FOTO IN VIDEO: Zmaji s prepričljivo zmago s 3:1 nad Celjem uspešno vstopili v novo sezono PLTS

Nogometaši ljubljanske Olimpije so z dobro igro in visoko zmago nad moštvom Celja s 3:1 uspešno krenili v novo sezono Prve lige Telekom Slovenije. Trenerju zmajev se je tako odvalil velik kamen od srca, saj so njegovi varovanci po dolgem času prikazali pravi pristop in veliko željo po zmagi. Za zeleno-bele so bili natančni Brkić, Abass in Alves, za Celjane pa je zadel Dangubić.

Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.

Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.
Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj

• Olimpija - Celje - 2

Ljubljanski nogometaši so na najboljši možen način vstopili v novo sezono Prve lige Telekom Slovenije. Če so se gostje iz Celja v 1. polčasu uspevali še kolikor toliko upirati favoriziranim zmajem, pa jim je v nadaljevanju povsem pošla sapa, kar je kakovostna zasedba Igorja Bišćana potrdila z zadetki Gorana Brkića, Issaha Abassa in Ricarda Alvesa. Bišćan se je odločil za zanimivo potezo in v začetno enajsterico uvrstil novinca v zvezni vrsti Stefana Savića, v osrčju obrambe je namesto poškodovanega Nemanje Mitrovića priložnost za igro ob izkušenemu Arisu Zarifoviću dobil Kenan Bajrić. V konici napada je zaigral Issah Abass, v zvezni vrsti pa Tomić, Brkić, že omenjeni Savić, Oduwa in Alves. Bočna položaja v obrambni vrsti sta zasedla Štiglec na levi in Ilić na desni strani. Novi strateg Celjanov Tomaž Petrović se je pogumno lotil uvodnega zahtevnega gostovanja na Stožicah, toda nemoč njegovih varovancev predvsem v drugem polčasu je pokazala, da ga čaka še ogromno dela.

Olimpija - Celje - 18

Ricardo Alves se je v 51. minuti razveselil zadetka za visoko vodstvo zmajev s 3:0. (Foto: Damjan Žibert)

V 17. minuti je Olimpija prvič na tekmi resneje ogrozila celjska vrata, ko je po desni strani gostujoči obrambi pobegnil hitronogi Oduwa in podal v sredino, kjer je do strela prišel Savić, ki je meril mimo leve vratnice. Le pet minut pozneje je do zaključnega strela z glavo prišel Ricardo Alves, ki je natančno visoko podajo Oduwe želel preusmeriti v celjsko mrežo, a bil podobno kot Savić nenatančen. Ko je že kazalo, da bosta moštvi na odmor odšli brez zadetkov, je v 42. minuti po prekršku nad Ricardom Alvesom prosti strel imenitno izvedel Goran Brkić in Ljubljančane popeljal v popolnoma zasluženo vodstvo z 1:0. Nadaljevanje pa je postreglo po dolgem času z igrivo in všečno predstavo nogometašev v zeleno-belih dresih, ki so že v uvodnih petih minutah drugega polčasa zapečatili celjsko usodo. Najprej je v 49. minuti Issah Abass pobegnil po desni strani in se znašel sam pred Matjažem Rozmanom, ki je le nemočno opazoval pot žoge v mrežo za vodstvo Olimpije z 2:0. Že takoj po zadetku je imel isti igralec lepo priložnost za drugi zadetek, a je bil tokrat čuvaj mreže gostov na pravem mestu.

V 51. minuti pa je sledila akcija Nathana Oduwe, ki je sprejel žogo na desni strani in potegnil korak, dva v sredino, kjer so ga nepravilno ovirali celjski nogometaši, toda glavni sodnik srečanja Matej Jug je pustil prednost, kar je z močnim strelom po tleh izkoristil Ricardo Alves ter zadel levi spodnji kot Rozmanovih vrat. Ljubljančani kljub visokemu vodstvu s 3:0 niso popuščali, umirili so igro na sredini igrišča, kjer so si ustvarili največjo prednost pred tekmecem, ki je do konca srečanja le nekoliko vzpostavil ravnotežje in prek Filipa Dangubića v 77. minuti prišel do častnega zadetka.

Olimpija - Celje - 13

Goran Brkić se je tokrat izkazal z imenitno izvedenim prostim strelom za vodstvo Olimpije z 1:0. (Foto: Damjan Žibert)

Uvodna zmaga pomeni spodbudo za nadaljevanje prvenstva, v katerem bodo zmaji iskali pot do naslova državnega prvaka. Celjani na drugi strani pa bodo morali pošteno zasukati rokave, če bodo želeli podobno kot v zadnjih sezonah krojiti zgornji del prvoligaške lestvice.

Prva liga Telekom Slovenije, 1. krog, izid:
Olimpija - Celje 3:1 (1:0)
Strelci: 1:0 Brkić (42.), 2:0 Issah (49), 3:0 Alves (51.), 3:1 Dangubić (77.).
Stadion Stožice, gledalcev 1500, sodniki: Jug (Tolmin), Bensa (Nova Gorica), Skok (Ptujska gora).
Olimpija: Vidmar, Brkić, Alves (od 81. Miškić), Oduwa, Issah, Ilić, Zarifović (od 84. Apau), Bajrić, Štiglec, Savić, Tomić (od 75. Kapun).
Celje: Rozman, Džinić, Cvek, Jazbec, Travner, Vidmajer, Gatarić (od 51. Šauperl), Pišek (od 82. Kesić), Požeg Vancaš, Dangubić, Lupeta.
Rumeni kartoni: Brkić, Kapun; Lupeta, Gatarić, Vidmajer, Jazbec.