Ljubljana/Maribor, 25. 11. 2015 19.07 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 6 min
M.G./J.K./Ž.L./M.F.
40

V 18. krogu Prve lige Telekom Slovenije so se zmage veselili tako nogometaši Maribora kot Olimpije. Štajerci so v Ljudskem vrtu s 4:2 premagali Gorico, Olimpija pa je doma strla odpor žilave Krke (3:1). Na tretji sredini tekmi sta ekipi Krškega in Domžal remizirali (1:1). Razlika med vodilnima Olimpijo in Mariborom ostaja sedem točk.

• Goli s tekme Maribor - Gorica
    01:48
    Goli s tekme Maribor - Gorica
  • Vrhunci tekme Olimpija - Krka
    02:06
    Vrhunci tekme Olimpija - Krka

Nogometaši Maribora, ki so nastopili brez Petra Stojanovića, Mitje Vilerja in Aleša Mejača, so bili v prvem polčasu izjemno učinkoviti. Vijoličaste je v vodstvo popeljal Agim Ibraimi. Ta je v 21. minuti izkoristil praktično prvo priložnost za Maribor in po podaji Marcosa Tavaresa z leve strani z močnim strelom premagal gostujočega vratarja Grego Sorčana. Zadetek je šokiral Goričane, ki se v Ljudski vrt niso prišli braniti, in ravno ko so vzpostavili ravnotežje, so Štajerci povedli na 2:0. Po napaki Alena Jogana na sredini igrišča je sam proti Sorčanu stekel Sintayehu Sallalich in rutinirano premagal novogoriškega čuvaja mreže.

Agim Ibraimi je v Mariboru zabil Gorici.
Agim Ibraimi je v Mariboru zabil Gorici. FOTO: Aljoša Kravanja

V drugem polčasu je Gorica hitro udarila nazaj in preko Blessinga Elekeja znižala na 1:2. Mladi Nigerijec je s prekrasnim strelom s kakšnih 22 metrov premagal nemočnega Jasmina Handanovića. Počasni posnetek je razkril, da je zadetek padel iz sporne situacije, saj je Eleke ob podaji najverjetneje bil v prepovedanem položaju. Maribor je hitro povišal vodstvo na 3:1, potem ko je prvo priložnost v nadaljevanju v 50. minuti izkoristil Sallalich. Ta je sprožil na vrata Sorčana, žogo pa je v lastno mrežo nespretno poslal Jogan. Za še višjo prednost Maribora je poskrbel Gregor Bajde, ki se je po lepi globinski podaji Marwana Kabhe sam znašel pred Sorčanom in zlahka zabil za 4:1. Sandi Arčon je za Gorico ublažil poraz z lepim zadetkom znotraj kazenskega prostora, ko je v sodnikovem podaljšku izkoristil podajo Elekeja.

Džuzdanović je še drugič letos bil nemočen v boju z Mariborom.
Džuzdanović je še drugič letos bil nemočen v boju z Mariborom. FOTO: Aljoša Kravanja

