FOTO in VIDEO: Maribor s praznimi naboji v Celju ni uspel skočiti na vrh lestvice

Celje, 30. 04. 2016 18.08 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
Ž.L./T.Š.
177

V 32. krogu Prve lige Telekom Slovenije je bila na sporedu pomembna tekma med Celjem in Mariborom. Celjani so pod Robertom Pevnikom ostali nepremagani, saj so remizirali z aktualnimi prvaki (0:0). Maribor pa je zapravil priložnost, da bi se ob morebitni zmagi zavihtel na vrh prvenstvene lestvice.

• Vrhunci tekme Celje - Maribor
    03:04
    Vrhunci tekme Celje - Maribor
  • Iz 24UR: Poostrili varnost, težav ni bilo
    02:04
    Iz 24UR: Poostrili varnost, težav ni bilo

Gostujoči strateg Darko Milanič za današnji izjemno pomemben obračun ni mogel računati na branilca Rodriga Defendija. Na drugi strani igrajo Celjani pod vodstvom Roberta Pevnika kot prerojeni in so še drugič v spomladanskem delu poizkušali premagati vijoličaste. V letošnji sezoni sta se do te tekme ekipi srečali trikrat, dvakrat je slavil Maribor, enkrat pa Celje. Tudi v ekipi domačinov je tik pred začetkom prišlo do ene spremembe. Poškodovanega Tadeja Vidmajerja je zamenjal Marko Krajcer.

Prva priložnost na Areni Petrol je pripadla domačinov. V drugi minuti je namreč s prostega strela poizkusil Marko Pajač, a njegov strel ni predstavljal pretirano težkega dela za gostujočega vratarja Jasmina Handanovića. Domačini so tekmo začeli zelo živahno in v 5. minuti je z močnim strelom dlani Handanovića ogrel še Matej Podlogar. Odbito žogo je v mrežo poizkusil pospraviti še Pajač, a jo je slabo zadel in obramba Maribora je nevarnost pred svojimi vrati razčistila brez posledic. Tri minute kasneje je predložek v gostujoči kazenski prostor poslal Žiga Kous, a je žoga močno spremenila leta in celo zadela prečko. Handanović je bil že premagan, saj je stal na povsem napačni strani svojih vrat.

Milivoje Novaković proti Celju ni bil razpoložen in ni resenje ogrozil Matica Kotnika. FOTO: Miro Majcen

Aktualni prvaki so bili v uvodnih desetih minutah povsem neprepoznavni, saj so s težavo prenašali žogo na nasprotno polovico. V 15. minuti pa so do prvega strela prišli tudi gostje. S prostega strela je s kakšnih 30-ih metrov poizkusil Dare Vršič, a je njegov strel po odboju od enega iz med domačin branilcev, zletel čez gol. Gostje so se v tem obdobju vendarle nekoliko otresli pritiska domačinov in začeli resneje ogrožati gol Matica Kotnika. V 18. minuti je čez gol z roba kazenskega prostora sprožil junak polfinala pokala Slovenije Sintayehu Sallalich. Tri minute kasneje pa se je v lepi priložnosti znašel Vršič. Po neuspelem izbijanju domače obrambe je prišel do žoge znotraj kazenskega prostora, a sprožil preveč po sredini, tako da se je z obrambo izkazal Kotnik. V 25.minuti pa so imeli po dolgem času priložnost tudi domačini. Po podaji s kota je gostujoča obramba pustila povsem samega Jureta Travnerja, a je z glavo meril preslabo, da bi ogrozil Handanovića. Deset minut pred iztekom prvega polčasa se je v lepi priložnosti znašel še Sunny Omoregie, a je preveč okleval in na koncu so njegov slab strel branilci Maribora blokirali in izbili iz kazenskega prostora. Do konca polčasa smo spremljali zelo raztrgano igro in tako je ostalo pri izidu 0:0.

Drugi polčas so nekoliko odločneje otvorili aktualni prvaki, ki so si tudi kot prvi priigrali priložnost. Po podaji Vršiča s prostega strela je najvišje skočil Marwan Kabha, a je bil njegov strel lahek plen za Kotnika. V 10. minuti drugega polčasa pa je odlično priložnost zapravil gostujoči kapetan Marcos Tavares. Po zmedi v domačem kazenskem prostoru in nekaj neuspelih poizkusih izbijanja žoge, je do nje prišel prav Brazilec, a s svojo slabšo desno nogo ni najbolje zadel žoge, ki je končala v stranski mreži in tako je ostalo pri 0:0. Po uri igre je gostujoči strateg Milanič želel malce poživiti igro svojega moštva in je namesto Marka Jankovića poslal, v zadnjem času zelo vročega, Jeana-Philippa Mendyja. Tudi Pevnik je opravil prvo menjavo, namesto De Souse je vstopil Janez Pišek.

Viole v letošnji sezoni lahko svoje moštvo spremljajo zgolj še na gostujočih tekmah. FOTO: Miro Majcen

Potem, ko je Vršič slabo izvedel prosti strel, so v 70. minuti gostje opravili še eno menjavo. Nerazpoloženega Sallalicha je zamenjal hitronogi Damjan Bohar. Igra se ni nič spremenila, še vedno smo spremljali izjemno raztrgano nogometno prestavo brez pravih priložnosti. Eni in drugi so bili v napadu povsem brezidejni. V 80. minuti je domači strateg poslal v igro Rudija Požega Vancaša, iz igre pa je odšel Pajač. Dve minuti za tam, pa je lepo priložnost zapravil Milivoje Novaković. Po podaji Tavaresa je Ljubljančan prišel do strela z roba kazenskega prostora, a je njegov strel zletel mimo leve vratnice gola, ki ga brani Kotnik. Maribor je v zaključku vse bolj pritiskal na vrata Celjanov in iskal zmagoviti zadetek. Blizu tega je bil v 90. minuti Tavares,a je njegov strel z roba kazenskega prostora zletel za las čez prečko celjskega gola. V sodnikovem dodatku je bil zaradi drugega rumenega kartona predčasno pod prho poslan Željko Filipović. To je bilo tudi zadnje dejanje na tekmi, saj je glavni sodnik Matej Jug, kmalu za tem odpiskal konec srečanja. Mariborčani so tako zapravili možnost, da bi skočili pred Olimpijo na prvenstveni lestvici. Sedaj sta večna rivala poravnana pri 62-ih točkah, a imajo Ljubljančani že jutri priložnost, da svojo prednost povečajo na tri točke, ko bodo gostovali na Bonifiki pri ekipi Kopra. Na drugi strani so Celjani še šesto tekmo zapored pod vodstvom Roberta Pevnika ostali neporaženi in nadaljujejo svoj pohod k obstanku v ligi.