Prva liga Telekom Slovenije

VIDEO in FOTO: Olimpija nadaljuje z rušilno močjo: 'petarda' v mreži Rudarja

Ljubljana, 30. 08. 2015 17.10 |

Nogometaši Olimpije nadaljujejo svoj 'rušilni' pohod. V osmem krogu Prve lige Telekom Slovenije je v Stožicah s 5:0 odpravila velenjski Rudar in prišla do pete zaporedne zmage. Junak tekme je bil s tremi goli Andraž Šporar.

Ljubljančani so pričakovano takoj prevzeli nadzor na igro, prvič pa zapretili v osmi minuti. Za strel se je odločil kapetan Andraž Šporar, na pravem mestu je bil dobro postavljeni Matej Radan. Ob koncu 15. minute je prvič poskusil tudi Ezekiel Henty, žoga je zletela mimo vrat. Napadalec iz Nigerije je v 27. minuti poskusil še s prostega strela, a je meril točno po sredini vrat. Pet minut pozneje so gostitelji zasluženo povedli. Martin Mimoun je podal s kota, Radan žoge ni dobro izbil in z glavo je gol dosegel branilec Dejan Kelhar. Olimpija bi lahko še pred koncem prvega polčasa prednost povišala, a je Šporar po podaji Kronavetra meril preko vrat. Zeleno-beli bi bili za zapravljeno priložnost kmalu kaznovani, a Luka Prašnikar je z neposredne bližine 'nastreljal' vratarja Aleksandra Šeligo.

V samem uvodu drugega polčasa je zablestel Šeliga. Po podaji Prašnikarja z desne strani je do strela prišel Milan Kocić, vratar Ljubljančanov pa se je izkazal z izjemno obrambo. 'Knapi' so bili za zapravljeno priložnost takoj kaznovani. Šporar je prodrl po levi strani, streljal, žoga pa se je od Stjepana Babića odbila za hrbet nemočnega Radana. V 55. minuti je nevarno streljal Senad Jahić, znova se je izkazal Šeliga. Kronaveter je v 70. minuti mojstrsko s peto dosegel še tretji gol za Olimpijo, a sodniki so gol zaradi prepovedanega položaja razveljavili. Osem minut pozneje so gostitelji le povedli s 3:0. Z močnim in natančnim strelom z roba kazenskega prostora je svoj drugi gol na tekmi dosegel Šporar.

Andraž Šporar je dosegel kar tri gole.
Andraž Šporar je dosegel kar tri gole. FOTO: Damjan Žibert

A to še ni bilo konec 'strelskih vaj' Olimpije. Najprej se je med strelce vpisal še rezervist Dejan Djermanović, nato pa je svoj tretji gol na tekmi dosegel kapetan Šporar. Ljubljančani so tako prišli do pete zaporedne zmage in so se utrdili na drugem mestu. Vodi še naprej Gorica, ki ima dve točki prednosti.

Olimpija – Rudar Velenje 5:0 (1:0)
Kelhar (32.), Šporar (52., 78., 89.), Djermanović (86.)