Prva liga Telekom Slovenije

VIDEO in FOTO: Firer z mojstrovino rešil Celjane

Celje, 26. 07. 2015 09.47 |

Na zadnji tekmi drugega kroga Prve lige Telekom Slovenije sta se Celje in Krka razšla brez zmagovalca (1:1). Novomeščani so povedli po zaslugi uspešno izvedene enajstmetrovke Nane Welbecka, točko pa je gostiteljem z mojstrsko izvedenim prostim strelom zagotovil Ivan Firer.

Uvod obračuna je pripadel gostiteljem, ki pa niso uspeli resneje ogroziti vrat Miodraga Mitrovića. Prvi je sicer zapretil Sunny Omoregie, a so pravočasno posredovali obrambni igralci Krke. Nato je do strela pripel Valon Ahmedi, ki ni resneje ogrozil vratarja gostov. Novomeščani so prvič pritisnili proti vratom Celja šele v 28. minuti. S precejšnje razdalje je žogo v kazenski prostor poslal Denis Mojstrović, vratar Amel Mujčinović pa je z nekaj težavami okroglo usnje le ukrotil. V 31. minuti prva velika priložnost na tekmi. Po podaji strani je do strela z bližine prišel Enes Novinić, a žoge ni dobro zadel in gostitelji so se uspeli ubraniti. V 41. minuti je bil prvič na veliki preizkušnji Mitrović. Po kombinaciji Ivana Firerja in Sunnyja je do strela prišel Mihovil Klapan, vratar Krke pa je žogo s skrajnimi močmi potisnil v kot.

Tudi na začetu drugega polčasa so imeli precej več od igre Celjani, a vse do 59. minute niso resneje ogrozili vrat Krke. Takrat se je sam pred Mitrovićem nekoliko s strani znašel Firer, a je bil vratar Novomeščanov znova na mestu. Do konca tekme je tempo igre precej padel, tako da so bile priložnosti na obeh straneh redke. V 86. minuti pa šok za nogometaše Celja. Tadej Vidmajer je v kazenskem prostoru nespretno zrušil Nano Welbecka, sodnik Rade Obrenović pa je pokazal na najstrožjo kazen. Vidmajer si je ob tem prislužil še rdeči karton in predčasen odhod pod prho. Enajstmetrovko je spretno izvedel Welbeck in Novomeščane popeljal v vodstvo.

Nana Welbeck je goste popeljal v vodstvo.
Nana Welbeck je goste popeljal v vodstvo. FOTO: Miro Majcen

Ko je že vse kazalo na delitev točk, je v četrti minudi sodnikovega nadomestila igralnega časa so Celjani izenačili. Za delitev točk na areni Petrol je z mojstrsko izvedenim prostim strelom poskrbel Firer. Krka je tako po dveh krogih osvojila štiri točke, Celje pa eno.

Celje – Krka 1:1 (0:0)