Prva liga Telekom Slovenije

Nova Gorica, 22. 05. 2017 09.19 |

Izjemen novogoriški spomladanski niz, ekipa trenerja Mirana Srebrniča je osvojila največ točk v drugem delu sezone PLTS, je dobil potrditev v obliki zaslužene nagrade – vnovičen preboj v evropske pokale. Gorici se nasmiha celo drugo mesto v prvenstvu.

Izjava Mirana Srebrniča po tekmi Gorica - Olimpija

Goričani so v derbi predzadnjega kroga krenili z zavedanjem, da Ljubljančane na prvenstveni lestvici lahko dohitijo, ob tem pa bi imeli na koncu v boju za drugo mesto tudi boljši medsebojni izkupiček. Z golom Bedeja Osujija v 20. minuti so se vsaj začasno prebili na drugo mesto prvenstvene razpredelnice, krog pred koncem pa so potrdili tudi igranje v kvalifikacijah za Ligo Evropa. Evropa je za Novogoričane že v žepu, z zmago v Kopru pa bi bilo osvojeno tudi drugo mesto v PLTS. In prav to je, kot je v pogovoru z novinarjem 24UR Božidarjem Bulatom povedal trener Miran Srebrnič, veliki cilj belo-modrih v zadnjem krogu sezone. Novogoriški nogometaši so z izjemnim pomladanskim delom prvenstva spisali eno najlepših poglavij v klubski zgodovini. Letošnjega oktobra bo minilo že 70. let od ustanovitve nogometnega kluba z imenom Gorica, uspeh pa pravljično sovpada tudi s sedemdeseto obletnico mesta Nova Gorica. Polne tribune Športnega parka so prepoznale pristnost in srčnost aktualne zasedbe. Slavje po zmagi nad Olimpijo (1:0) je bilo veličastno, spontano. ND Gorica si je že 17. v svoji zgodovini zagotovila nastop v evropskih tekmovanjih.

Gregor Sorčan je bil junak novogoriške zmage proti lanskim prvakom.
Gregor Sorčan je bil junak novogoriške zmage proti lanskim prvakom. FOTO: Damjan Žibert

Žreb parov bo 19. junija na sedežu UEFA v Nyonu. Po srečanju je z nasmehom na ustih svoje vtise strnil eden izmed junakov belo-modre zasedbe, vratar Grega Sorčan. Ta je v 85. minuti ubranil enajstmetrovko in tako doma zadržal vse tri točke. "Zmage smo zelo veseli. Vedeli smo, da bo Olimpija v drugem polčasu pritisnila. S skupnimi močmi nam je uspelo zadržati prednost iz prvega dela igre. Pri enajstmetrovki sem k sreči uganil kot streljanja. Uspela mi je dobra obramba. Najbolj smo se bali teh zadnjih minut, saj smo tako v Mariboru kot proti Domžalam dobili izenačujoča gol prav ob koncu tekme. Tokrat je bilo drugače. Zmaga je odraz odličnega stanja v ekipi, smo res dobra klapa. Vse skupaj pa nas je nagradilo z evropsko vozovnico, kar je zelo lep uspeh. V zadnjih mesecih smo dokazali, da lahko enakovredno igramo z vsakim tekmecem. S tem spoznanjem se bomo podali tudi na evropske tekme," je za uradno spletno stran kluba povedal 21-letni Kranjčan. Gorico zadnji nastop v tej tekmovalni sezoni čaka v soboto v Kopru: "V igri je končno drugo mesto. Tudi na primorski derbi gremo z enakim ciljem – zmagati. Od te sezone se želimo posloviti nepremagani na zadnjih 13 tekmah. To je zelo dolga serija."