Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Mendy izkoristil prednost pred Novakovićem: z dvema zadetkoma priigral zmago Maribora v Novi Gorici

Nova Gorica, 02. 04. 2016 18.52 |

Nogometaši Maribora so v 27. krogu Prve lige Telekom Slovenije slavili na gostovanju pri Gorici. V novogoriškem Športnem parku je v prvem polčasu blestel domači vratar Grega Sorčan, za zmago gostov pa je z dvema goloma v drugem delu poskrbel Jean-Philippe Mendy, ki je tokrat dobil prednost pred rezervistom Milivojem Novakovićem.

Serija mariborske neporaženosti proti Goričanom z novo zmago zdaj traja že 20 tekem, vse od zmage Gorice v Ljudskem vrtu marca 2011. Tekma se je začela z veliko akcije: že pred iztekom druge minute je Maribor udaril preko naveze Marcos Tavares-Jean-Philipe Mendy. Po Tavaresovi podaji z glavo je žogo v kazenskem prostoru slabo zadel Mendy. Čez dobro minuto je sledil še poskus z glavo Rodriga Defendija, ki je z glavo meril prek vrat Grege Sorčana. Novogoričani so nemudoma udarili nazaj, ko je iz protinapada sprožil Tilen Nagode, a mu je strel obranil Jasmin Handanović, odbito žogo pa je v mrežo skušal pospraviti Andrej Kotnik, ki pa je meril za las preko mariborskih vrat. Sorčan je v 14. minuti ubranil nemogoče: Mendy je lepo preigraval na levi strani in krasno zaposlil Damjana Boharja, ki je z neposredne bližine sprožil, a je obetavni vratar Gorice žogo še uspel odbiti v kot. Še lepšo priložnost za goste je v 20. minuti zapravil Tavares, ki se je na levi strani povsem znašel pred Sorčanom, a je ta s skrajnimi močmi žogo uspel ubraniti, ta pa se je nato od vratnice odbila v kot. Tri minute kasneje je poskusil še Željko Filipović, ki je lepo nanizal novogoriško obrambo, nato pa s kakšnih 12 metrov sprožil prek Sorčanovih vrat. Tudi v 38. minuti je bil 29-letni Sorčan, reprezentant slovenske reprezentance do 21 let, na mestu, ko je desne strani po tleh sprožil Tavares.

Mendy je izkoristil ponujeno zaupanje trenerja Darka Milaniča.
Mendy je izkoristil ponujeno zaupanje trenerja Darka Milaniča. FOTO: Aljoša Kravanja

V 59. minuti pa so Mariborčani le uspeli zatresti mrežo domačinov. Mendy, ki je tokrat dobil prednost pred Milivojem Novakovićem, se je znašel v polpriložnosti, med dvema branilcema Gorice, nato pa sprožil skorajda iz obupa in z levico matiral tokrat nemočnega Sorčana.Tudi drugi zadetek za vijoličaste je zabil Mendy. Ta se je v 70. minuti sam znašel pred novogoriškimi vrati, tudi tokrat z levico matiral nemočnega Sorčana. V 75. minuti je priložnost za igro dobil tudi Milivoje Novaković, zveneča okrepitev Maribora v zimskem prestopnem roku. V 85. minuti je za Novogoričane z razdalje sprožil Tilen Nagode, a je njegov projektil zletel mimo vrat Handanovića. Izid se do konca tekme ni več spremenil, Štajerci pa so se z novo prvenstveno zmago Olimpiji znova približali na štiri točke zaostanka.