Prva liga Telekom Slovenije

Šuler o podaljšanem nizu Maribora brez poraza: Serije zame ne obstajajo. Vsako soboto se vse začne z ničle

Maribor, 02. 12. 2016 18.57 |

Nogometaše Maribora, ki so že 17 tekem neporaženi, v soboto v Ljudskem vrtu čaka še tretja zaporedna domača tekma v nizu. V štajersko prestolnico prihajajo 'sosedi' iz Velenja, ki se bodo vodilni ekipi v 20. krogu zoperstavili pod taktirko začasnega trenerja Branka Čavića. Prenos tekme na Kanalu A in VOYO ob 19.55.

"Ah, te napovedi. Bomo videli. Včasih pred tekmo upaš eno, na koncu izpade drugače. Včasih je lažje, včasih je težje. Nasprotnik prihaja s svojimi težavami. Mi delamo svoje. Upamo, da ti dve tekmi zaključimo tako, kot delamo zdaj. Tekma se lahko odvije v tisoč smeri, prvenstvo pa še traja," je na vprašanje našega novinarja Matica Flajšmana, kaj bi Mariborčane zadovoljilo na sobotnem obračunu z Rudarjem, odgovoril strelec treh prvoligaških zadetkov Marko Šuler.

Steber mariborske obrambe, ki zadetka ni prejela že sedem tekem, je dodal: "Ko si v dobrem momentu, je vedno lažje čakati naslednjo tekmo. Delamo dobro in rezultati so tukaj, zato je tudi naslednjo tekmo lepše čakati.'' Korošec pravi, da je vzdušje v ekipi dobro, kar je glede na zadnje rezultate aktualnih podprvakov razumljivo: "To je trenutek, ko prihaja vse na površje. Za ljudi okrog kluba so to lepi trenutki. Igralce te stvari ne smejo zavesti." Mariborčani so v odličnem nizu, potem ko že na 17 tekmah (v vseh tekmovanjih) niso ugledali poraza. "Serije zame ne obstajajo, zame obstaja sobota in do takrat moraš biti pravi in potem se vse začne z ničle. So stvari, ki so na mestu oz. tam, kjer morajo biti. To je treba nadaljevati. Pomembno je, kje si na koncu. V tem času še nihče ni bil prvak," je modro zaključil Šuler.

Marko Šuler.
Marko Šuler. FOTO: Miro Majcen

Rudar v Ljudski vrt k vodilni ekipi Prve lige prihaja s šok terapijo, potem ko se je med tednom z velenjske klopi moral posloviti srbski strateg Slobodan Krčmarević. Rudar, vsaj začasno ga zdaj vodi Branko Čavić, je sicer na minulih šestih prvoligaških tekmah izgubil zgolj en obračun (gostovanje v Celju), a točkovni izkupiček ob treh remijih ni bil pretirano dober (devet od možnih 18 točk). Kljub temu Velenjčani ostajajo trdno v boju za četrto mesto, saj na šestem za četrtimi Celjani zaostajajo zgolj za dve točki. Rudar se je na zadnji medsebojni tekmi že izkazal za neugodnega nasprotnika za Mariborčane, potem ko sta se v Velenju ekipi razšli brez zmagovalca (1:1). Julijski obračun v Ljudskem vrtu so po zaslugi dveh zadetkov Sunnyja Omoregieja dobili nogometaši Maribora.