Olimpija v Stožicah porazila 'črno mačko' Krko
Krka se je vse od prvih medsebojnih obračunov z ljubljansko Olimpijo profilirala kot nekakšna 'črna mačka' za ekipo iz prestolnice, ki je morala štiri dni po izžemajočem derbiju proti Mariboru na prestavljeni tekmi z Dolenjci ohraniti vijoličaste na varni razdalji. Tokrat v Stožicah ni mogla računati na tako glasno pomoč s tribun, kjer se je zbralo le okoli 600 navijačev. Prva medsebojna tekma se je na Portovalu sicer razpletla v korist vodilne ekipe Prve lige (1:3), toda krkaši so nedavno namučili tudi Mariborčane, zato je Marijan Pušnik za razliko od derbija od prve minute aktiviral spet povsem zdravega Roka Kronavetra, manjkal pa je Lucas Ontivero. Po izenačenem začetku so v deseti minuti prvi resneje zapretili zeleno-beli, Kronaveter pa je po predložku Andraža Šporarja z volejem meril mimo vrat. Toda Krka je bila tista, ki je bila najbližje zadetku, potem ko je Filip Dangubić v 17. minuti zadel okvir vrat, Marin Perić pa je že čez nekaj sekund povsem osamljen zgrešil po podaji Josipa Fučka. Kazen je prišla hitro in v podobi avtogola Luke Bogdana, ki ga je v napako s praktično izgubljenega položaja prisilil Martin Mimoun. Podobno kot prej Krka je tudi Olimpija imela v naslednjih minutah dve hitri priložnosti, a je najprej prvi strelec lige Šporar meril točno v Miodraga Mitrovića, Henty pa je s slabih enajstih metrov zadel vratnico. Okvir dolenjskega gola se je zatresel tudi po prostem strelu Kronavetra, zapravljanje priložnosti pa je v zaključku polčasa zaokrožil Šporar. Ljubljanski kapetan je sam izsilil najstrožjo kazen po igranju z roko Jamiluja Collinsa, toda junak derbija je tudi sam zadel le v aluminij.

Pušnik nadaljuje dobro serijo z Olimpijo.
Pušnik nadaljuje dobro serijo z Olimpijo. FOTO: Damjan Žibert

Drugi polčas je bil prav tako enakovreden in Krka je skušala vršiti pritisk na zadnjo vrsto Olimpije, a je kljub temu zeleno-bela enajsterica lepo odigrala iz zadnje vrste, žoga pa je po idealnem predložku s strani Mimouna prišla do pozabljenega Kronavetra, ki je zlahka povišal na 2:0. V 59. minuti se je Žiga Kastrevec po ugodni akciji z enim izmed soigralcev zapletel in po vodi je splavala še ena obetavna priložnost za goste, ki jim je zmanjkovalo časa za priključek. V precej manj zanimivem obdobju tekme je Pušnik opravil zdaj že tradicionalno menjavo, Mimouna je zamenjal Miha Zajc, pri Krki pa je Kastrevec prepustil svoje mesto Enesu Noviniću. Olimpija bi si napeto končnico skorajda zakuhala kar sama, predložek z leve je v 77. minuti mimo nemočnega Šelige preusmeril Dejan Kelhar, toda že takoj v naslednjem napadu je rezervist Rok Baskera izjemno lepo s peto podaljšal žogo do Kronavetra, ki z roba kazenskega prostora ni grešil in odločil obračun. Šporar je brez zadetka zapustil igro, tako kot Denis Mojstrović, Krka pa bi se lahko znova vrnila v igro dobrih sedem minut pred iztekom rednega dela, toda Kelhar je na robu kazenskega prostora blokiral poskus Dangubića. Bolje bi lahko v eni zadnjih akcij reagiral tudi še en rezervist Erik Gliha, čigar poskus je bil z okoli 13 metrov prešibak. Zmaji so z zmago še malce popravili medsebojni izkupiček, ki je zdaj le še za odtenek slabši od sredinih gostov (4:5 v zmagah), obenem pa serijo nepremagljivosti podaljšali na sedem tekem za sedem točk prednosti na lestvici. Krka je ostala osma z enakim številom točk kot Rudar Velenje na sedmem mestu (18).

Domžale ostajajo neporažene v gosteh
Nogometaši Krškega in Domžal so se v 18. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:0). Domžalski nogometaši v tej sezoni v gosteh še niso izgubili. Tokrat so bili sicer blizu prvemu porazu, saj so Krčani vodili vse do 89. minute. Takrat pa je goste rešil Matic Črnic. Kljub le točki so Domžalčani še malce trdneje na tretjem mestu, saj je njihova zasledovalka Gorica izgubila in zdaj zaostaja za dve točki za tretjim mestom. Krčani pa so se s skupno 15 točkami (kar 12 so jih osvojili doma) izenačili z devetouvrščenimi Celjani.