Prva liga Telekom Slovenije

Celje, 21. 09. 2016 19.41 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

V 10. krogu Prve lige Telekom Slovenije sta se na celjski Areni Petrol pomerili ekipi Celja in Olimpije. Zmage pa so se veselili nogometaši aktualne državne prvakinje. Zmago jim je z edinim zadetkom zagotovil Miha Zajc, ki je zadel v 70. minuti (1:0). To je še četrta zmaga, od kar je na klop zmajev sedel Luka Elsner, Ljubljančani z 22. točkami tudi ostajajo prvi na vrhu razpredelnice.

Domači strateg Robert Pevnik se je po zmagi v prejšnjem krogu, ko so njegovi varovanci z 2:1 premagali Domžale, odločil za nekaj sprememb v začetni enajsterici. V napadu je Irfana Hadžića zamenjal Dalibor Volaš, v obrambi pa je Tilen Klemenčič zamenjal Tadeja Vidmajerja. Svoje mesto je v začetni enajsterici ohranil vratar Matjaž Rozman, ki je znova zamenjal lažje poškodovanega Matica Kotnika. Na drugi strani se je novi strateg Olimpije Luka Elsner v lov na četrto zaporedno zmago, od kar je prevzel zmaje, podal z napadalnim dvojcem Julius Wobay - Etien Velikonja. V vratih je svoje mesto znova zadržal golobradi Rok Vodišek.

Na srečanju med vodilno Olimpijo in šestouvrščenim Celjem, so prvi zapretili zeleni. Po podaji Mihe Zajca s kota, je do strela z glavo prišel Antonio Delamea Mlinar, a je bil vratar Rozman na pravem mestu. To se je zgodilo v četrti minuti. Dve minuti kasneje je s strelom poskusil še Andraž Kirm, a je tudi tokrat na pravem mestu stal Rozman. Elsnerjevi fantje so srečanje začeli zelo podjetno in v osmi minuti so znova prišli do strela. Tokrat je poskusil še vroči Zajc, a vnovič so aktualni prvaki ostali brez tako želenega hitrega zadetka za vodstvo. V 10. minuti pa so do prvega strela na Areni Petrol prišli tudi domačini. S prostega strela je poskusil Volaš, a je uspel zadeti zgolj živi zid in žoga se je odbila visoko čez gol Vodiška v kot. Zmaji so bili v uvodu občutno boljše moštvo in v 14. minuti so znova prišli do lepe priložnosti za zadetek. Po slabem izbijanju je v kazenskem prostoru Celja do žoge prišel Velikonja, ki pa je iz kakšnih osmih metrov slabo zadel žogo in sprožil visoko čez gol. Po uvodnem naletu, so prvaki nekoliko popustili, oziroma Celjani so uspeli vzpostaviti ravnovesje na igrišču. V tem obdobju smo spremljali zelo raztrgano igro z zelo malo priložnostmi. V 28. minuti so vendarle uspeli znova zapretiti Celjani. Do strela je prišel Lovre Čirjak, a so branilci Olimpije strel blokirali in Vodišek je tako še naprej bil brez dela. Po pol ure igre pa so znova zapretili zmaji. Po lepi akciji Zajca in Velikonje je do žoge v ugodnem položaju prišel Danijel Miškić, a nekdanji grof je grdo zgrešil gol in ostalo je pri začetnih 0:0. V 40. minuti je Olimpija zapravila novo priložnost. Ricardo Alves je izvedel prosti strel z desne strani in poslal odlično žogo v kazenski prostor, kjer pa so kar trije nogometaši v zelenih dresih zamudili v skok in žogo je padla v naročje hvaležnega Rozmana. Vratar Celja je sicer moral biti izjemno previden, saj je žoga letela proti okviru vrat. Do konca polčasa se izid ni več spremenil in ekipi sta na odmor odšli poravnani pri začetnem izidu 0:0.

Miha Zajc je zadel še petič v letošnji sezoni.
Miha Zajc je zadel še petič v letošnji sezoni. FOTO: Damjan Žibert

Drugi polčas se je začel zelo zaspano z obeh strani. Pravih priložnosti v uvodnih desetih minutah si niso priigrali ne na eni, ne na drugi strani. Drugi del tekme sta sicer oba stratega z enakima enajstericama, ki sta tekmo tudi začeli. V 54. minuti pa smo dočakali prvo menjavo. Klemenčič je moral zaradi poškodbe zapustiti igro, zamenjal pa ga je Vidmajer. V 56. minuti je znova s strelom poskusil Kirm, ki pa je bil tudi tokrat daleč od uspeha in s tem vodilnega zadetka za svoje moštvo. Dve minuti kasneje pa je prvo menjavo opravil tudi gostujoči strateg Elsner. V igro je namesto Velikonje vstopil Leon Benko. Menjave niso bistveno spremenile poteka igre, ki je še vedno spominjala na partijo šaha, kot pa na nogometno tekmo. Elsner je v 67. opravil še drugo menjavo na srečanju, v igro je namesto Miškića poslal najboljšega nogometaša v lanski sezoni PLTS Roka Kronavetra. V 70. minuti pa so gostje prišli do tako želenega vodstva. Lepo akcijo Denisa Klinarja po desni strani je s svojim petim prvenstvenim zadetkom v letošnji sezoni kronal Miha Zajc. Takoj za tem bi lahko Celjani izenačili. Elvedin Džinić je podal pred vrata, kjer je najvišje skočil Volaš, a za malenkost zgrešil. Vodišek v vratih Olimpije je očitno dobro ocenil let žoge, saj je mirno pustil žogo, da je zletela za njegov hrbet. V 77. minuti je s strelom s prostega strela poskusil še rezervist Anej Lovrečič, a tudi on ni uspel matirati Vodiška. V 83. minuti pa se je moral prvič na srečanju potruditi tudi vratar zmajev Vodišek. S težkega kota je nevarno sprožil Čirjak, a mladi čuvaj mreže se tudi tokrat ni dal premagati in je še na svoji četrti uradni tekmi v dresu prvakov ohranjal svojo mrežo nedotaknjeno. Celjani so vse bolj pritiskali in iskali izenačujoči zadetek. In v 86. minuti so bili najbližje do takratnega poteka srečanja. V odlični priložnosti se je znašel Volaš, ki je izkoristil zmedo v obrambi in slabo postavljanje Vodiška. Napadalec Celja je prišel do žoge in sprožil na gol, ki je bil prazen, a so ljubljanski branilci uspeli strel blokirati. Do odbite žoge in strela je nato prišel še Čirjak, tokrat pa se je z dobrim posredovanjem izkazal Vodišek. Do konca srečanja so Celjani 'vrgli' vse v napad, a do izenačenja niso uspeli priti. Blizu je bil v sodnikovem dodatku Volaš, a se je znašel v prepovedanem položaju. Na drugi strani bi zmago lahko zapečatil še Kirm, a tudi on ni bil uspešen. Tako je ostalo pri minimalni zmagi Olimpije, ki je pod Luko Elsnerjem dosegla še četrto zmago na štirih tekmah in ostaja na vrhu ligaške razpredelnice. Aktualni državni prvaki so v 10. krogih zbrali 22 točk.