Prva liga Telekom Slovenije

VIDEO in FOTO: Jurčić v Ljudskem vrtu videl le remi proti Krki

Maribor, 29. 08. 2015 17.08 |

Nogometaši Krke so v osmem krogu Prve lige Telekom Slovenije iztržili remi v Ljudskem vrtu (2:2). Mariborčani so sicer vodili z 2:1, nato pa so Novomeščani v 85. minuti zadeli za izenačenje.

Mariborčani so pred očmi novega trenerja Krunoslava Jurčića začeli dobro. Marcos Tavares je pobegnil obrabi Krke, oviral ga je Luka Bogdan, glavni sodnik Dragoslav Perić pa je le zamahnil z roko. Nato pa šok v Ljudskem vrtu. Veliko napako si je privoščil Aleš Mertelj, ki je na robu kazenskega prostora podal točno na nogo Nani Welbecku, ta pa je spretno ugnal Jasmina Handanovića. Pet minut pozneje bi lahko vijoličasti izenačili. Sam pred vratarjem Miodragom Mitrovićem se je znašel Agim Ibraimi. Makedonski reprezentant se je raje kot za podajo povsem osamljenemu Jeanu-Philippu Mendyju odločil za strel, ki ga je čuvaj mreže Krke ubranil. V 22. minuti je imel imenitno priložnost še Tavares, vratar Mitrović je bil znova na mestu. Mitrović pa je bil brez moči v 43. minuti. Dare Vršić je lepo zaposlil Mendyja, ki je prekinil strelski post in zatresel mrežo Krke.

Na začetku drugega polčasa so gostitelji vse moči usmerili v napad. Prvi je zapretil Tavares, ki je po podaji Erika Janže meril mimo vrat. Kapetan Maribora je imel v 59. minuti še veliko bolj zrelo priložnost, a spet se je izkazal Mitrović. Ob naslednjem poskusu vijoličastih pa je bil vratar Novomeščanov nemočen. Prosti strel z roba kazenskega prostora je mojstrsko izvedel Ibraimi in dosegel svoj tretji gol v tej sezoni. Ibraimi je nato zapretil še enkrat, a na mestu je bil novomeški blok. V 78. minuti je nevarno poskusil Welbeck, žoga je zletela mimo desne vratnice gola Jasmina Handanovića. Tri minute pozneje je imel po podaji Bruna Marottija še lepšo priložnost Urban Kramar, a je zgrešil cilj.

Mariborčani še naprej ne najdejo poti iz krize.
Mariborčani še naprej ne najdejo poti iz krize. FOTO: Miro Majcen

Boljšo igro so Novomeščani kronali v 85. minuti. Po podaji z desne strani je bil v kazenskem prostoru z glavo najvišji Alen Vučkić in z glavo zadel za 2:2. To je bil tudi končni izid tekme, kljub temu, da so zadnjih nekaj minut gostje igrali brez izključenega Bogdana. Kot kaže Jurčića na klopi Maribora čaka še veliko dela.

Maribor – Krka 2:2 (1:1)
Mendy (43.), Ibraimi (61.); Welbeck (8.), Vučkić (85.)
RK: Bogdan (90./Krka)