Prva liga Telekom Slovenije

Novo mesto, 08. 11. 2015 17.44 |

STA/M.G./T.Š.
31

Nogometaši Maribora so v 17. krogu Prve lige Telekom Slovenije slavili na gostovanju pri novomeški Krki (2:0). Za zmago sta poskrbela razpoloženi Marcos Tavares in Gregor Bajde, ki v zadnjem času dobro izkorišča ponujene minute s strani trenerja Štajercev Krunoslava Jurčića.

Vrhunci tekme Domžale - Celje
Maribor je v drugem polčasu strl odpor domače Krke.
Maribor je v drugem polčasu strl odpor domače Krke. FOTO: Miro Majcen

Maribor se je z zmago v Novem mestu vodilni Olimpiji znova približal na sedem točk zaostanka. Naslednji nasprotnik Štajercev pa bo po reprezentančnem premoru ravno ljubljaska zasedba. Aktualni prvaki z zmago nadaljujejo niz neporaženosti, ki zdaj traja že šest tekem .

Maribor je dobro začel tekmo, prevzel pobudo in imel terensko premoč, a brez zaključka. Zato so do svoje priložnosti prišli gostitelji, v 20. minuti je glavni sodnik dosodil enajstmetrovko za Krko, a je Josip Fuček streljal preko gola. Prvi polčas se je končal brez golov. V drugem polčasu je za zmago Mariborčanov poskrbel nihče drug kot kapetan Marcos Tavares, ki je v 61. minuti po podaji Petra Stojanovića spravil žogo za hrbet domačega čuvaja Miodraga Mitrovića. Tavares se je izkazal tudi dobrih dvajset minut kasneje, ko je podal pri zadetku Gregorja Bajdeta. Slednji je z neposredne bližine postavil končni izid 2:0 v korist Štajercev.

Maribor je neporažen na zadnjih šestih tekmah.
Maribor je neporažen na zadnjih šestih tekmah. FOTO: Miro Majcen

Celjani na pragu presenečenja v Domžalah, a je Vuk rešil točko
Nogometaši Domžal in Celja so se v 17. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 2:2 (0:1). Domžalčani so proti zadnjeuvrščenemu Celju pričakovali zmago, a so lahko na koncu še kako veseli tudi točke. Do nje so namreč prišli že globoko v sodniškem dodatku, rešitelj pa je bil Slobodan Vuk. Pred tem so se Celjani dvakrat znašli v vodstvu, ob koncu pa naivno zapravili že dobljeno tekmo. Tako so z 12 točkami še vedno na zadnjem mestu, medtem ko so se Domžalčani ohranili v družbi lovcev na vodilno Olimpijo.

Elsner si je želel treh točk, a je tokrat lahko zadovoljen s točko.
Elsner si je želel treh točk, a je tokrat lahko zadovoljen s točko. FOTO: Aljoša Kravanja

Prvo lepo priložnost na tekmi so imeli domači, potem ko je Darko Zec sprožil s 15 metrov, izkazal pa se je celjski vratar Matic Kotnik. Sedem minut zatem pa so do vodstva prišli gosti, ko je s prostega strela z nekaj manj kot 30 metrov neubranljivo čez živi zid zadel Marko Pajač. Slednji je bil v 19. minuti v vlogi podajalca, streljal pa je Ramon Soria Alonso, toda Nejc Vidmar je bil na pravem mestu, tako kot Kotnik na drugi strani nekaj trenutkov pozneje po poskusu Benjamina Morela.

V 32. minuti so domači spet poskusili prek Zeca, ki je po protinapadu Matica Črnica sprožil s približno 20 metrov, toda preveč po sredini in prešibko. Na drugi polovici igrišča je Enis Đurković v 36. minuti meril premalo natančno za podvojitev prednosti. Čeprav so Domžalčani večkrat prišli do zaključnih strelov, pa so jim ti, vsaj nevarni, manjkali v uvodu drugega polčasa, ko so izpeljali nekaj obetavnih akcij, zadnje podaje pa, ali niso našle želenega naslovnika ali pa so bili strelci nenatančni.

Vuk (desno) je Domžale rešil pred porazom proti Celjanom.
Vuk (desno) je Domžale rešil pred porazom proti Celjanom. FOTO: Aljoša Kravanja

Enega nevarnejših poskusov je v 68. minuti sprožil Žan Majer z 20 metrov, Kotnik pa je žogo preusmeril v kot. V 75. minuti pa so domači le izenačili, Antonio Mance je potegnil po sredini in z manjšim slalomom prišel do položaja za strel na približno 20 metrih, od koder je žogo močno poslal pod prečko celjskega gola. Zgolj dobro minuto pozneje pa so se znova veselili gosti. Dejan Trajkovski in Kenan Horić sta slabo izvedla avt, do žoge se je dokopal Pajač in z desne strani kazenskega prostora zadel za celjsko vodstvo z 2:1. Ko se je zdelo, da bodo Celjani odnesli poln plen, pa je v tretji minuti sodniškega dodatka Slobodan Vuk izkoristil zmedo in odbito žogo poslal v prazno mrežo za 2:2.