Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Mešanović za zmagoslavje vijoličastih v Domžalah, Mariborčani z novimi tremi točkami na vrh PLTS

Domžale, 28. 10. 2017 06.26 |

T.Š./E.Č./N.A.
123

V 14. krogu PLTS so se v domžalskem Športnem parku pomerili nogometaši Domžae in Maribora (0:1). Vijoličasti so po zadetku Jasmina Mešanovića v 58. minuti vsaj začasno zavzeli prvo mesto na lestvici in si zagotovili lepo popotnico pred tekmo Lige prvakov na slovitem Anfieldu.

Nogometaši Maribora so se pred novo preizkušnjo v elitnem evropskem tekmovanju v PLTS pomerili z Domžalami. Vijoličasti pred tekmo niso podcenjevali nivoja domačega prvenstva, saj so se dobro zavedali, da bo obračun s četo Simona Rožmana vse prej kot lahek, zaradi poškodb pa tudi tokrat niso morali računati na Luko Zahovića in Denisa Šmeja.

Tudi v nasprotnem štabu so se dobro pripravili na obračun, saj so bili prepričani, da bo prav Maribor odličen pokazatelj, kako daleč od evropske elite je rumena družina.

Mariborčani so si že kaj hitro po prihodu na zelenico zagotovili priložnost s katero so želeli dokazati, da sodijo v Ligo prvakov, vendar pa je bil bil Jasmin Mešanović pri strelu nenatančen in žoga je romala čez vrata domačega moštva, minuto zatem je bil neuspešen tudi Damjan Bohar. Tudi domači niso okrevali in se podali v napad, vendar pa je Andražu Kirmu uspelo zatresti le zunanjo mrežo vrat Jasmina Handanovića.

Vijoličasti so tudi v nadaljevanju polčasa stopnjevali pritisk na vrata Ajdina Mulalića, ki je v vratih rumenih nadomestil bolnega Dejana Milića, vendar pa je 23-letnik spretno ubranil tudi poskus Dareta Vršiča, kasneje pa se je izkazal tudi ob strelu Mešanovića.

Mešanović je poskrbel za vodstvo Mariborčanov v domžalskem Športnem parku.
Mešanović je poskrbel za vodstvo Mariborčanov v domžalskem Športnem parku. FOTO: Damjan Žibert

Ob prihodu na zelenico domžalskega Športnega parka v drugem polčasu so si prvo lepo priložnost za vodstvo priigrali domači, atraktivno je streljal Amadej Vetrih, vendar so žogo mariborski branilci še pravočasno odbili. Mariborčani so se maščevali z zadetkom izjemnega Mešanovića, ki je izkoristil napako v domžalski obrambi, strel prvega strelca vijoličastih pa se je odbil od prečke in zatresel mrežo domačih.

Domači so se ob prejetem zadetku prebudili in v nadaljevanju prikazali atraktivnejšo igro, ki pa jo je mariborska obramba uspešno blokirala. Tudi Mariborčani so skušali vodstvo še povišati, vendar pa so bili pri zaključku venomer nenatančni zaradi česar Mulalić ni imel pravega dela.

Zato pa so bili proti koncu spet nevarnejši Domžalčani, ki pa kljub številnim priložnostim niso uspeli zatresti mreže Handanovića in tako je ostali pri rezultatu 0:1 v prid Maribora.