Prva liga Telekom Slovenije

Slovenski prvaki klonili proti Osijeku

Maribor, 16. 06. 2017 21.52 |

Nogometaši Maribora so odigrali prvo prijateljsko tekmo v sklopu priprav na novo sezono. Nasprotnik vijoličastih je bil Osijek, prijetno presenečenje hrvaškega prvenstva. Po začetnem vodstvu aktualnih slovenskih državnih prvakov so na koncu slavili gostje z 1:2.

Trener Mariborčanov Darko Milanić zaradi poškodb tokrat ni mogel računati na kapetana Tavaresa, Šmeja, Hajrića, Irgoliča, Obradovića in Štora, Celar ter Hodžić pa se bosta pripravam priključila v ponedeljek. Novost pri vijoličastih ni bil zgolj novinec v obrambni vrsti, Jean-Claude Billong, trije standardni člani so si namreč na hrbet nadeli tudi nove številke, ki jih bodo nosili v novi sezoni. Po odhodu Milivoja Novakovića, je njegovo enajstico "podedoval" Luka Zahović, Marwan Kabha je prevzel osmico od rojaka Sallalicha, Valon Ahmedi pa si je nadel Mejačevo sedmico.

Mariborčani so na prvi pripravljalni tekmi na novo sezono morali priznati premoč moštvu Osijeka. FOTO: Aljoša Kravanja

Prvi polčas je postregel z nekaj priložnostmi na obeh straneh. Za goste je še najresneje zapretil Grgić v petindvajseti minuti, a je njegov strel z roba kazenskega prostora končal nad vrati Jasmina Handanovića. V vijoličastem so bili najnevarnejši Zahović, Bajde in Ahmedi in prav slednji je prvi uspel zatresti mrežo Osijeka. Izkoristil je namreč slabo posredovanje vratarja Mikulića, ki ga je z žogo nastreljal, odbitek pa je končal za hrbtom gostujočega vratarja.

V drugi polčas so bolje vstopili gostje, ki so izkoristili dejstvo, da so Mariborčani zamenjali celotno enajsterico. Nagrada je prišla po pol ure igre, ko je v našem kazenskem prostoru najvišje skočil Ejupi ter izenačil rezultat. Le pet minut kasneje je isti nogometaš z glavo žogo za hrbet Cotmana preusmeril še predložek z desne strani. V nadaljevanju so naši fantje pritiskali za izenačenje, vendar so bili v tej nameri neuspešni. Še najbližje je bil Aleks Pihler, ki pa je z neposredne bližine le nastreljal gostujočega vratarja.