Prva liga Telekom Slovenije

VIDEO in FOTO: Mariborčani napolnili mrežo Aluminija, Tavares 'premešal' obrambo, med strelci znova tudi Zahović

Maribor, 11. 03. 2017 06.30 |

Na stadionu Ljudski vrt je Maribor gostil Aluminij in izdatno zmagal (4:1). Mariborčani imajo na vrhu lestvice sedaj že devet točk prednosti pred prvim zasledovalcem Olimpijo, ki ima tekmo manj. Za vijoličaste so gole dosegli Zahović, Novaković, Vršič in Tavares.

• Vrhunci tekme Maribor - Aluminij
    04:53
    Vrhunci tekme Maribor - Aluminij
  • Izjava trenerja Darka Milaniča po zmagi proti Aluminiju
    00:43
    Izjava trenerja Darka Milaniča po zmagi proti Aluminiju

Darko Milanič danes ni mogel računati na kaznovanega koroškega branilca Marka Šulerja, zamenjal ga je Aleksander Rajčević, po poškodbi pa tudi ni nared Denis Šme. Mariborčani so imeli sicer tri dni počitka manj od tekmeca, potem ko so tekmo 23. kroga odigrali v torek, ker je bila tekma s prvotnega, sobotnega termina prestavljena zaradi razmočenega igrišča. Nogometaši Aluminija so se ob povratku v Prvo ligo izkazali za zelo neuogodnega nasprotnika za Maribor, potem ko so prvi medsebojni obračun dobili, na drugem pa remizirali. Na lestvici moštvi loči kar velika razlika v točkah, Maribor je vodilni, Aluminij pa je na predzadnjem, devetem mestu.

Vijoličasti so bili v vlogi favorita pred začetkom in Dare Vršič je v osmi minuti zamudil prvo zrelo priložnost, a je žoga zletela mimo gola. V 25. minuti si je nogo poškodoval Marwan Kabha, zamenjal ga je Blaž Vrhovec. Maribor je imel premoč v posesti žoge, vratarja pa sta bila brez dela. V 41. minuti je glavni sodnik dosodil najstrožjo kazen po prekršku nad Defendijem, izvedel jo je Luka Zahović, ki je dosegel že 14. gol v DP in je na vrhu lestvice skupaj z Rudarjevim Dominikom Glavino. To je bil tudi izid prvega polčasa. Maribor je imel prednost v posesti žoge (61:39), v strelih v okvir vrat pa je bilo 2:0 za gostitelje.

Drugi polčas na začetku ni ponudil veliko razburjenj, nato pa so v treh minutah vijoličasti dokončno odločili zmagovalca tega dvoboja. Najprej je Milivoje Novaković po globinski podaji Vršiča v 64. mintui prodrl v kazenski prostor, preigral vratarja in zadel prazno mrežo. Dve minuti kasneje pa je prosti strel izvedel Dare Vršič, žoga je zadela igralca v živem zidu Aluminija in končala v mreži. Dobrih deset minut kasneje je Aluminij prišel do prvega gola, izjemno natančno je iz strani pod prečko ustrelil Lovro Bizjak, vratar Jasmin Handanović je bil nemočen. V 79. minuti je v igro vstopil kapetan Marcos Tavares, v 87. pa je z lepo akcijo postavil piko na i zmagi Maribora. Tavares je preigraval na robu kazenskega prostora, nato pa streljal, žoga se je odbila od igralca Aluminija, presenetila vratarja in končala v golu.

Maribor je prišel do novih treh točk in ima na lestvici devet točk prednosti pred Olimpijo, ki ima odigrano tekmo manj. Mariborčani bodo v 25. krogu prihodnjo soboto gostovali v Celju, Aluminij pa bo dan pozneje gostil Velenjčane.

Luka Zahović je dosegel gol iz enajstmetrovke.