžadu Okčiću. Ta je tokrat ostal brez točk v Halozah, tako da je Zavrč po zaslugi Roka Zorka na lestvici na petem mestu zamenjal Primorce. Domači, ki so na klopi imeli povratnika v ekipo Josipa Golubarja, ta je nazadnje branil barve Olimpije, so izvrstno začeli tekmo in že v četrti minuti povedli, potem ko je lepo podajo Veljka Batrovića v mrežo preusmeril Rok Zorko. Gosti so nato konkretneje začeli groziti domačemu vratarju.

Nedžad Okčić je na klopi Koprčanov debitiral s porazom.
Nedžad Okčić je na klopi Koprčanov debitiral s porazom. FOTO: Damjan Žibert

Med drugim je v 28. minuti Leo Štulac podal Amarju Rahmanoviću, ki pa žoge ni ujel. Isti igralec je že pred tem skoraj presenetil Pavola Bajzo, a je ostalo pri 0:0. V 29. minuti je Jan Andrejašič s petih metrov povsem neoviran zgrešil cilj, ob koncu polčasa pa so Primorci zahtevali enajstmetrovko po domnevnem igranju z roko Tonija Datkovića, a je sodnik le odmahnil z roko. Zatem je na drugi strani poskusil še Batrović, a je bil Vasja Simčič na mestu. V drugem polčasu gledalci dolgo niso videli resnejše priložnosti, čeprav so pri strelih (mimo vrat) močno prevladovali kanarčki. Toda do spremembe rezultata ni prišlo, še več, prave akcije ene ali druge ekipe gledalci niso več videli.