Prva liga Telekom Slovenije

Domžale, 26. 08. 2016 22.04 |

Nogometaši Gorice so v sedmem krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali zasedbo Domžal (3:1). S tretjo zaporedno zmago so varovanci Mirana Srebrniča (vsaj začasno) skočili na prvo mesto ligaške lestvice. Radomlje in Krško sta se v domžalskem Športnem parku razšla z remijem (2:2).

Sandi Arčon je v aktualni sezoni PLTS zabil že pet zadetkov.
Sandi Arčon je v aktualni sezoni PLTS zabil že pet zadetkov. FOTO: Aljoša Kravanja

Dva zadetka za Novogoričane je zabil Sandi Arčon, ki se je s tem učvrstil v vodstvu na lestvici najboljših strelcev Prve lige. Zmago je v 82. minuti s krasnim zadetkom z roba kazenskega prostora potrdil mladi bosanski nogometaš Rifet Kapić. Zadetek za Domžalčane je v 61. minuti dosegel Elvis Bratanović. Po izenačenju varovancev Luka Elsnerja je Gorica zaigrala bolj ofenzivno, kar se ji je tudi poplačalo z dvema zadetkoma. Arčon je Primorce popeljal v vodstvo že v šesti minuti tekme, ko je s kakšnih 14 metrov izkoristil dolgo podajo Kapića. Gorica je v prvem polčasu prevladovala, Domžale pa so odgovorile na začetku drugega. Po zadetku Bratanovića so se Novogoričani podali v napad, Arčon pa je izkoristil veliko napako v obrambi Domžalčanov - slabo je podajal Jure Balkovec - in sam stekel proti vratarju Adnanu Goluboviću ter ga rutinirano matiral. S tem je zabeležil še peti zadetek v aktualni sezoni. Končnih 3:1 je z roba kazenskega prostora z močnejšo levico postavil Kapić. Golubović se je žoge dotaknil, a je ta vseeno končala za njegovim hrbtom. Gorica je na vseh štirih domačih tekmah zmagala. Primorci so se pred sobotnimi in nedeljskimi tekmami sedmega kroga povzpeli na sam vrh lestvice PLTS. Na prvem mestu imajo 15 točk, Olimpija jih ima s tekmo manj 13, Domžale pa ostajajo tretje z 11 točkami.

Baskera (v sredini) je zabil za vodstvo Krškega z 2:1, nato pa je Barukčič postavil končnih 2:2. FOTO: Aljoša Kravanja

Radomljani z novim trenerjem Janezom Žilnikom bodo še naprej čakal na prvo zmago po povratku med najboljše slovenske klube. A bodo zadovoljni tudi s točko, ki so jo osvojili proti Krškemu, saj so do nje prišli šele v 88. minuti. Kluba sta se sicer na prvoligaških igriščih pomerila prvič, precejšnjo zgodovino imata iz 2. SNL, Posavci imajo štiri zmage, Radomlje dve, tri so se končale z neodločenim izidom, današnja je bila četrta. Malenkost bolj podjetno so tekmo začeli Krčani, ki pa tekmecev niso resno ogrozili. V 18. in 19. minuti je Filip Dangubić streljal mimo gola, v 21. minuti Dejan Urbanč s prostega strela čez gol, v 23. minuti pa so Radomljani izpeljali akcijo, ki jim je prinesla vodstvo. Zaključil jo je Dušan Stoiljković. Vendar veselje domačinov ni trajalo dolgo. V 26. minuti je Krško dobilo enajstmetrovko, po tem ko je Aljaž Ivačič zrušil tekmeca, najstrožjo kazen pa je zanesljivo izvedel Matic Kramarič. Izenačenje je dalo Kalcerju nove energije, saj so bili več pri žogi, več so poizkušali, a kaj več kot nekaj polpriložnosti si niso pripravili. V 49. minuti so domači dobro kombinirala, Luka Cerar je na drugi vratnici iskal Nunića, ki pa je bil malenkost prekratek, da bi zaključil. V 51. minuti se je z lepim preigravanjem izkazal Damir Sadiković, zaposlil Kramariča, ta pa je priložnost za 2:1 zapravil.

V nadaljevanju sta obe ekipo poizkušali spremeniti potek tekme, vendar Robi Jakovljević, Luka Pavič in Dangubić niso ogrozili vratarjev Aljaža Ivačiča ali Marka Zalokarja. Slednji je bil nato brez moči v 71. minuti, ko je večino dela opravil Kramarič, podal do rezervista Roka Baskere, ta pa je pet minut po prihodu na igrišče zadel za 2:1. Vse je že kazalo, da bodo Radomljani ostali praznih rok, nato pa je v 88. minuti prekršek v kazenskem prostoru napravil Baskera. Damir Skomina je še enkrat pokazal na belo točko, strel pa je zanesljivo izvedel Igor Barukčič. V 90. minuti so imeli domačini priložnost celo za kaj več kot točko, vendar je Kristijan Šipek za las streljal mimo gola.