Prva liga Telekom Slovenije

Maribor, 11. 09. 2016 11.54 |

T.Š./M.F./STA
13

Nogometaši Maribora so zanesljivo opravili svojo nalogo v 8. krogu državnega prvenstva. Napadalci so bili v formi, dosegli so tri gole od štirih: dva gola je dosegel Omoregie, enega Novaković, zadovoljen je bil tudi trener Darko Milanič.

Sunny Omoregie je dosegel dva gola. FOTO: Aljoša Kravanja

Mariborčani so po visoki zmagi v Celju, ko so zmagali s 3:0, tokrat znova krepko napolnili gol nasprotnika. Vijoličasti, ki so več kot en polčas igrali z igralcem več, so tokrat dosegli še gol več (4:0) in razveselili navijače. Maribor je prišel do četrte zmage v PLTS in ima 14 točk, enako kot Domžale. Ob enakem številu tekem ima točko prednosti Koper (15), Olimpija in Gorica pa se bosta pomerila danes in takrat bo jasen razpored na lestvici po 8. krogu.

Maribor je več kot en polčas igral z igralcem več (rdeči karton je zaradi prekrška nad Aleksom Pihlerjem dobil Marko Nunić) je izkoristil premoč. Pihler jo je skupil po nogi (glej sliko), a je nadaljeval z igro do menjave v drugem polčasu. Kljub visoki zmagi pa bi vijoličasti še lahko dosegli kakšen gol, a je bil izvrsten vratar Radomelj Aljaž Ivačič. Radomljani so na zadnjem mestu lestvice in še čakajo na prvo zmago v sezoni. Maribor bo v 9. krogu prihodnjo soboto gostoval v Krškem.