Prva liga Telekom Slovenije

Maribor, 24. 01. 2018 17.43 |

Nogometaši Maribora so po dveh zmagah na pripravljalnih tekmah izkusili tudi remi, z 1:1 se je namreč končal obračun z madžarskim prvoligašem, v golu katerega je blestel legendarni Gabor Kiraly. Kljub pritisku vijoličastih so sprva do vodstva prišli gostje, varovanci Darka Milaniča pa so izenačili v 79. minuti po zaslugi Blaža Vrhovca.

Maribor - Haladaš

Nogometaši Maribora so na tretji pripravljalni tekmi pred začetkom spomladanskega dela Prve lige, prvič po dveh dvobojih s slovenskima drugoligašema, izkusili remi, tokrat proti madžarskemu prvoligašu. Po okrevanju se je v vrste Darka Milaniča  vrnil Martin Milec, zaradi poškodbe pa sta bila tudi tokrat odsotna Mitja Viler in Luka Zahović, manjkala sta še Aleks Pihler ter Saša Ivković.

V Ljudskem vrtu so proti madžarskemu prvoligašu Haladašu remizirali 1:1. Štajerci so napadalno vstopili v prvi polčas in legendarni čuvaj gostujočega moštva Gabor Kiraly je imel z obrambami nemalo dela. V 22. minuti je tako po lepi akciji vijoličastih ubranil tudi priložnost Damjana Boharja, odbil pa je tudi poskus z glavo Marcosa Tavaresa. Gostje so do prvega pravega poskusa prišli šele v 33. minuti, vendar pa je poskus še pravočasno odbila domača obramba.

S prostega strela, po prekršku nad Ahmedijem, je Mariborčanom le uspelo zadeti.
S prostega strela, po prekršku nad Ahmedijem, je Mariborčanom le uspelo zadeti. FOTO: Damjan Žibert

Kljub prevladi v prvem delu tekma pa so si vodstvo v drugem zagotovili Madžari, ki so povedli po natančno izvedenem prostem strelu Brazilca Myke Ramosa. V nadaljevanju so ritem na zelenici vnovič narekovali vijoličasti, v 73. minuti tudi zatresli mrežo po zaslugi Valona Ahmedija, vendar pa izenačenja zaradi storjenega prekrška ni bilo. Šest minut zatem so Mariborčani le uspeli remizirati, po prekršku nad Ahmedijem je vezist Blaž Vrhovec z natančnim udarcem s prostega strela poslal žogo v levi spodnji kot.

NK Maribor - Haladaš 1:1 (0:0)
Vrhovec 79.; Ramos 60.

NK Maribor: Cotman, Milec, Šuler, Doumbia, Kolmanič, Dervišević, Hotić, Bohar, Vršič, Bajde, Tavares.

Szombathelyi Haladaš: Kiraly, Polgar, Wils, Milan Nemeth, Bošnjak, Kovacs, Racz, Meszaros, Kiss, Williams, Halmosi