Prva liga Telekom Slovenije

Ptuj, 17. 05. 2017 18.54 |

V 34. krogu PLTS sta se na Ptuju pomerili dve ekipi, ki se krčevito borita za evropske vozovnice v prihodnji sezoni. Derbi med Domžalami in Gorico pa se je tokrat končal brez zmagovalca (1:1), čeprav je dolgo časa kazalo na zmago gostov. Ekipi še naprej loči zgolj ena točka. V boju za obstanek se je tekma med Rudarjem in Aluminijem končala z 2:2.

Domžalčani so zadržali tretje mesto na prvenstveni lestvici.
Domžalčani so zadržali tretje mesto na prvenstveni lestvici. FOTO: Damjan Žibert

Boj tretje in četrte ekipe prvenstva se je končal z delitvijo točk, kar pomeni, da dva kroga pred koncem Domžale in Gorico še vedno loči le točka. Domžalčani so bili sicer večino tekme boljši tekmec, do izenačenja pa prišli šele v izdihljajih obračuna. Domžalčani so bili uvodoma konkretnejši tekmec, saj so kar nekajkrat prišli do strela, a bili premalo natančni. Tako so poskusili Alvaro Brachi v šesti in 21. minuti, Amedej Vetrih z glavo v osmi, Jan Repas v deveti, v 18. minuti pa je Petar Franjić z roba kazenskega prostora zadel vratnico. A takrat so gosti že vodili, saj je v deseti minuti z glavo svojo mrežo nesrečno zadel Gaber Dobrovoljc, potem ko je v kazenski prostor žogo poslal Rifet Kapić s prostega strela z desne strani.

V 30. minuti so Novogoričani malce opozorili nase še prek Dejana Žigona, ki je s 13 metrov žogo poslal mimo gola, dve minuti zatem pa je na drugi strani razpoloženi Brachi s prostega strela z levega roba kazenskega prostora zadel prečko. Isti igralec je bil premalo natančen tudi v 33. minuti, v 34. pa je zgrešil še Franjić, ki je štiri minute pozneje s prostega strela z 20 metrov zadel še prečko. V drugem polčasu so imeli večino časa žogo v svoji posesti Domžalčani, a dolgo niso znali prelisičiti goriške obrambe. V 83. minuti pa so vendarle znova zagrozili, a je strela Žana Žužka in Elvisa Bratanovića ustavil Grega Sorčan. Ta pa je klonil v 87. minuti, ko je po Brachijevi podaji žogo z glavo v mrežo preusmeril Žužek za končnih 1:1. Domžalčani bodo v predzadnjem, 35. krogu v nedeljo gostovali v Kidričevem, Novogoričani pa bodo gostili Olimpijo.

Velenjčani in Kidričani so obračun končali z delitvijo točk, kar pomeni, da bosta kluba tudi v zadnjih dveh krogih morala osvajati točke za obstanek v ligi. Velenjčani imajo zdaj 39 točk, Aluminij 37, vmes pa je še Krško z 38. Prvi polčas se je kar zasluženo končal z neodločenim izidom, ko sta obe ekipi dosegli po dva zadetka. Povedli so gosti prek Mihaela Rebernika v 18. minuti, v 29. minuti je Bojan Vručina z glavo izenačil, isti igralec pa je v 31. minuti še podal za drugi zadetek domačih, ki ga je dosegel Darko Zec, prav tako z glavo. Kidričani, ki so imeli v prvem polčasu celo več strelov kot domači, so izid poravnali v 38. minuti, ko je znova zadel Rebernik.

Drugi polčas je bil manj razburljiv. Obe ekipi, predvsem domača, so sicer prišli še do nekaj strelov, a so bili ti preslabi za spremembo izida. Še najbolj aktivni so bili knapi med 78. in 81. minuto, ko so zapovrstjo cilj zgrešili John Mary, Mitja Lotrič in Marko Iharoš. Velenjčani bodo v predzadnjem, 35. krogu v nedeljo gostovali v Celju, Kidričani pa bodo gostili Domžale.