Prva liga Telekom Slovenije

Kidričevo, 09. 04. 2017 16.33 |

Goričani so zaostanek v Aluminiju spremenili v zmago, ki jih je po zadetkih Dejana Žigona in Mirana Burgića (enajstmetrovka) še približal drugouvrščenim Domžalam in tretji Olimpiji (2:1). Razlika do Ljubljančanov pred njihovo tekmo s Celjem znaša tri, do Domžal pa štiri točke.

Nogometaši Aluminija v spomladanskem delu beležijo dobre rezultate, še posebej to velja za domače tekme. V prejšnjem krogu so premagali Olimpijo, zmaga jim je vlila dodatno samozavest, dodaten motiv za tekmo z Gorico, po kateri bi z zmago prehiteli Krško in se na prvenstveni razpredelnici prebili na želeno osmo mesto, pa so zagotovo dobili tudi zaradi dejstva, da se je na stadionu zbralo nekoliko več ljudi kot običajno, kar je v veliki meri posledica odprtja nove tribune ter napovedanega nogometnega praznika. Po prvem polčasu je bilo videti, da bodo domači motiv in samozavest iz slačilnice spravili na igrišče, praznik pa tudi okronali z zmago. Kidričani so po njem vodili, prikazali tudi več od tekmeca, a v drugem polčasu se jim je maščevala zapravljena priložnost na začetku, po kateri se je igra povsem preselila na njihovo polovico, gosti pa so premoč kronali z dvema zadetkoma in zmago. Po prvem delu so bili lahko domači navijači zadovoljni. V največji meri zaradi vodstva Aluminija, ki je tudi pokazal za odtenek več kot Goričani, to pa predvsem zaradi prekinitev, po katerih so izvedli nekaj nevarnih akcij, s katerimi so presenetili goriško obrambo. V eni izmed takih akcij je v 19. minuti padel tudi gol.

Vrtnice so se spomladi še "razcvetele" in že resno pritiskajo na drugo- in tretjeuvrščena tekmeca. FOTO: Damjan Žibert

Po kotu se je povsem sam pred vrati Gregorja Sorčana znašel Žiga Škoflek in ga z glavo tudi premagal. To je bila tudi edina prava priložnost v prvem delu, obe ekipi sta nekajkrat streljali od daleč, a ti streli cilja niso zadeli, spremembe rezultata pa niso prinesli niti protinapadi domače ekipe, ki se je v zaključku akcij kar nekoliko preveč zapletala ter oklevala s streli. Fantastična priložnost se je na začetku drugega dela ponudila Francescu Tahiraju. Znašel se je sam pred vratarjem Sorčanom, toda ta je medsebojni dvoboj dobil. Kazen za zapravljeno priložnost je prišla hitro. Dobro minuto pozneje je namreč Gorica izenačila, po prostem strelu z desne strani, je bil v kazenskem prostoru najvišji Rifet Kapić, podal žogo na desno vratnico, kjer se je neoviran znašel Dejan Žigon, ki mu je ni bilo težko z glavo potisniti v mrežo. Miran Burgić je malo zatem pokazal, da se Novogoričani z izenačenjem niso zadovoljili, toda streljal je čez gol. Popravni izpit pa je dobil v 66. minuti, ko je po prekršku nad Andrijo Filipovićem sodnik Alen Borošak dosodil enajstmetrovko. Tokrat je bil nekdanji reprezentant natančnejši, svojo ekipo, ki ni izgubila na peti zaporedni tekmi, je popeljal do zmage, saj je ta do konca zdržala vse napade domačega moštva, pri tem pa v izdihljajih obračuna prek Tilna Nagodeta zapravila še eno lepo priložnost.