Prva liga Telekom Slovenije

Ljubljana, 27. 10. 2017 12.50 |

Pred nogometaši ljubljanske Olimpije je nova, zahtevna prvenstvena preizkušnja. V nedeljo se bodo namreč na Stadionu ob jezeru pomerili z moštvom velenjskega Rudarja, ki ga vodi nekdanji strateg zmajev Marijan Pušnik. Knapi imajo v svojih vrstah tudi nekaj aktualnih članov zeleno-belih, med katerimi najbolj izstopa napadalno usmerjeni vezist Jakob Novak.

Varovanci nadarjenega hrvaškega strokovnjaka Igorja Bišćana so po 13 odigranih krogih v Prvi ligi Telekom Slovenije še vedno neporaženi, in bodo v nedeljo proti moštvu, ki ga vodi nekdanji strateg zmajev Marijan Pušnik, lovili še 11. zmago (ob treh remijih) v sezoni 2017/18.

Obračun 14. kroga PLTS med velenjskim Rudarjem in vodilnim moštvom lige ljubljansko Olimpijo si boste v neposrednem prenosu na Kanalu A lahko ogledali v nedeljo od 16.30 dalje.

Zadovoljstvo v taboru zeleno-belih po vrnitvi odličnega vezista Roka Kronavetra je razumljivo veliko. Najboljši strelec in igralec Olimpije v šampionski sezoni 2015/16 je po dolgotrajni rehabilitaciji poškodovanega gležnja vknjižil svoje prve minute minuli konec tedna na obračunu s Triglavom, najzvestejši privrženci pa pričakujejo, da bo pojutrišnjem dodal še kakšno minuto več. "Ni potrebno posebej govoriti o tem, kaj nam pomeni Rokova vrnitev na zelenice. Gre za odličnega nogometaša z veliko izkušnjami, ki nam bodo v nadaljevanju sezone prišle še kako prav," pravi številka ena med vratnicama v ljubljanskih vrstah Aljaž Ivačič, ki je dobro izkoristil ponujeno priložnost.

Izkušeni napadalec Leon Benko bo v odsotnosti Andresa Vombergarja eden glavnih adutov zmajev na zahtevnem, nedeljskem gostovanju v Velenju. FOTO: Damjan Žibert

"V Velenju nas zanima izključno zmaga. Ne sme nas zavesti prvo medsebojno srečanje, ki smo ga dobili s prepričljivih 4:0. To bo povsem druga zgodba, ki jo bo potrebno izpeljati na najvišji možni ravni. če bomo na naši prepoznavni ravni, sem prepričan, da bomo tudi po nedeljskem obračunu proti sicer zelo dobremu moštvu Rudarja nadaljevali naš niz neporaženosti," še dodaja mladi čuvaj mreže zmajev.