Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: V drugem polčasu prebujena Gorica ukradla dve točki Olimpiji, Vodišek celo rešil poraz Olimpije

Nova Gorica, 19. 11. 2016 21.51 |

Nogometaši Gorice v 17. krogu v domačem Športnem parku remizirali z vodilno zasedbo Prve lige Olimpijo (1:1). Olimpija je prevladovala v prvem polčasu, v drugem pa se je prebudila Gorica, ki je bila celo na pragu zmage, a se je z lepo obrambo globoko v sodnikovem podaljšku izkazal gostujoči čuvaj mreže Rok Vodišek.

Luka Elsner po remiju v Novi Gorici

Presenečenje trenerja Luke Elsnerja v začetni postavi Olimpije je bil 21-letni vezist Mario Jurčević, ki za člansko zasedbo zmajev v tej sezoni Prve lige sploh še ni odigral niti minute. V napadu Olimpije uvodoma ni bilo Blessinga Elekeja, ki je priložnost dobil v nadaljevanju s klopi. Gre sicer za nigerijskega napadalca, ki si ji nogometno ime ustvaril ravno v dresu Gorice. Podobno velja za Etiena Velikonjo, ki je tekmo začel v prvi postavi.

Prvi konkretnejši poskus smo videli v šesti minuti tekme, ko je Etien Velikonja sprožil z razdalje, a meril kakšne štiri metre mimo vrat domačega čuvaja mreže Grege Sorčana. Pet minut kasneje je s podobnega položaja poskusil še Miha Zajc, a meril podobno, pravzaprav skorajda identično, nenatančno kot Velikonja. V 12. minuti je Olimpija prišla do prve lepše priložnosti na tekmi, ki jo je nemudoma izkoristil napadalec Leon Benko. Denis Klinar je z desne strani podal v kazenski prostor, Benko pa je z glavo poslal žogo za hrbet Sorčana za vodstvo Olimpije z 1:0. Prva nevarnejša priložnost za Gorico je prišla v 23. minuti, ko je Dejan Žigon sprožil z glavo, a po izletu 17-letnega vratarja Roka Vodiška v prazno preslabo zadel žogo, ki je letela nekaj metrov mimo Olimpijinih vrat. Do konca prvega polčasa si nobena ekipa ni uspela ustvariti nevarnejšega napada, da bi resneje ogrozila vrata nasprotnika. Gorica je naredila ogromno napak pri podajah, kar pa Olimpija ni znala izkoristiti v protinapadih.

Benko je Olimpijo popeljal v vodstvo.
Benko je Olimpijo popeljal v vodstvo. FOTO: Aljoša Kravanja

V drugem polčasu je zelenico zaradi poškodbe moral zapustiti Ricardo Alves, namesto katerega je v 50. minuti vstopil Andraž Kirm. Več dogajanja kot na igrišču smo v drugem polčasu videli ob igrišču, ko so v drugem polčasu nekajkrat glasno protestirali domači nogometaši in strokovno vodstvo (prednjačila sta Miran Burgić – ta je dobil tudi rumeni karton zaradi ugovarjanja – in pomočnik trenerja Andrej Komac). V 66. minuti pa so za krajšo prekinitev posrkbeli gostujoči navijači, ki so s pirotehničnimi sredstvi pošteno zadimili ozračje v Novi Gorici. Ko je glavni sodnik Roberto Ponis dal dovoljenje za nadaljevanje tekme, je v igro za goste vstopil tudi nekdanji ljubljenec novogoriškega občinstva Blessing Eleke. Gorica je do svoje najlepše priložnosti prišla v 73. minuti, ko je s prostega strela s kakšnih 23 metrov poskusil Andrej Kotnik, a meril za kakšnega pol metra prek vrat vodiška. Slabo minuto kasneje je prav Kotnik podajal z leve strani, a je Burgić meril visoko prek Olimpijinih vrat. Prav Burgić je bil strelec izenačujočega zadetka za Novogoričane v 80. minuti na navdušenje domačega občinstva, ko Vodišek po strelu vezista Roka Grudine ni uspel odbiti žoge pred novogoriškim napadalcem, tako da jo je Burgić s pomočjo vratnice in ljubljanskega branilca Antonia Delamee Mlinarja uspel pospraviti v mrežo zmajev. Morda jo je čez črto poslal celo Olimpijin branilec. V 94. minuti je žogo nespretno izgubil Bede Osuji, Eleke je stekel sam v protinapad, a nato preslabo podajal do soigralcev. Na drugi strani je v naslednji akciji gol skorajda zabil Kotnik iz protinapada z desne strani, a se je z obrambo izkazal 17-letni Vodišek, ki je žogo s skrajnimi močmi preusmeril v kot, tako da je ostalo pri končnih 1:1.

Novogoričani so v drugem polčasu pokazali bistveno boljši obraz kot v prvem.
Novogoričani so v drugem polčasu pokazali bistveno boljši obraz kot v prvem. FOTO: Aljoša Kravanja

Novogoričani so z remijem prekinili serijo treh zaporednih porazov, Olimpija pa je oddala pomembni dve točki v boju za naslov jesenskega prvaka z Mariborčani. Ti imajo v nedeljo v Domžalah, ko bodo gostovali pri Radomljah, lepo priložnost za nov skok na sam vrh prvenstvene lestvice.