Prva liga Telekom Slovenije

Gorjna Radgona, Kranj, 24. 06. 2017 20.16 |

Ž.L./J.K.
13

Na četrti pripravljalni tekmi se je državni prvak Maribor pomeril z makedonskim prvakom Vardarjem, za zmago vijoličastih pa je znova zadel novinec Jasmin Mešanović (1:0). Na delu so bili tudi novopečeni prvoligaši iz Kranja. Orli so pred domačimi navijači remizirali z Rijeko Matjaža Keka, ki je v minuli sezoni osvojila zgodovinsko dvojno krono (1:1).

Dvoboj z Vardarjem je imel za aktualne prvake v prvi slovenski nogometni ligi že številne elemente tekmovalnih preizkušenj, ekipi nista dovolili veliko prostora pri izpeljavi napadalnih akcij. Po lepi kombinaciji so vijoličasti prišli do obetavnega poskusa v 15. minuti, ko je Dino Hotić z roba kazenskega prostora usmeril žogo ob levi vratnici. V 19. pa je Gregor Bajde podal do Valona Ahmedija, ki pa ob branilcih ni uspel priti do udarca v okvir vrat. Na preizkušnjo je v 30. minuti z udarcem z razdalje vratarja tekmcev spravil še Marwan Kabha, Gačevski je z nekaj težavami ukrotil žogo. Najbližje vodstvu so bili prvaki v 36. minuti, ko je med daljšo akcijo po kotu Blaž Vrhovec podal Aleksandru Rajčeviću, po njegovem poskusu je vratar Vardarja žogo odbil, a jo je pred golovo črto še uspel doseči pred Jasminom Mešanovićem. Ni pa uspel novemu napadalcu Maribora preprečiti veselja 6 minut pozneje, po udarcu z roba kazenskega prostora iz težkega položaja je žoga vendarle končala v mreži Vardarja. Nekdanji napadalec Zrinjskega pa je tako prišel še do drugega zadetka na drugi tekmi za svoj novi klub. Po boljši igri v prvem polčasu je tik pred odmorom v okvir vrat ciljal še Ahmedi, Gačevski je bil na pravem mestu. Makedonski prvaki so zapretili z udarcema Kojaševića in Blaževskega z razdalje, a s premalo natančnostjo. Ob poskusu Bersegyana v 40. minuti pa se je izkazal Jasmin Handanović.

Darko Milanič je lahko zadovoljen z dosedanjim doprinosom okrepitve Jasmina Mešanovića. FOTO: Damjan Žibert

Vardar je med odmorom opravil pet menjav, prvo priložnost za gol pa je v nadaljevanju zapravil Hotić, v 50. minuti je namreč njegov poskus ustavil vratar Tome Pačovski. V 60. minuti pa se je Darko Milanič odločil, da osveži ekipi in je opravil kar osem menjav. Ob nadaljevanju pobude s strani vijoličastih pa je Aleksu Pihlerju povišanje vodstva v 63. minuti preprečila prečka. Mariborčani so bili naprej še aktivnejša ekipa tudi v končnici, med iskanjem poti do mreže pa je Marcos Tavares v 77. minuti z 18 metrov usmeril žogo ob vratnici, v 90. pa je vratar Pačovski odbil čez prečko. Tako je ostalo pri minimalni zmagi aktualnih slovenskih prvakov, ki so tako na četrti pripravljalni tekmi slavili še tretjič. Do konca priprav pa jih čakajo še trije obračuni, in sicer z Dinamom iz Bukarešte, Krasnodarjem in nasprotnikom, ki še ni potrjen.