Prva liga Telekom Slovenije

Podprvaki Novogoričani po remiju v Domžalah do prve točke v sezoni 2017/18

Domžale, 06. 08. 2017 22.30 |

Nogometaši Domžal in Gorice so se v 4. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:0). Tekmo je v drugem polčasu oviral močan naliv, a je nova zelenica v domžalskem Športnem parku uspešno prestala tudi zajetno količino padle vode.

Novogoričani so povedli, a vodstva niso znali zadržati do konca tekme. So pa osvojili prvo točko v novi sezoni PLTS. FOTO: Aljoša Kravanja

Ekipi sta bili v prvem polčasu enakovredni, nobena ni bila v podrejenem položaju, obe sta poskušali z napadalno igro, a nobena si ni pripravila res lepe priložnosti. Še največ vznemirjenja je ponudila končnica, v kateri bi se lahko pred domačimi vrati lahko bolje reagiral Joseph D. Edafe, na drugi strani pa je z 20 metrov lepo poskusil Adam Gnezda Čerin, a je žoga po njegovem strelu zletela mimo desne vratnice.

Končnica prvega polčasa je napovedovala zanimivejši drugi. Tega, ki je v večjem delu potekal v močnih nalivih, so bolje začeli Novogoričani, Jan Humar je že v prvem resnejšem napadu streljal z roba kazenskega prostora, vendar je bil vratar Dejan Milić na mestu. Štiri minute pozneje je bil nenatančen Leon Marinič, v 52. minuti pa je domači čuvaj mreže vendarle kapituliral. Najprej ni najbolje posredoval po strelu Uroša Celcerja, žoge mu ni uspelo ujeti, odbitek pa je brez težav v mrežo pospravil Edafe.

Prejeti gol je prebudil Domžalčane, ki so krenili proti tekmečevim vratom. Gnezda Čerin je streljal čez gol, Petar Franjić pa je bil v 59. minuti uspešnejši. V kazenskem prostoru je lepo sprejel žogo Matije Roma, se obrnil, nato pa z natančnim strelom premagal vratarja Grego Sorčana.

Domžalčanom je točko zagotovil Petar Franjić.
Domžalčanom je točko zagotovil Petar Franjić. FOTO: Damjan Žibert

Do konca bi ekipi lahko dosegli še kakšen zadetek, oboji so imeli še dve priložnosti. Mark Gulič bi lahko zadel po protinapadu, Milić mu je strel odbil, v nadaljevanju pa je bil domžalski vratar na mestu tudi po strelu Andrije Filipovića. Na drugi strani je imel Lovro Bizjak podobno priložnost kot v četrtek proti Freiburgu, tudi tokrat je dobro utekel, toda njegov strel s tal za razliko od tekme v Stožicah ni zadel cilja. Isti igralec je imel nato še priložnost, a je dobil nekoliko predolgo podajo, tako da mu je Sorčan povsem skrajšal kot in ni imel prostora, da bi žogo spravil mimo njega. Zelo podobna je bila tudi priložnost Filipovića v zadnjih trenutkih tekme, ko je iz bližine zadel le Milića. A na koncu je ostalo pri delitvi točk (1:1). To pa je bila sploh prva točka Gorice v sezoni PLTS 2017/18, medtem ko jih imajo Domžalčani na svojem kontu zdaj sedem in po četrtem krogu zasedajo tretje mesto.