Prva liga Telekom Slovenije

Priprave se nadaljujejo: Gorica do remija z Ankaranom, Rudar povozil Dravo

Ljubljana, 10. 02. 2016 17.49 |

Klubi slovenske Prve lige se pospešeno pripravljajo na nadaljevanje prvenstva. Danes so na zelenico stopili igralci velenjskega Rudarja in novogoriške vrtnice. Te so doma remizirale z Ankaranom (3:3), Rudar pa je slavil na tekmi z Dravo (5:1).

Na deveti pripravljalni tekmi pred nadaljevanjem prvenstva v Prvi ligi je ND Gorica v novogoriškem Športnem parku gostila ekipo Ankarana. Prvi polčas se je končal z rezultatom 1:2 za goste, tekma pa se je končala brez zmagovalca z rezultatom 3:3. Za Goričane je zaigral tudi Mitja Lotrič, ki po odhodu iz Kopra išče novega delodajalca. Pri Gorici je na preizkušnji.

Postava ND Gorice: Sorčan, Gregorič, T.Kavčič, Jogan, Škarabot, Kolenc, Martinovič, Arčon, Nagode, Burgič, Kapič; v drugem polčasu so nastopili še: Lipičar, Lotrič, Kotnik in Grudina

Strelci: Nagode 40., T.Kavčič 60., Martinovič 90.; Gajšek 12., Vekič 30., 88.

ND Gorica je remizirala z Ankaranom.
ND Gorica je remizirala z Ankaranom. FOTO: Aljoša Kravanja

Velenje s petardo opravilo z Dravo
Danes so se na igrišče podali tudi knapi, ki so gostili ekipo ptujske Drave. Knapi so slavili z rezultatom 5:1.

Strelci za Rudar: Bolha, M.Babič, Eterović, Krkić in Grgić

Žitko podpisal za Olimpio
Branilec Matic Žitko se seli v poljsko drugo ligo k ekipi GSK Olimpia Grudziadz. Žitko se je poleti v Velenje preselil iz Celja in v jesenskem delu prvenstva zbral 12 prvoligaških nastopov za knape.