Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Olimpija z zadnjim strelom do točke v Celju, Ljubljančani še kar čakajo na zmago

Celje, 09. 04. 2017 16.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

Celjani ostajajo brez spomladanskega poraza, Olimpija pa brez zmage. To je rezime tekme 28. kroga PLTS na Areni Petrol, kjer je državnim prvakom grozil nov poraz, a ga je v zadnjih sekundah preprečil Blessing Eleke (1:1). Olimpiji tako ni uspelo izkoristiti zdrsov vodilnega Maribora in drugih Domžal, Ljubljančani ostajajo tretji.

Izjava Safeta Hadžića po tekmi Celje - Olimpija

Olimpija je drugo tekmo pod taktirko Safeta Hadžića, ki je "debitiral" z zmago na pokalnem derbiju z Mariborom, začela z le eno spremembo v prvi postavi. Ta je bila nujna, Aris Zarifović se je namreč poškodoval, v lov za prvim spomladanskim paketom točk so se zmaji tako v Celju podali z Romunom Alexandrujem Cretujem. Grofje so državne prvake pričakali nabrušeni, varovanci Igorja Jovičevića kljub rednim kadrovskim pretresom v klubskih pisarnah spomladi naravnost blestijo in so obračun začeli kot še neporaženi. Jovičević se je odločil od prve minute priložnost ponuditi kvartetu nekdanjih članov Maribora, Elvedinu Džiniću, Daliborju VolašuGoranu Cvijanoviću in Amarju Rahmanoviću, ki jim je priključil tudi Rudija Požega Vancaša. Tekmo je sicer kazensko moral pospremiti s tribun, zato je ekipo vodila njegova ekipa pomočnikov na čelu z Jurijem Benom in nekdanjim vezistom zeleno-belih, upokojenim slovenskim reprezentantom Aleksandrom Radosavljevićem. V sončnem vremenu in na odlično pripravljeni zelenici so lahko dobro obiskane tribune upravičeno pričakovale dobro tekmo, ki sta jo obe ekipi začeli napadalno. Rok Vodišek je moral v peti minuti posredovati daleč izven svojega kazenskega prostora, da je preprečil priložnost domačih po podaji v prostor. Olimpija je prevladovala v posesti, a si prave priložnosti ni priigrala, Požeg Vancaš je v enajsti minuti prišel do strela z roba kazenskega prostora, a ga je blokiral Mario Jurčević.

Talentirani bočni branilec se je izkazal ob izteku 15. minute, ko se je na levi strani otresel čuvajev in nato našel Nika Kapuna, čigar strel pa je bil preslab za Matica Kotnika. Z najnevarnejšim strelom na tekmi je nato že v naslednjem napadu odgovoril Cvijanović, a z razdalje s poskusom po tleh ni zadel cilja. Olimpija je bila spet nevarna po podaji iz kota, Andraž Kirm je na prvi vratnici našel Blessinga Elekeja, ki pa je slabo zadel žogo in meril mimo gola. Eleke se je slabo odzval v 29. minuti, ko se mu je po globinski žogi odprlo nekaj prostora, a je zgolj brezciljno udaril v celjski blok, podobno neuspešen je bil v naslednjem napadu še Leon Benko. Utrip je navijačem obeh ekip poskočil zgolj v 33. minuti, ko se je poigraval Denis Klinar, pred Cvijanovićem pa je na robu kazenskega prostora žogo v zadnjem hipu prijel Vodišek. Zelo povprečen prvi polčas se je zaključil z neugodnim udarcem, ki ga je v koleno s strani svojega soigralca Jureta Travnerja prejel Požeg Vancaš, a je mladi napadalec po posredovanju zdravniške službe vseeno vstal in nadaljeval z igro. V drugi polčas sta obe moštvi krenili zelo podjetno, prva prava priložnost na tekmi pa se je hitro ponudila gostom. Po podaji s strani je Kirm preusmeril žogo proti vratom, a jo je z zadnjmi močmi pred črto uspel zadržati Kotnik. Rahmanović je bil po ostri žogi v kazenski prostor najprej prenizek in Olimpija se je ubranila, a le za nekaj sekund, saj je že po kotu v izvrstno priložnost prišel Lovro Cvek, ki je moral le še podstaviti nogo in preusmeriti okroglo usnje mimo Vodiška z nekaj metrov, a je meril točno v srečnega ljubljanskega vratarja.

Hadžić (desno) s predstavnikom kluba Sebastijanom Cimerotićem tokrat ni imel razlogov za prešerno razpoloženje. FOTO: Damjan Žibert

Se pa je Cvek izkazal v svojem kazenskem prostoru, Džinić je najprej blokiral strel Wobaya, ki je malce srečno prišel do žoge na kakšnih 12 metrih od vrat, nato je slabo udaril Benko, Cvek pa je razčistil situacijo. Kako se udari po žogi je v 57. minuti pokazal Cvijanović, njegov polvolej ni za veliko zgrešil cilja, Vodišek bi imel, če bi žoga zletela pod prečko, najbrž nemogočo nalogo. Lep prodor je v 58. minuti uspel tudi Požegu Vancašu, a je njegovo podajo po preboju vse do vrat gostov prebral Mitrović. Takoj po tem, ko je Hadžić opravil prvo menjavo, morda najboljšega moža v gostujoči vrsti je zamenjal Dino Štiglec, so Celjani najbrž tudi zasluženo povedli: po metu iz avta je do žoge znotraj kazenskega prostora prišel Belić in našel Cvijanovića, ki je z močnim strelom tudi po zaslugi odboja od Klinarja uspel zatresti mrežo Vodiška, tako je Primorec tudi prekinil svoj strelski post. Nekdanji član Gorice in Maribora je slavil z žogo pod majico in tako, več kot očitno, namignil na pričakovanje naraščaja. Odziv s klopi Olimpije je bil Daniel Avramovski, ki je prišel v igro namesto Cretuja in Hadžić je s tem napovedal ofenzivo v zadnjih 22 minutah rednega dela. Po predložku Štigleca v 70. minuti so Ljubljančani brez uspeha zahtevali najstrožjo kazen, potem ko je žoga v roko zadela Džinića.

Olimpija je precej stihijsko krenila v lovljenje izenačujočega gola, Vodišek je v 80. minuti upe Ljubljančanov podaljšal z obrambo lepega strela z razdalje, ki ga je proti njegovim vratom poslal rezervist Janez Pišek. Razen pobega Kirma, ki ga je še pravočasno zaprl razpoloženi vratar Kotnik, si Olimpija do zadnjih petih minut rednega dela tekme ni pripravila veliko. V petih minutah sodnikovega podaljška so se rumeno-modri že kar krčevito branili, a kaj, ko Ljubljančani do pravega poskusa proti vratom niso prišli. A prav v zadnjem napadu je po dolgi žogi ob Amadeju Breclu prišel Eleke, Brecl je neuspešno ustavljal Elekeja in čakal vratarja Kotnika, Nigerijec pa je spravil žogo čez domačega vratarja in zatresel prazno mrežo. Spet si je vzel veliko časa za proslavljanje, si slekel dres in napenjal mišice v slogu Maria Balotellija, v slavje se je s klopi Olimpije vključil tudi Sebastjan Cimirotić. Točka je Olimpijo ohranila v stiku z drugimi Domžalami, največ pa je v tem krogu v lovu za prvimi zasledovalci Maribora pridobila Gorica, medtem ko so Celjani po nedeljskem nesrečnem remiju zapravili priložnost, da bi se še resneje vključili v lov za najvišjimi mesti.